Międzynarodowa Federacja Pogańska

Forum PFI PL
Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 11:45

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Krzyż celtycki symbolem Narodowego Odrodzenia Polski?
PostNapisane: wtorek, 22 listopada 2011, 20:44 
Offline
Kapłanka Hathor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 8 września 2007, 22:33
Posty: 3271
Lokalizacja: lubelskie
Czytam sobie artykuł Palikot: "zakaz pedałowania"? Wyjątkowy test dla Gowina
Kilka razy jest w nim wymieniony krzyż celtycki. Jednak nie rozumiem, czemu ten symbol łączony jest z neofaszyzmem ani jakim tokiem myślenia poszli przedstawiciele NOP, że uznali go za swój symbol. Ktoś może to wytłumaczyć?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Krzyż celtycki symbolem Narodowego Odrodzenia Polski?
PostNapisane: wtorek, 22 listopada 2011, 21:42 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 10 lutego 2011, 15:47
Posty: 268
Amvaradel napisał(a):
Czytam sobie artykuł Palikot: "zakaz pedałowania"? Wyjątkowy test dla Gowina
Kilka razy jest w nim wymieniony krzyż celtycki. Jednak nie rozumiem, czemu ten symbol łączony jest z neofaszyzmem ani jakim tokiem myślenia poszli przedstawiciele NOP, że uznali go za swój symbol. Ktoś może to wytłumaczyć?

Bo im tak pasuje. Mają prawo do swojego zdania. Nic dodać, nic ująć.

_________________
https://siliperius.blogspot.com/

https://www.facebook.com/SlavPaganism


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Krzyż celtycki symbolem Narodowego Odrodzenia Polski?
PostNapisane: środa, 23 listopada 2011, 06:46 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 17 kwietnia 2011, 22:34
Posty: 168
Nie Siliniez, nie każde "swoje zdanie" jest zgodne z prawem.
Wiele osób ma takie zdanie, że zabili by (dosłownie!) Ciebie, kogokolwiek z nas tutaj - za nasze praktyki. I co? Na to też powiesz, że mają prawo do własnego zdania?

_________________
Ziemia moim ciałem,
woda moją krwią.
Powietrze - oddechem,
ogień siłą mą!
:D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Krzyż celtycki symbolem Narodowego Odrodzenia Polski?
PostNapisane: środa, 23 listopada 2011, 09:35 
Offline
Kapłanka Hathor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 8 września 2007, 22:33
Posty: 3271
Lokalizacja: lubelskie
Lubię krzyż celtycki, w wersji równoramiennej. Nosiłam go jako symbol pełni, harmonii. Ma pochodzenie pogańskie, ale akceptowany jest też przez chrześcijan. Pomijając legalność, po prostu nie rozumiem, jaką interpretację doczepili w NOP do tego symbolu, że pasuje im do polskiego nacjonalizmu. Mają pochodzenie celtyckie czy są neopoganami?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Krzyż celtycki symbolem Narodowego Odrodzenia Polski?
PostNapisane: środa, 23 listopada 2011, 10:17 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 4 października 2007, 10:30
Posty: 636
Lokalizacja: Wilkowo
Wszystko powinna wyjaśnić lektura tej ekspertyzy: http://www.nop.org.pl/wp-content/uploads/2011/11/ekspertyza-sadowa-dot-znakow-NOP.pdf


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Krzyż celtycki symbolem Narodowego Odrodzenia Polski?
PostNapisane: piątek, 25 listopada 2011, 17:05 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 10 lutego 2011, 15:47
Posty: 268
Miłka napisał(a):
Nie Siliniez, nie każde "swoje zdanie" jest zgodne z prawem.
Wiele osób ma takie zdanie, że zabili by (dosłownie!) Ciebie, kogokolwiek z nas tutaj - za nasze praktyki. I co? Na to też powiesz, że mają prawo do własnego zdania?

Prawo do własnego zdania mają. :D
Nas zabić już nie. 8)
A to czy jakieś symbole kontrowersyjne lansują, czy nie - to już nie moja sprawa. :|

_________________
https://siliperius.blogspot.com/

https://www.facebook.com/SlavPaganism


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Krzyż celtycki symbolem Narodowego Odrodzenia Polski?
PostNapisane: piątek, 25 listopada 2011, 17:07 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 10 lutego 2011, 15:47
Posty: 268
Amvaradel napisał(a):
Mają pochodzenie celtyckie czy są neopoganami?

Ja bym raczej zapytał dlaczego obcy słowiańskiej kulturze, celtycki symbol ma być znakiem polskich nacjonalistów?

_________________
https://siliperius.blogspot.com/

https://www.facebook.com/SlavPaganism


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Krzyż celtycki symbolem Narodowego Odrodzenia Polski?
PostNapisane: piątek, 25 listopada 2011, 18:00 
Offline
Rozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 29 grudnia 2010, 17:53
Posty: 85
Lokalizacja: Poznań | Konin
Akurat ten symbol ma wiele znaczeń i poza jego korzeniami.
Cytuj:
Koło z dwiema przeciętymi osiami to jeden z najstarszych symboli solarnych Indoeuropejczyków, występujący zresztą nie tylko u Celtów, motyw pojawia się np. wśród Słowian wschodnich.

Używa go część chrześcijan pochodzenia celtyckiego, ale również jest to symbol ruchów nacjonalistycznych. Nie tylko narodów celtyckich.
Cytuj:
Do tego symbolu nawiązują też nacjonaliści (jako symbol oporu) lub też inne skrajne frakcje polityczne, nie tylko na terenach dawniej zamieszkanych przez Celtów (np. w krajach słowiańskich czy Grecji).


Co do tego ma mordowanie kogokolwiek?

Inna sprawa to "zakaz pedałowania", który jest równie obsceniczny jak i parada równości, w którą jest wymierzony. Kwestie seksualne w przeciwieństwie do politycznych, nie powinny mieć swojego miejsca w strefie publicznej, a prywatnej.
Rejestracja tego symbolu jest kontrowersyjna, ale jak widać nie łamie to prawa... Tylko pytanie jest: Czy powinniśmy dopuszczać symbole i wydarzenia obsceniczne w strefie publicznej? Według mnie, nie.

_________________
Obrazek
www.pantheion.pl
Portal wolnej myśli pogańskiej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Krzyż celtycki symbolem Narodowego Odrodzenia Polski?
PostNapisane: piątek, 25 listopada 2011, 20:24 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 17 kwietnia 2011, 22:34
Posty: 168
Siliniez napisał(a):
A to czy jakieś symbole kontrowersyjne lansują, czy nie - to już nie moja sprawa. :|
niestety również Twoja, jak i nasza.
Bo to nasza przestrzeń (przestrzeń publiczna). I to, co się w niej dzieje nas również dotyka. A nawet jeśli Ty umiesz przejść przez miasto z zamkniętymi oczami (abo nie wyściubiać nosa z domu) to mnie np. interesuje, co się w moim mieście, moim kraju dzieje.
Siliniez napisał(a):
Ja bym raczej zapytał dlaczego obcy słowiańskiej kulturze, celtycki symbol ma być znakiem polskich nacjonalistów?
bo tacy z nich "polscy"... - tak jak czczą obcego boga, tak i widać obce wybierają sobie symbole.
Zatem aż takie niedouki, czy też tacy z nich "polscy" jak z koziej d... trąba.
Zatem jakiej nacji są to nacjonaliści? (może tej samej co ich bóstwo? :mrgreen:)

_________________
Ziemia moim ciałem,
woda moją krwią.
Powietrze - oddechem,
ogień siłą mą!
:D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Krzyż celtycki symbolem Narodowego Odrodzenia Polski?
PostNapisane: piątek, 25 listopada 2011, 20:40 
Offline
Kapłanka Hathor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 8 września 2007, 22:33
Posty: 3271
Lokalizacja: lubelskie
Siliniez napisał(a):
Amvaradel napisał(a):
Mają pochodzenie celtyckie czy są neopoganami?

Ja bym raczej zapytał dlaczego obcy słowiańskiej kulturze, celtycki symbol ma być znakiem polskich nacjonalistów?

Właśnie m.in. o to mi chodzi. Gdzie Rzym, a gdzie Krym.
Ekspertyza tego akurat nie wyjaśnia. A odpowiedzialny za nią ekspert przeprasza 'Zakaz pedałowania'. Biegły od ekspertyzy przeprasza

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Krzyż celtycki symbolem Narodowego Odrodzenia Polski?
PostNapisane: piątek, 25 listopada 2011, 22:28 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 4 października 2007, 10:30
Posty: 636
Lokalizacja: Wilkowo
Siliniez napisał(a):
Ja bym raczej zapytał dlaczego obcy słowiańskiej kulturze


Jaki tam krzyż słoneczny znów obcy słowiańskiej kulturze?...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Krzyż celtycki symbolem Narodowego Odrodzenia Polski?
PostNapisane: piątek, 25 listopada 2011, 22:30 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 17 kwietnia 2011, 22:34
Posty: 168
Rork napisał(a):
Siliniez napisał(a):
Ja bym raczej zapytał dlaczego obcy słowiańskiej kulturze
Jaki tam krzyż słoneczny znów obcy słowiańskiej kulturze?...
słoneczny - nieobcy, ale celtycki, jak nazwa wskazuje ;)

_________________
Ziemia moim ciałem,
woda moją krwią.
Powietrze - oddechem,
ogień siłą mą!
:D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Krzyż celtycki symbolem Narodowego Odrodzenia Polski?
PostNapisane: niedziela, 27 listopada 2011, 18:06 
Offline
PFI
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 30 czerwca 2008, 02:07
Posty: 1825
Lokalizacja: Świnoujście
Amvaradel napisał(a):
Kilka razy jest w nim wymieniony krzyż celtycki. Jednak nie rozumiem, czemu ten symbol łączony jest z neofaszyzmem ani jakim tokiem myślenia poszli przedstawiciele NOP, że uznali go za swój symbol. Ktoś może to wytłumaczyć?


1. Tak jak już wskazali moi przedmówcy, równoramienny krzyż celtycki (koło z dwiema osiami) to tak stary symbol solarny, że nie da się go przypisać wyłącznie jednej kulturze. Natomiast do świadomości społecznej przeszedł wraz z trzema procesami:
- pierwszy z nich to użycie tego symbolu jako symbolu duchowej kultury celtyckiej przez orędowników jej renesansu
- drugi to fakt, że część z tych orędowników przeszła ze swoim postulatem do wymiaru politycznego i symbol naniosła na sztandary brytyjskich ruchów nacjonalistycznych
- trzeci to fakt, że wiele ruchów powojennego skrajnego nacjonalizmu innspirowało się "osiągnięciami" skrajnych organizacji brytyjskich, stąd akurat krzyż celtycki, a nie inny symbol, uległ internacjonalizacji.

Oczywiście, jego internacjonalizacja dowodzi tylko ignorancji adoptujących go neofaszystów.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Krzyż celtycki symbolem Narodowego Odrodzenia Polski?
PostNapisane: niedziela, 27 listopada 2011, 21:58 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 10 lutego 2011, 15:47
Posty: 268
Miłka napisał(a):
Bo to nasza przestrzeń (przestrzeń publiczna). I to, co się w niej dzieje nas również dotyka. A nawet jeśli Ty umiesz przejść przez miasto z zamkniętymi oczami (abo nie wyściubiać nosa z domu) to mnie np. interesuje, co się w moim mieście, moim kraju dzieje.

Nie za bardzo rozumiem Waćpannę ... Ale gdybym to ja miał mieć wpływ na otoczenie :x . To już nie czasy "Mateczki Komuny" żeby móc wszystkich pod jeden szyld kierować. Tak więc nie mam wpływu na zachowania innych, moralność innych, higienę innych, dlatego nie wnikam także, w symbole innych. Nic mi już nie przeszkadza (z tych tematów rzecz jasna).

_________________
https://siliperius.blogspot.com/

https://www.facebook.com/SlavPaganism


Ostatnio edytowano wtorek, 29 listopada 2011, 21:03 przez Siliniez, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Krzyż celtycki symbolem Narodowego Odrodzenia Polski?
PostNapisane: poniedziałek, 28 listopada 2011, 10:43 
Offline
Rozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 29 grudnia 2010, 17:53
Posty: 85
Lokalizacja: Poznań | Konin
Tin napisał(a):
Oczywiście, jego internacjonalizacja dowodzi tylko ignorancji adoptujących go neofaszystów.

To brzmi prawie jak zrównanie nacjonalizmu z faszyzmem. :roll: W każdym razie nacjonaliści również go używają, nie tylko faszyści. Nie każdy nacjonalista to faszysta. :wink:

Jakby ktoś nie do końca zrozumiał moją wypowiedź:
Faszyzm jest jakby odmianą nacjonalizmu, nie w drugą stronę. Do tego dochodzą kwestie gospodarcze np syndykalizm, korporacjonizm itp.

W sumie każda grupa ludzi o pochodzeniu indoeuropejskim, ma prawo go używać w kontekście odnoszącym się do pochodzenia. Ten symbol pod innymi nazwami używali między innymi Słowianie. Jedyny problem to sama nazwa, ale cóż... trudno. Przyjęła się już taka, ze względu na zachowanie tej symboliki wśród Celtów nawet po chrystianizacji.

Mnie to nie niepokoi do pewnego momentu. Otóż czasami (nie zawsze) pojawia się w kolorystyce czarno, biało, czerwonej, tak samo jak flaga narodowo socjalistycznych Niemiec. Wtedy to wygląda jak wariacja na temat narodowo socjalistycznej swastyki i to już jest problem. :?

_________________
Obrazek
www.pantheion.pl
Portal wolnej myśli pogańskiej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Krzyż celtycki symbolem Narodowego Odrodzenia Polski?
PostNapisane: poniedziałek, 28 listopada 2011, 21:46 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 10 lutego 2011, 15:47
Posty: 268
Wszystko byłoby Ok, tylko zapodajcie mi jakieś linki z wizerunkiem tego krzyża w tej wersji w naszej kulturze. On nie wygląda identycznie jak krzyż celtycki - stąd moje uwagi. Ramiona nie wychodzą poza koło.

_________________
https://siliperius.blogspot.com/

https://www.facebook.com/SlavPaganism


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Krzyż celtycki symbolem Narodowego Odrodzenia Polski?
PostNapisane: czwartek, 1 grudnia 2011, 10:18 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 4 października 2007, 10:30
Posty: 636
Lokalizacja: Wilkowo
Siliniez napisał(a):
Wszystko byłoby Ok, tylko zapodajcie mi jakieś linki z wizerunkiem tego krzyża w tej wersji w naszej kulturze. On nie wygląda identycznie jak krzyż celtycki - stąd moje uwagi. Ramiona nie wychodzą poza koło.


Dla tego dla nas nawet lepiej, że sobie w statut wpisali "krzyż celtycki", a nie "krzyż słoneczny" (z resztą przypuszczam, że zrobili to całkiem świadomie by m.in. podkreślić nawiązanie do wersji tego symbolu zaakceptowanej przez KRK, a nie do wersji bezpośrednio o symbolice pogańskiej)...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Krzyż celtycki symbolem Narodowego Odrodzenia Polski?
PostNapisane: sobota, 3 grudnia 2011, 10:25 
Offline
PFI
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 30 czerwca 2008, 02:07
Posty: 1825
Lokalizacja: Świnoujście
Krwawy napisał(a):
Tin napisał(a):
Oczywiście, jego internacjonalizacja dowodzi tylko ignorancji adoptujących go neofaszystów.

To brzmi prawie jak zrównanie nacjonalizmu z faszyzmem. :roll: W każdym razie nacjonaliści również go używają, nie tylko faszyści. Nie każdy nacjonalista to faszysta. :wink:


Nie wiem dlaczego teza o internacjonalizacji krzyża celtyckiego (dla wyjaśnienia - internacjonalizacja jako proces umiędzynaradawiania) sugeruje Ci zrównywanie nacjonalizmu z faszyzmem? Zdaję sobie sprawę, że nacjonalizm nei jest tożsamy z faszyzm, jestem politologiem. To nie zmienia faktu, że symbol adoptują również neofaszyści.

Rork napisał(a):
Dla tego dla nas nawet lepiej, że sobie w statut wpisali "krzyż celtycki", a nie "krzyż słoneczny" (z resztą przypuszczam, że zrobili to całkiem świadomie by m.in. podkreślić nawiązanie do wersji tego symbolu zaakceptowanej przez KRK, a nie do wersji bezpośrednio o symbolice pogańskiej)...


Zgadzam się z Rorkiem w 100%, też bym obstawiała ten właśnie powód.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Krzyż celtycki symbolem Narodowego Odrodzenia Polski?
PostNapisane: niedziela, 4 grudnia 2011, 11:27 
Offline
Rozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 29 grudnia 2010, 17:53
Posty: 85
Lokalizacja: Poznań | Konin
Okazuje się, że sam symbol również troszkę wywołał zamieszania wśród narodowców. Postanowiono więc sprawę rozwinąć i wyjaśnić.
"Skąd w naszym ruchu Krzyż Celtycki?" - http://autonom.pl/index.php/artykuly/idea/1465-skad-w-naszym-ruchu-krzyz-celtycki

_________________
Obrazek
www.pantheion.pl
Portal wolnej myśli pogańskiej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Krzyż celtycki symbolem Narodowego Odrodzenia Polski?
PostNapisane: niedziela, 4 grudnia 2011, 15:58 
Offline
Kapłanka Hathor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 8 września 2007, 22:33
Posty: 3271
Lokalizacja: lubelskie
Krwawy:
Dzięki za artykuł, właśnie zaspokoiłam ciekawość.

Gdy przejrzałam sobie dokładniej wzornictwo krzyży celtyckich, zauważyłam, że tak naprawdę z nacjonalizmem kojarzony jest tylko jeden określony wzór. Tymczasem wzorów krzyży celtyckich jest całe mnóstwo i na szczęście będę mogła używać tego symbolu w takiej wersji, jaka nie ma nic wspólnego z NOP. Może to powtarzanie "krzyż celtycki, krzyż celtycki" wprowadza właśnie w błąd, bo należałoby rozróżnić tą wersję "ogólną", o znaczeniu religijnym i ezoterycznym od tej jednej, konkretnej odmiany łączonej z nacjonalizmem.

Swoją drogą artykuł zawiera też niezłe "kwiatki"
Cytuj:
Niewykluczone również, iż w najbliższym czasie walka ukierunkowanych nacjonalistycznie prawników doprowadzi do wykreślenia z listy zakazanych symboli na stadionach znaku Falangi, Szczerbca oraz Krzyża Celtyckiego. Osobiście po cichu na to liczę, gdyż ich obecność na polskich trybunach stała się swego rodzaju tradycją, silnie akcentującą powszechnie wiadomy fakt o braku zezwolenia na swobodne poruszanie się wszelkiej maści lewaków po naszych stadionach.

( to ktoś o poglądach lewicowych nie może być fanem piłki nożnej? i na jakiej podstawie zabraniać innym swobodnego poruszania się? :shock: )

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Krzyż celtycki symbolem Narodowego Odrodzenia Polski?
PostNapisane: niedziela, 4 grudnia 2011, 18:12 
Offline
Rozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 29 grudnia 2010, 17:53
Posty: 85
Lokalizacja: Poznań | Konin
Amvaradel napisał(a):
Swoją drogą artykuł zawiera też niezłe "kwiatki"
Cytuj:
Niewykluczone również, iż w najbliższym czasie walka ukierunkowanych nacjonalistycznie prawników doprowadzi do wykreślenia z listy zakazanych symboli na stadionach znaku Falangi, Szczerbca oraz Krzyża Celtyckiego. Osobiście po cichu na to liczę, gdyż ich obecność na polskich trybunach stała się swego rodzaju tradycją, silnie akcentującą powszechnie wiadomy fakt o braku zezwolenia na swobodne poruszanie się wszelkiej maści lewaków po naszych stadionach.

( to ktoś o poglądach lewicowych nie może być fanem piłki nożnej? i na jakiej podstawie zabraniać innym swobodnego poruszania się? :shock: )


To określenie powinno dotyczyć tylko ruchów skrajnej lewicy jak anarchizm, socjalizm, komunizm, ale już nie np socjaldemokracji. Jednak określenia "lewak" używa się na równi z "faszysta", tylko, że to ta druga strona stosuje. To tak samo jak w Imperium Rzymskim mówiono "poganie" by pokazać pogardę do drugiego człowieka.Sam bym wolał jednak by nie używać w dyskusji obu tych słów, bo to nakręca tylko przemoc werbalną i czasem (często) są to słowa nadużywane.
Czy stadion jest miejscem do promowania ideologii politycznych? Nie powinien być, od tego są inne miejsca. Jedynym dopuszczalnym działaniem było by używanie symboli ogólnopolskich jak flaga, godło, jednak bez dodawania do tego "izm"ów.

ps. Sam podział na prawicę i lewicę jest już mocno przestarzały, nie ma już takiego sensu jak 200 czy nawet 100 lat temu.

_________________
Obrazek
www.pantheion.pl
Portal wolnej myśli pogańskiej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Krzyż celtycki symbolem Narodowego Odrodzenia Polski?
PostNapisane: niedziela, 4 grudnia 2011, 18:31 
Offline
Kapłanka Hathor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 8 września 2007, 22:33
Posty: 3271
Lokalizacja: lubelskie
Ekolodzy-działacze też hurtem zwani są lewakami, więc przywykłam.
Na szczęście nie lubię piłki nożnej, więc po stadionach nie chodzę.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Krzyż celtycki symbolem Narodowego Odrodzenia Polski?
PostNapisane: niedziela, 4 grudnia 2011, 18:47 
Offline
Rozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 29 grudnia 2010, 17:53
Posty: 85
Lokalizacja: Poznań | Konin
Amvaradel napisał(a):
Ekolodzy-działacze też hurtem zwani są lewakami, więc przywykłam.
Na szczęście nie lubię piłki nożnej, więc po stadionach nie chodzę.


To ,że się do czegoś przywykło nie znaczy, ze ma tak być. Dlatego czepiam się nadużywanych sloganów i będę to robił, tak długo póki będą używane bez zrozumienia. :roll:

Też nie chodzę na mecze, ale za to czasem jadę komunikacją miejską z kibicami, nie zawsze czując się bezpiecznie. :wink:

_________________
Obrazek
www.pantheion.pl
Portal wolnej myśli pogańskiej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Krzyż celtycki symbolem Narodowego Odrodzenia Polski?
PostNapisane: poniedziałek, 5 grudnia 2011, 16:38 
Offline
PFI
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 30 czerwca 2008, 02:07
Posty: 1825
Lokalizacja: Świnoujście
Krwawy napisał(a):
Jedynym dopuszczalnym działaniem było by używanie symboli ogólnopolskich jak flaga, godło, jednak bez dodawania do tego "izm"ów.


No właśnie, Krwawy, moim zdaniem strzeliłeś w dziesiątkę. Może my po prostu nie potrafimy już żyć bez izmów, a zjawisko nie przyporządkowane izmowi nie ma prawa pokazywać się publicznie. Współczesna tożsamość społeczna i wspólnota to już nie zaufanie, życzliwość, relacje międzyludzkie - to kocioł, w którym zamiast ludzi wypowiadają się izmy.

Ale na rozweselenie przytoczę pewną anegdotkę, której dobrych już 10 lat temu byłam bohaterką.

Idąc pewnego pięknego dnia ulicą, miałam na sobie krzyż celtycki świeżo podarowany mi przez tatę, który sprzyjał rozwojowi mojego zainteresowania kulturą celtycką. Gdy dochodziłam do domu na ulicę wybiegła sąsiadka, zatrzymała mnie i poprosiła na bok.
- Dziecko, powiedz mi, sąsiadce, bo rodziców pewnie się boisz: w jaką ty sektę wpadłaś?
Zdziwiona, grzecznie zapytałam skąd pomysł, że wpadłam w jakąś sektę. Wskazała na mój krzyż:
- No widzę przecież, że nosisz odwrócony krzyż! A satanizm jest teraz taki modny!
Poważnie zafrapowana, wytłumaczyłam, że to krzyż celtycki, nie satanistyczny; ale żeby uspokoić kobietę, uprzejmie obróciłam go w każdą stronę, aby pokazać, że równoramiennego krzyża nie da się odwrócić.
- Ano, chyba że tak. To wszystko w porządku!

Dziwna sytuacja, ale pokazuje, że jedyne skojarzenie, jakie ta pani miała to krzyż celtycki = niebezpieczeństwo, a dalej już standardowe medialne skojarzenia (sekta, satanizm, odwrócony krzyż), mimo, że nie miały nic wspólnego z moim symbolem, a wystarczyło kilka sekund refleksji.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Krzyż celtycki symbolem Narodowego Odrodzenia Polski?
PostNapisane: wtorek, 6 grudnia 2011, 01:00 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 12 lipca 2010, 02:06
Posty: 198
Lokalizacja: W-wa
Odwrócony krzyż celtycki noszą kryptosataniści, bo po celtyckim nie widać że jest odwrócony!

_________________
Deyr fé,
deyja frændr,
deyr sjálfr et sama;
ek veit einn,
at aldri deyr:
dómr of dauðan hvern.

Hávamál


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Krzyż celtycki symbolem Narodowego Odrodzenia Polski?
PostNapisane: środa, 7 grudnia 2011, 00:11 
Offline
Rozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 25 listopada 2011, 15:42
Posty: 84
Lokalizacja: Łódź
Czy w związku z tym każda osoba nosząca krzyż celtycki będzie od teraz postrzegana jako nacjonalista?

Albo inaczej: czy każdy człowiek wrogi ruchom rodzimowierczym, znieważający symbol, jakim jest krzyż celtycki, będzie pociągnięty do odpowiedzialności przez NOP?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Krzyż celtycki symbolem Narodowego Odrodzenia Polski?
PostNapisane: czwartek, 8 grudnia 2011, 00:23 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 17 kwietnia 2011, 22:34
Posty: 168
Ataeghane napisał(a):
czy każdy człowiek znieważający symbol, jakim jest krzyż celtycki, będzie pociągnięty do odpowiedzialności przez NOP?
jeśli wyrok się uprawomocni - to tak, mają mieć do tego prawo.
Czy każdy kto np. coś ukradnie jest pociągany do odpowiedzialności? No różnie bywa zależy od kilku czynników (czy schwytają, czy udowodnią, czyli po drodze od determinacji pokrzywdzonych) - i tu tak samo. Będą mieć do tego prawo i każdy znieważający krzyż celtycki ma podlegać pod paragraf. I tylko od determinacji "pokrzywdzonych" zależy czy stanie przed Sądem, lub kolegium.

_________________
Ziemia moim ciałem,
woda moją krwią.
Powietrze - oddechem,
ogień siłą mą!
:D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Krzyż celtycki symbolem Narodowego Odrodzenia Polski?
PostNapisane: czwartek, 8 grudnia 2011, 02:33 
Offline
PFI
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 30 czerwca 2008, 02:07
Posty: 1825
Lokalizacja: Świnoujście
Ataeghane napisał(a):
Albo inaczej: czy każdy człowiek wrogi ruchom rodzimowierczym, znieważający symbol, jakim jest krzyż celtycki, będzie pociągnięty do odpowiedzialności przez NOP?


Nie do końca. Natomiast każdy człowiek, który znieważy krzyż celtycki jako symbol partii (zauważcie, że ochrona symbolu nie dotyczy jego religijnego wymiaru, tylko politycznego), będzie musiał liczyć się z możliwością powództwa przez NOP.

Ale, używając słów pana Palikota, mamy do czynienia z faktycznym upartyjnieniem symbolu religijnego - i to, moim zdaniem, stwarza największe niebezpieczeństwo.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Krzyż celtycki symbolem Narodowego Odrodzenia Polski?
PostNapisane: czwartek, 8 grudnia 2011, 14:32 
Offline
Rozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 25 listopada 2011, 15:42
Posty: 84
Lokalizacja: Łódź
Raczej nikt z nas by nie chciał, żeby krzyż celtycki skończył tak, jak swastyka.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Krzyż celtycki symbolem Narodowego Odrodzenia Polski?
PostNapisane: sobota, 10 grudnia 2011, 16:53 
Offline
Nadmilczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 24 czerwca 2009, 22:59
Posty: 28
Ataeghane napisał(a):
Raczej nikt z nas by nie chciał, żeby krzyż celtycki skończył tak, jak swastyka.

W sumie ...to nie tylko krzyz mze sie skonczyc , ale rowniez i wiele Runow jest uzywane przez profaszyzujace ugrupowania ... wiec jesli sie czegos nie zrobi to poganie beda uwazani za faszystow i kazdy noszacy cos zwiazanego z poganstwem bedzie traktowany jako taki .... Na marginesie ... Krzyz Celtycki juz wiele lat temu uzywano w USA jako znak " bialej sily" ... dlatego wszystkie ugrupowania o popedach zaborczych i totalitarnych uwazaja , ze maja do tego prawo ...

_________________
Śnij , jakbyś miał żyć wiecznie...Żyj , jakbyś miał dziś umrzeć...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL