Międzynarodowa Federacja Pogańska

Forum PFI PL
Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 10:28

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Nowe forum dla Wiccan
PostNapisane: poniedziałek, 14 lutego 2011, 23:21 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 11 września 2007, 21:13
Posty: 382
Lokalizacja: Warszawa
Moi drodzy,

Z prawdziwą przyjemnością informuję, że niedawno powstało nowe forum dla osób zainteresowanych wicca tradycyjnym. Jest ono otwarte dla wiccan z różnych tradycji i linii przekazu oraz dla osób zainteresowanych rzetelnymi informacjami na temat tej religii, a także nawiązywaniem kontaktów w polskim środowisku wiccańskim.

A teraz link: http://tradycyjne-wicca.pl/.

Jelonek

_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano czwartek, 2 lutego 2012, 16:44 przez Jelonek, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe forum dla Wiccan
PostNapisane: wtorek, 15 lutego 2011, 00:51 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): czwartek, 26 sierpnia 2010, 22:36
Posty: 141
Pragne wszystkich poinformaowac ze ogloszenie powstania nowego forum spowodowalo ze forum wiccanie.pl, ktore wedlug moich wiadomosci sprzed dwoch godzin, mialo byc zawieszone jeszcze przynajmniej przez dwa tygodnie albo dluzej powrocilo wlasnei do zycia i jest juz czynne. Nie chialabym aby informacja podana przez Jelonka w poscie powyzej wprowadzila kogos w blad. Niestety mimo ze bylam pomyslodawca tego forum i wspolzalozycielem zostalam teraz z niego wyrzucona co utrudnia kontakt nie tylko z wlascicielami tamtego forum ale takze innymi uzytkownikami. Jest mi niewypowiedzianie przykro ze sprawy potoczyly sie w ten sposob. Ze swojej strony zrobilam wszystko zeby rozwiazac ten konflikt.

W zamysle organizowania forum wiccanie.pl bylo stworzenie przestrzeni gdzie wiccanie i nie wiccanie moga sie poznac i gdzie moga zawiazac sie przyjaznie a takze gdzie wszystkie wiccanskie sciezki niezaleznie od roznic jakie sa pomiedzy nimi beda mogly sie integrowac i poznawac oraz wspolpracowac. Te cele sa nadal bardzo wazne dla wiekszosci wiccan i dlatego powstalo nowe forum. Na forum wiccanie.pl wspolpraca niestety stala sie nie mozliwa gdyz nie mozemy uzalezniac istnienia forum wiccanskeigo od nastrojow administratorow.

Chcialm napisac to wszystko na forum wiccanie.pl ale niestety nie mam juz tam dojsca wiec pragne skorzystac z tego forum (tym bardziej ze wiem ze pilnie sledza co sie tu dzieje) i zaprosic Rawimira i Ennene oraz caly ich kowen (tym bardziej ze nie przenosimy zalow jakie mamy do administarcji na reszte kowenu) na nasze nowe forum. Nowym forum zarzadzac i prowadzic moderacje beda po jednej osobie z kazdej sciezki reprezentowanej w Polsce. Jest wiec dla nich miejsce i na kogos z nich czeka pozycja moderatora.

Bardzo przepraszam modratorow tego forum za uzycie tego watku w ten sposob. Zdaje sobie sprawe ze nie jest to rozwiazanie najlepsze, wolalabym zeby sprawy wiccanskie zostaly miedzy wiccanami i nie jest moim zamiarem przenosic problemy z jednego miejsca na drugie ale niestety opcja pisania na tamtym forum zostala mi odebrana. Mam nadzieje ze osoby prowadzace to forum wybacza mi.

_________________
Obrazek

Prawdziwym szacunkiem nie jest to jak zachowujemy sie przy danej osobie, ale to jak mowimy o niej kiedy nie ma jej w naszym towarzystwie.
Nie jest miarą zdrowia, być dobrze przystosowanym do głęboko chorego społeczeństwa. Krishnamurti


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe forum dla Wiccan
PostNapisane: sobota, 19 lutego 2011, 22:47 
Offline
Rozmowny

Dołączył(a): wtorek, 4 maja 2010, 22:12
Posty: 89
Lokalizacja: Willanów
Wszystkie forumy oparte na phpbb na czyichś prywatnych serwerach prędzej czy póżniej znikają. Tylko usenet jest nieśmiertelny.

A poza tym jak tak sobie patrzę, jak to polscy wiccanie tak widowiskowo (i po raz kolejny) się żrą pomiędzy sobą w Internecie, to mi się autentycznie wszystkiego odechciewa. W tym mania cokolwiek wspólnego z polską gałęzią, tej skądinąd pięknej i głębokiej religii.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe forum dla Wiccan
PostNapisane: poniedziałek, 21 lutego 2011, 02:25 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): czwartek, 26 sierpnia 2010, 22:36
Posty: 141
Piottr napisał(a):
Wszystkie forumy oparte na phpbb na czyichś prywatnych serwerach prędzej czy póżniej znikają. Tylko usenet jest nieśmiertelny.

A co to jest usenet? Bo my bardzo nie chcemy zeby zniknelo i jesli zniknie to nie z czyjejs winy tylko poprzez jakies problemy techniczne. Jesli masz wiec jakies rady to ja chetnie wyslucham, PIottrze.

Piottr napisał(a):
A poza tym jak tak sobie patrzę, jak to polscy wiccanie tak widowiskowo (i po raz kolejny) się żrą pomiędzy sobą w Internecie, to mi się autentycznie wszystkiego odechciewa. W tym mania cokolwiek wspólnego z polską gałęzią, tej skądinąd pięknej i głębokiej religii.

Masz racje. Mnie tez by sie odechcialo, na szczescie znam tez inna, duzo wspanialsza strone wicca i w momentach takich jak ten daje mi ona nadzieje. Zarowno poganstwo jak i wicca w Polsce sa jeszcze bardzo mlode i mysle ze to czego jestemy swiadkami to bole zabkowania. Stad tyle konfliktow, nie tylko w Wicca. Kiedys w Anglii tez tak bylo. Kiedys w Polsce bedzie lepiej.

Prosze zauwaz ze nie wszyscy wiccanie sie kloca. Na nasze nowe forum zaprosilismy wszystkich polskich wiccan i ludzi zainteresowanych wicca, takze osoby ktore zamknely poprzednie forum. A nasz sklad to 5 roznych linii wiccanskich z ktorych wszystkie swietnie sie dogaduja. Wiekszosc z nas ma dobre checi. Osobiscie uwazam ze roznice nas wzbogacaja i o ile wszyscy sa wobec siebie tolerancyjni to i dogadac sie powinno byc latwo. Jesli chcesz sie przekonac - zapraszamy na nowe forum, tamtejsza atmosfera juz jest bardzo rodzinna.

_________________
Obrazek

Prawdziwym szacunkiem nie jest to jak zachowujemy sie przy danej osobie, ale to jak mowimy o niej kiedy nie ma jej w naszym towarzystwie.
Nie jest miarą zdrowia, być dobrze przystosowanym do głęboko chorego społeczeństwa. Krishnamurti


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe forum dla Wiccan
PostNapisane: poniedziałek, 21 lutego 2011, 18:39 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 10 lutego 2011, 15:47
Posty: 268
Agni napisał(a):
Kiedys w Anglii tez tak bylo. Kiedys w Polsce bedzie lepiej.


Też tak uważam. Jednakże kiedy czarownictwo stanie się w Polsce codziennością młodzi konwertyci i tak najbardziej szanować będą pierwszych wiccan. Zawsze tak jest, będzie znani jako pierwsi, pierwsi zaangażowani, pierwsi i niezłomni w przekonaniu.

_________________
https://siliperius.blogspot.com/

https://www.facebook.com/SlavPaganism


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe forum dla Wiccan
PostNapisane: wtorek, 22 lutego 2011, 01:00 
Offline
Rozmowny

Dołączył(a): wtorek, 4 maja 2010, 22:12
Posty: 89
Lokalizacja: Willanów
Agni napisał(a):
A co to jest usenet?

O Bogowie, Agni, nie myślałem, że jestem aż tak stary, żeby musieć komuś tłumaczyć, co to jest usenet...
Usenet to jest coś, co było dawno, dawno temu, zanim pojawiły się fora na phpbb. Usenet to są grupy dyskusyjne oparte na protokole nntp:// albo inaczej news:// i do ich czytania używało się czytników news, z czego większośc była zintegrowana z programem pocztowym.
Istnieją również bramki umożliwiające czytanie i pisanie na newsgrupy poprzez www, na przykład http://niusy.onet.pl/
Agni napisał(a):
Bo my bardzo nie chcemy zeby zniknelo i jesli zniknie to nie z czyjejs winy tylko poprzez jakies problemy techniczne. Jesli masz wiec jakies rady to ja chetnie wyslucham, PIottrze.

Niestety wszystko, co jest oparte na lokalnym serwerze, może się skończyć. Fora oparte na phpbb z reguły nie dożywają 7 lat istnienia (tak wynika z mojego długoletniego doświadczenia w Sieci). Natomiast usenet jest wieczny, bo jest rozproszony. I niemoderowany. Nikt nikomu nie może zablokować dostępu do usenetu.
Agni napisał(a):
Masz racje. Mnie tez by sie odechcialo, na szczescie znam tez inna, duzo wspanialsza strone wicca i w momentach takich jak ten daje mi ona nadzieje. Zarowno poganstwo jak i wicca w Polsce sa jeszcze bardzo mlode i mysle ze to czego jestemy swiadkami to bole zabkowania.

A ja myślę, że duże znaczenie mają tutaj tak zwana "natura Polaka" oraz ambicja. Zaprawdę, powiadam Ci, że środowisko miłośników kolei w którym się dotąd obracałem, jest jeszcze bardziej podzielone, zazdroszczące i skaczące sobie do oczu przy byle okazji, ale widać, że to zjawisko się nasila właśnie szczególnie w środowiskach "niszowych". Gdzie występuje jawna, bądź ukryta walka o przywództwo, rząd dusz, czy jaby to zwać inaczej. Że "my mamy parowozy bardziej parowoziejsze niż wasze"....
Agni napisał(a):
Prosze zauwaz ze nie wszyscy wiccanie sie kloca. Na nasze nowe forum zaprosilismy wszystkich polskich wiccan i ludzi zainteresowanych wicca, takze osoby ktore zamknely poprzednie forum. A nasz sklad to 5 roznych linii wiccanskich z ktorych wszystkie swietnie sie dogaduja. Wiekszosc z nas ma dobre checi. Osobiscie uwazam ze roznice nas wzbogacaja i o ile wszyscy sa wobec siebie tolerancyjni to i dogadac sie powinno byc latwo. Jesli chcesz sie przekonac - zapraszamy na nowe forum, tamtejsza atmosfera juz jest bardzo rodzinna.

Agni, ponieważ danym mi było poznać Ciebie osobiście, zupełnie inaczej mi się do Ciebie pisze niż do osób, które znam tylko po nicku internetowym. I powtórzę Ci to, co wtedy Ci powiedziałem w Paradoxie - że wiem, jak powiadają Drzewcy, nie należy być pohopnym. Dlatego zanim się zarejestruję na kolejnym forum, to je sobie trochę pooglądam.
A w rodzinie, jak to w rodzinie, bywają czasem niesnaski, kłotnie i awantury. Tylko mało która rodzina je roztrząsa przed całym światem....
Może kiedyś to się zmieni. Ale prędzej przejdą kolejne pokolenia, niż zmieni się mentalność ludzi w tym dość specyficznym kraju nad Wisłą.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe forum dla Wiccan
PostNapisane: sobota, 2 kwietnia 2011, 11:20 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): czwartek, 26 sierpnia 2010, 22:36
Posty: 141
Piottr napisał(a):
Usenet to jest coś, co było dawno, dawno temu, zanim pojawiły się fora na phpbb. Usenet to są grupy dyskusyjne oparte na protokole nntp:// albo inaczej news:// i do ich czytania używało się czytników news, z czego większośc była zintegrowana z programem pocztowym. Istnieją również bramki umożliwiające czytanie i pisanie na newsgrupy poprzez www, na przykład http://niusy.onet.pl/

Wielkie dzieki. Ja umiem komputer wlaczyc, wejsc na internet, klikac, pisac i wylaczyc. To co dzieje sie poza ekranem jest dla mnie czarna magia :D .

Piottr napisał(a):
A ja myślę, że duże znaczenie mają tutaj tak zwana "natura Polaka" oraz ambicja. Zaprawdę, powiadam Ci, że środowisko miłośników kolei w którym się dotąd obracałem, jest jeszcze bardziej podzielone, zazdroszczące i skaczące sobie do oczu przy byle okazji, ale widać, że to zjawisko się nasila właśnie szczególnie w środowiskach "niszowych". Gdzie występuje jawna, bądź ukryta walka o przywództwo, rząd dusz, czy jaby to zwać inaczej. Że "my mamy parowozy bardziej parowoziejsze niż wasze"....

Niestety musze sie z toba zgodzic. Choc chcialbym zebys nie mial racji. Mysle ze sporo osob walczy o wladze. A ta nasza Polska taka duza, tyle w niej miejsca dla wszystkich. No i ze mna akurat nie ma co walczyc o wladze w Polsce, ja mieszkam w Anglii. Jestem czescia Polskiego srodowiska na dochodne.

Piottr napisał(a):
Agni, ponieważ danym mi było poznać Ciebie osobiście, zupełnie inaczej mi się do Ciebie pisze niż do osób, które znam tylko po nicku internetowym. I powtórzę Ci to, co wtedy Ci powiedziałem w Paradoxie - że wiem, jak powiadają Drzewcy, nie należy być pohopnym. Dlatego zanim się zarejestruję na kolejnym forum, to je sobie trochę pooglądam.

Tak pamietam ze tak mowiles. :D Nie wszystkie topiki na naszym forum sa widoczne dla osob nie zarejestrowanych. Moim zdaniem warto sie zapisac i poczytac (oczywiscie jesli interesuje cie wicca) bo forum rozwija sie w zawrotnym tempie.

Piottr napisał(a):
A w rodzinie, jak to w rodzinie, bywają czasem niesnaski, kłotnie i awantury. Tylko mało która rodzina je roztrząsa przed całym światem.... Może kiedyś to się zmieni.

Znowu, calkowicie sie z toba zgadzam. Wierz mi ze gdyby to ode mnie zalezalo to konflikt nie bylby rozdmuchany a nawet nie byloby konfliktu. Ja lubie zgadzac sie nie zgadzac a potem pojsc na piwo z osoba z ktora dyskutuje. Moge komus wygarnac i spokojnie przyjme jesli ktos wygarnie mi, bez obrazania sie. Niestety kiedy forum wiccanie zostalo zamkniete z powodu konfliktu i mialo nie byc nigdy otworzone (a przynajmniej nie przez dwa tygodnie) to duzo osob zostalo bez platformy kontaktu. Ja zostalam pozabawiona kontaktu z osobami ktore zapisaly sie na nasze warsztaty i niestety musielismy stworzyc nowe forum i je rozleklamowac zeby informacja o nim dotarla do jak najwiekszej ilosci osob, w tym osob ktore zapisaly sie na warsztaty. Czasami nie mamy wplywu na wydarzenia ale musimy sobie z nimi poradzic najlepiej jak umiemy.

_________________
Obrazek

Prawdziwym szacunkiem nie jest to jak zachowujemy sie przy danej osobie, ale to jak mowimy o niej kiedy nie ma jej w naszym towarzystwie.
Nie jest miarą zdrowia, być dobrze przystosowanym do głęboko chorego społeczeństwa. Krishnamurti


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe forum dla Wiccan
PostNapisane: poniedziałek, 11 kwietnia 2011, 00:08 
Offline
Rozmowny

Dołączył(a): wtorek, 4 maja 2010, 22:12
Posty: 89
Lokalizacja: Willanów
Agni napisał(a):
Niestety musze sie z toba zgodzic. Choc chcialbym zebys nie mial racji.

I to jest właśnie "to coś" co sprawia że rozmowa z Tobą jest bardzo sympatyczna. Przynajmniej ja to tak odbieram, ale to jest całkiem poboczne do wątku.

Agni napisał(a):
Wierz mi ze gdyby to ode mnie zalezalo to konflikt nie bylby rozdmuchany a nawet nie byloby konfliktu. Ja lubie zgadzac sie nie zgadzac a potem pojsc na piwo z osoba z ktora dyskutuje. Moge komus wygarnac i spokojnie przyjme jesli ktos wygarnie mi, bez obrazania sie.

Dokładnie i tak się powinno załatwiać takie sprawy. Jednak w Internecie łatwiej komuś "nawrzucać" na forum, niz powiedzieć to samo w cztery oczy....


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL