Międzynarodowa Federacja Pogańska

Forum PFI PL
Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 11:37

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Magia Faeri
PostNapisane: środa, 30 czerwca 2010, 00:01 
http://www.mrooczlandia.com/magia/wielk ... p?czar=129

Znalazłem taki oto opis magii Faeri.Z tego co czytałem w książce Coyle(a czytałem kilkanaście pierwszych stron zaledwie) wynika że Faeri to taka...bardziej psychologia z okultystyczną otoczką,momentami zalatywało buddyzmem,nawet mi to nie przeszkadzało ale gdy czytam że:"Jeżeli znajdziesz kamień w którym jest NATURALNIE powstała dziura, to zachowaj sobie ów kamień albowiem jest on bramą do królestwa Faerii." to robi mi się jakoś dziwnie.Czy to nie infantylizm?
Jest tu ktoś kto praktykuje Faeri i mógłby jasno wytłumaczyć ten system?

"Nie pozwól nigdy wkraczać faeriom w twój krąg mocy, gdyż nie wiadomo jak niebezpieczne mogą one być."-Odnośnie kręgów to też nie do końca jestem przekonany co do ich skuteczności i konieczności stosowania.Czytałem że kręgi bardziej narażają na "poparzenia" niż ich brak ponieważ jak się coś wzywa to nie wolno się od tego odgradzać,wóz albo przewóz.

Już jestem pozamiatany:

"Bańki mydlane dla Faeri
Kup jedną z buteleczek do tworzenia baniek (zabawki dla dzieci) i usiądź w swym ogrodzie.
Zaproś Faerie do przyłączenia się w wydmuchiwaniu baniek.
Obserwuj bańki i odpoczywaj.
Nie wydmuchuj baniek tylko by sprawdzić ich obecność.
Uśmiechaj się i baw się przy tym, czerpiąc z wydmuchiwania baniek radość." :?

Dziękuję.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Magia Faeri
PostNapisane: środa, 30 czerwca 2010, 01:39 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 22 października 2009, 10:17
Posty: 164
Lokalizacja: Stara Kopernia (Lubuskie)
Przeczytalem dwa podreczniki Faeri.

Logicznie i systematycznie napisane, ale system jako calosc po prostu do mnie nie przemowil.
Wydaje mi sie, ze duza popularnosc ma w stanach. Rzeczywiscie sporo technik wygladalo raczej jak psychoterapia i praca nad rozstrojona osobowoscia.

Ale moze niech sie wypowie ktos doswiadczenszy.

_________________
Animus Facit Nobilem


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Magia Faeri
PostNapisane: środa, 30 czerwca 2010, 01:56 
Ja narazie czytam jeden,podobno najlepszy na polskim rynku :wink: i co do samych ćwiczeń i wizualizacji to nie mam nic przeciwko.Póki co nie natknąłem się w książce na żadne kwiatki w postaci zabawy w bańki z "Faeriesami".
Bardzo mi odpowiada nacisk na kontakt z przyrodą,tego mi brakowało w książkach Crowleya,ale czy w przyszłości będę Faerianinem :wink:...ciężko powiedzieć.Pewnie sklecę swoje własne czary-mary w oparciu o różne ścieżki bo tak na dobrą sprawę to w każdym systemie jest mowa o tym samym tylko nazwy się zmieniają.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Magia Faeri
PostNapisane: środa, 30 czerwca 2010, 11:09 
Offline
Manaderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 18 sierpnia 2008, 14:35
Posty: 901
Lokalizacja: Wrocław
Mel, a ja będę Advocatus Diaboli i będę bronił i kamiennego oka, i baniek z Fae. Tak naprawdę fae jako duchy mogą lubić takie zabawy (nie wiem nie zadawałem się z nimi nigdy) i może to być miły dla nich rytuał. Infantylizm? Infantylizmem jest chyba bardziej negowanie czegoś co nie wyglada "poważnie" i odbieranie temuczemus racji bytu. To, że mroczlandia jest z d... to jedno, a to że puszczanie baniek może być pełnym rytuałem ofiarniczym to drugie. Ważne jaką treścią wypełnisz formę.

_________________
Obrazek
-------------------
gg 4217782

Hakken napisał(a):
Mazowsze jest niestety gorzej zaopatrzone w miejsca kultowe, mam tylko jeden chram i to, Warszawkim zwyczajem, nowy :)


wegetarianin - słowo w języku indian ojibwa oznaczające "za głupi by polować"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Magia Faeri
PostNapisane: środa, 30 czerwca 2010, 12:50 
Offline
Zwykły Uoś
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 19 września 2008, 15:01
Posty: 1691
Lokalizacja: W-wa
O samej magii się nie wypowiem, ale mam taki pomysł. Zamiast używać tego trudnego angielskiego słowa na "f" może wrócimy do poprawnej polskiej nazwy tych istot, czyli odmieńce. I ładniej i po polsku i wszyscy wiedza jak to napisać ;)

_________________
We risk sanity for moments of temporary enlightenment.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Magia Faeri
PostNapisane: środa, 30 czerwca 2010, 13:10 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 15 listopada 2009, 18:52
Posty: 667
Lokalizacja: prosto z drzewa
a ja mam prośbę innego rodzaju (i jednocześnie mam nadzieję, że to nie będzie za duży offtop ;))
zarzućcie tytułami podręczników, które czytacie/czytaliście. byłabym wdzięczna :)

_________________
Istnieje tylko Zło i Większe Zło, a za nimi oboma, w cieniu, stoi Bardzo Wielkie Zło. I widzisz, niekiedy bywa tak, że Bardzo Wielkie Zło chwyci cię za gardło i powie: "Wybieraj, bratku, albo ja, albo tamto, trochę mniejsze".


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Magia Faeri
PostNapisane: środa, 30 czerwca 2010, 13:45 
Asus napisał(a):
Ważne jaką treścią wypełnisz formę.


Dokładnie,treść się liczy a nie gadżety...chyba.Athame można zastąpić dłonią (wg Coyle).

Kallisto napisał(a):
zarzućcie tytułami podręczników, które czytacie/czytaliście.


Ewolucja czarów - T. Thorn Coyle

Hakken napisał(a):
Zamiast używać tego trudnego angielskiego słowa na "f" może wrócimy do poprawnej polskiej nazwy tych istot, czyli odmieńce. I ładniej i po polsku i wszyscy wiedza jak to napisać ;)


Ciekawostka,Oblivion Elder Scrool

"Wydaje się bardzo prawdopodobne, że faerie zamieszkiwały Tamriel dużo wcześniej, niż sięgają pierwsze źródła pisane, może nawet jeszcze przed Starszymi. Niemal każda kultura, każda wioska, osada i miasto Cesarstwa zna opowieści poświęcone ich psotom i figlom. Posiadają wiele nazw: faerie, wróżki, illyadi, duszki, chochliki, elfy, rusałki; ich wygląd zdaje się zmieniać w podobny sposób, jak zmieniają się opowieści o nich. W zasadzie można powiedzieć, że są czymś w swojej naturze zupełnie nieprzewidywalnym.

Znany badacz Ahrtabazus, który obecnie oddaje się studiom w Kryształowej Wieży na wyspie Sumurset, przedstawił interesującą, ale zarazem kontrowersyjną teorię dotyczącą faerii. Uszeregował je wszystkie w pewien łańcuch, zaczynając od migotliwych iskierek, zwanych przez Redgardów chochlikami lub whillokami, zakończył zaś na stworzeniach podobnych bóstwom jak Ghaeteus, Chonus, Sygria. W środku umieścił istoty zbliżone do ludzi i półludzi, aż po obdarzone inteligencją drzewa, strumienie, głazy, a także góry. Całość stanowiła nową, zupełnie oryginalną teorię i z pewnością wywołałaby żywy, nie pozbawiony jednak zapewne sceptycyzmu, oddźwięk, gdyby w nie dodał w przypisach: „Wydaje się prawdopodobne, że elfy jako całość stanowią część tego łańcucha i zajmują miejsce gdzieś wyżej niż willoki, a niżej niż nepherine. Z pewnością posiadają podobne cechy i uzdolnienia magiczne jak pozostałe faerie.” (Ahrtabazus, „Łańcuch Faerii”, Pierwsza Twierdza 2E 456)

Żaden elf nie lubi być umieszczonym w hierarchii nieco powyżej kapryśnych psotników, jakimi są willoki; Ahrtabazusowi postawiono zatem zarzuty, że swoje założenia oparł na dość przypadkowych podobieństwach. Tym niemniej, po pewnych modyfikacjach, jego teoria „łańcucha faerii” z chwilą publikacji zaczęła zdobywać coraz szerszą akceptację.

Przedstawiony łańcuch hierarchii nie wyznacza jednak w ścisłym sensie zależności dominacyjnej. O ile przekazy podają, że Gheateus i Sygria otoczone są zastępami duszków, to jednak wśród faerii jako całości nie da się wyróżnić przywódców i poddanych. Na ich zamiary i sposoby postępowania nie wpływa jakiś wyższy cel lecz ich własne widzimisię. I z tym większość badaczy faerii się zgadza. Ponieważ jednak całość opiera się na przypadkowych dowodach i wykorzystuje teorie pomocnicze, mimo wszystko może okazać się nieprawdziwa."

Obliviona mam :D Fajnie pograć w coś co ma odniesienia do poważnych książek na półce.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Magia Faeri
PostNapisane: środa, 30 czerwca 2010, 14:17 
Pograj we "Wladce Pierscieni" ...bedziesz mial jeszcze wiecej :P
(odniesien :D )


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Magia Faeri
PostNapisane: środa, 30 czerwca 2010, 15:00 
Z tego co widziałem,Władca ma nieciekawy system a w Oblivionie to sobie mogę iść na spacer po lesie w każdej chwili,pościgać z sarenkami :lol: Nazbierać roślin i robić mikstury w labolatorium :D Potem to wszytko sprzedać i kupić jakieś fajne książki w miejskich księgarniach.Gdy się zaczne nudzić to zawsze można poszukać smoka i poćwiczyć uniki :D
albo ożywianie trupa w jaskiniach necromentów :wink:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Magia Faeri
PostNapisane: środa, 30 czerwca 2010, 17:46 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 22 października 2009, 10:17
Posty: 164
Lokalizacja: Stara Kopernia (Lubuskie)
Kalisto

Ewolucja Czarów o której wspomniał Mel i drugą, ktorą czytalem to Zostać Boginią Francesca deGrandis

Mel
Nie rozumiem o co chodzi Tobie z tymi bańkami, ja uwielbiam puszczać bańki to dlaczego nie miał by tego lubic Maly Ludek??

A athame bardzo często zastępuję palcami dlatego, że nie zawsze athame ze sobą moge zabrać.

_________________
Animus Facit Nobilem


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Magia Faeri
PostNapisane: środa, 30 czerwca 2010, 17:48 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 15 listopada 2009, 18:52
Posty: 667
Lokalizacja: prosto z drzewa
aha. dzięki. Na Coyle'a poluję, a deGrandis właśnie czytam :)

_________________
Istnieje tylko Zło i Większe Zło, a za nimi oboma, w cieniu, stoi Bardzo Wielkie Zło. I widzisz, niekiedy bywa tak, że Bardzo Wielkie Zło chwyci cię za gardło i powie: "Wybieraj, bratku, albo ja, albo tamto, trochę mniejsze".


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Magia Faeri
PostNapisane: środa, 30 czerwca 2010, 18:10 
Kallisto napisał(a):
aha. dzięki. Na Coyle'a poluję


Polujesz?Przecież jest księgarnia internetowa której aż strach nie polecić,tanio i szybko przysyłają towar.
Chyba że to krypto reklama będzie?Jakby co to się wytnie,poszukaj u Daniela.

Chyba że polujesz w znaczeniu nie masz kasiorki,prosta sprawa,idź do babci i powiedz że potrzebujesz tej księgi do rozwoju duchowego.

igorusis napisał(a):
Nie rozumiem o co chodzi Tobie z tymi bańkami


Zapala się czerwona lampka gdy ktoś z kontaktów ze światem duchowym robi zabawę w bańki...


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Magia Faeri
PostNapisane: środa, 30 czerwca 2010, 18:30 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 15 listopada 2009, 18:52
Posty: 667
Lokalizacja: prosto z drzewa
Mel napisał(a):
Kallisto napisał(a):
aha. dzięki. Na Coyle'a poluję


Polujesz?Przecież jest księgarnia internetowa której aż strach nie polecić,tanio i szybko przysyłają towar.
Chyba że to krypto reklama będzie?Jakby co to się wytnie,poszukaj u Daniela.

Chyba że polujesz w znaczeniu nie masz kasiorki,prosta sprawa,idź do babci i powiedz że potrzebujesz tej księgi do rozwoju duchowego.


poluję, w znaczeniu wybadałam teren (księgarnia nie wysyłkowa, tylko stacjonarna) ale nie mam sprzętu - kasiorki. i sprawa niestety nie jest prosta, albowiem gdybym szła za Twoją radą potrzebowałabym pomocy szamana a i tak nie wiem, czy to by coś dało, bo skoro w zaświatach nie ma internetu to forsy pewnie też nie będzie :P
się zarobi, się kupi, ale zanim się pójdzie do pracy trzeba zacząć wakacje. a to dopiero od jutra - jeśli Bogowie pomogą (a mam obiecane, że ofiary do Odyna będą w mojej intencji, więc to wielce prawdopodobne)

_________________
Istnieje tylko Zło i Większe Zło, a za nimi oboma, w cieniu, stoi Bardzo Wielkie Zło. I widzisz, niekiedy bywa tak, że Bardzo Wielkie Zło chwyci cię za gardło i powie: "Wybieraj, bratku, albo ja, albo tamto, trochę mniejsze".


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Magia Faeri
PostNapisane: środa, 30 czerwca 2010, 19:13 
Hm,to siostrę,brata,wujka i znajomych poproś.Kiedy masz urodziny?Uszyj sobie bluzę z napisem "Ewolucja Czarów to Najlepszy Prezent-Kup Mi Teraz" i napewno każdy wyłapie subtelną aluzję :D a póki co,napatrz się na lud Fey :wink:

http://download.net.pl/img/2e2189b6ac6f ... 4d.jpg.jpg


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Magia Faeri
PostNapisane: czwartek, 1 lipca 2010, 09:56 
Offline
Manaderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 18 sierpnia 2008, 14:35
Posty: 901
Lokalizacja: Wrocław
Cytuj:
albowiem gdybym szła za Twoją radą potrzebowałabym pomocy szamana a i tak nie wiem, czy to by coś dało, bo skoro w zaświatach nie ma internetu to forsy pewnie też nie będzie


Nie tyle internet jest w zaświatach, co zaświat w internecie. Ale to dośc skomplikowane i nie na ten wątek napewno. a załatwianie kasy to jedno z podstawowych zleceń od klientów dla których szamanię ( zaraz potem jest ratowanie związku/rozwiązanie związku, zdrowie i sprawy sądowe).

Mel, plis, ogarnij się trochę z tymi porównaniami do erpegów czy cRPG, bo ja tez bardzo lubię pograć czy poprowadzić, ale nie mieszam tego z duchowością. I o ile puszczanie baniek dla odmieńców (ukłon, Uosiu :wink: ) nie powoduje zapalenia się u mnie czerwonej lampki, o tyle zanik granicy między duchowością a erpegiem/fantastyką już tak.

_________________
Obrazek
-------------------
gg 4217782

Hakken napisał(a):
Mazowsze jest niestety gorzej zaopatrzone w miejsca kultowe, mam tylko jeden chram i to, Warszawkim zwyczajem, nowy :)


wegetarianin - słowo w języku indian ojibwa oznaczające "za głupi by polować"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Magia Faeri
PostNapisane: czwartek, 1 lipca 2010, 10:06 
:D Coś Ty taki poważny? Ja tylko mówię że w kilku grach jest sporo nawiązań do literatury uznawanej za fachową a nie odwrotnie,czyli jak w grze jest jakiś spell tzn że musi być o nim jakaś książka :D Nie.

Darkness within 2-znajdujemy Necronomicon :D Ja wiem że to takie okultystyczne fantazy ale liczy się sam fakt że mam grę w której występuje książka ta sama co na mojej półce z książkami.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Magia Faeri
PostNapisane: czwartek, 1 lipca 2010, 10:33 
Offline
Manaderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 18 sierpnia 2008, 14:35
Posty: 901
Lokalizacja: Wrocław
Powazny, bo po prostu za dużo do czynienia miałem z ludźmi co to pogaństwa od Warhammera nie odróżniali, wieszjak jest. Ale jak ci o to chodzi to spoko.

_________________
Obrazek
-------------------
gg 4217782

Hakken napisał(a):
Mazowsze jest niestety gorzej zaopatrzone w miejsca kultowe, mam tylko jeden chram i to, Warszawkim zwyczajem, nowy :)


wegetarianin - słowo w języku indian ojibwa oznaczające "za głupi by polować"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Magia Faeri
PostNapisane: czwartek, 1 lipca 2010, 13:06 
No,to spoko loko luz i spontan,a teraz w klimacie tego wątku będzie.

Zanim zabierzemy się za Faeri

3Jane napisał(a):

Chodzi o:
- rozwiniecie postrzegania pozazmyslowego, w tym "eterycznego wzroku"
- skontaktowanie sie ze swoim Sobowtorem - nie jest to to samo, co podswiadomosc. Nawiazanie kontaktu i rozpoczecie pracy by stac sie Kala.
- nauczenie sie wykrywania obecnosci duchow. "Postrzegaj najpierw, a potem zdecyduj, w co wierzysz"
- skontaktowanie sie ze swoim boskim ja. To cos wiecej niz tylko twoj umysl.


Punk 2 i 4 są bliźniaczo podobne.W czym tkwi różnica?Czy w rozwoju postrzegania pozazmysłowego pomagają jakieś konkretne Feriańskie rytuały czy może trzeba skorzystać z innych systemów aby się przygotować do Faeri?

Punkt 3,wykrywanie duchów.Od czego zacząć?


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Magia Faeri
PostNapisane: czwartek, 1 lipca 2010, 23:05 
Offline
PFI
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 30 czerwca 2008, 02:07
Posty: 1825
Lokalizacja: Świnoujście
A ja zadam pytanie kontrolne, bo nie jestem pewna czy dobrze rozumiem. Mel, skoro czytałeś, to może mi odpowiesz - czy Feri korzysta z jakiejś konkretnej tradycji i mitologii w wyjaśnianiu działania świata faeries (np. celtycką?), czy generalnie jest bardziej systemem, który dokonuje syntezy z wielu kultur?

Bo jeżeli jest to naprawdę zupełnie autonomiczny, stworzony od "zera" system, to pewnie zbyt wiele nie mogę powiedzieć, ale jeśli prawa i charakterystyka bytów ma być taka jak w kulturze celtyckiej, to co nieco i z praktyki na pewno parę osób Ci może opowiedzieć (zwłaszcza, jeżeli interesują Cię także magiczne aspekty druidyzmu, o czym wspominałeś już na forum).


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL