Międzynarodowa Federacja Pogańska

Forum PFI PL
Teraz jest niedziela, 12 maja 2024, 20:05

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 188 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 8 września 2009, 01:07 
Driada napisał(a):
Viking napisał(a):
Nie wiem kogo tam spotkał :wink: Ale po pierwsze zapominasz że Afryka i np Islandia to Midgard a Bogowie mieszkają w Asgardzie i Alfheimie :) Po drugie nie znam dokładnej listy żeczy których nauczał Kwasir bo wtedy znałbym całą Boską wiedze :wink:


No ale przecież twierdzisz, że Odyn był w Afryce. Skoro był, to raczej wątpliwe, żeby go Obatala przeoczył, prawda? Gdyby ktoś mi po domu chodził i zwiedzał, to bym zauważyła, więc co dopiero potężny bóg. Czy Twoim zdaniem Obatala zgodził się z Odynem, że Odyn stworzył mu Jorubów? Czy Twoim zdaniem był mu wdzięczny?


Wybacz ale nie znam wszystkich mitologii świata więc nie wiem kim był dokładnie Obatala a w takim wypadku nie moge nic powiedzieć na ten temat


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 8 września 2009, 01:14 
Nadal twierdze że kłamiesz . Na początku pisałam o Ginnugagap .
Nie wiem gdzie szukałaś o mitologi norweskiej .:) ja znalazłam ją w internecie w Eddzie i jakoś bez problemów .
Na dowód iz Agni boi sie albo też nie nic o swojej wierze oprócz oczytania :) ,jako pierwsza .Wpisuje wersje wskrótach gdyż jest pózna godzina .


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 8 września 2009, 01:14 
Viking napisał(a):
Wybacz ale nie znam wszystkich mitologii świata więc nie wiem kim był dokładnie Obatala a w takim wypadku nie moge nic powiedzieć na ten temat


Driada napisala ze to potezny bog z tamtych okolic. Wiecej informacji znajdziesz pewnie na internecie. To co uwazasz ze Obatala zgodzil sie tak na to zeby mu Odyn zaludnil ogrodek.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 8 września 2009, 01:19 
Offline
PFI
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 11 września 2007, 15:12
Posty: 732
Lokalizacja: Tczew / Gdańsk
W erze internetu naprawdę nie trudno dotrzeć do informacji, kim był Obatala.
Obatala to, jak się pewnie domyślasz, bóg. Jeden z panteonu plemienia Jorubów. Miejsce zamieszkania - Afryka. Niektórzy twierdzą, że przypadło mu w udziale stworzenie ludzi. Chociaż Olorun też miał coś z tym wspólnego. I możliwe, że Oduduwa. No nie istotne. Przyjmijmy, że Obatala. Przynajmniej wg Jorubów - pierwszych mieszkańców ziemi. Przynajmniej wg Obatali...
Ale skupmy się na Obatali i Odynie... to jak Twoim zdaniem, Obatala przyznał się do błędu?

_________________
"Wyrocznia Bogów to Dziecięcy Głos Miłości w twej własnej Duszy. Usłysz go!" - Aleister Crowley


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 8 września 2009, 01:26 
Żeby uznać że przyznał się do błędu musiałbym uznać że stworzył ludzi i że kiedyś tak uważał...według mnie to Odyn ich stworzył a chyba Obatala zdawał sobie z tego sprawe?I nie twierdził że sam ich stworzył? Choć pewnie wyznawca Obatala powie że to Odyn nigdy niczego takiego nie twierdził


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 8 września 2009, 01:27 
Gythia's Hildr napisał(a):
Nadal twierdze że kłamiesz . Na początku pisałam o Ginnugagap .
Nie wiem gdzie szukałaś o mitologi norweskiej .:) ja znalazłam ją w internecie w Eddzie i jakoś bez problemów .
Na dowód iz Agni boi sie albo też nie nic o swojej wierze oprócz oczytania :) ,jako pierwsza .Wpisuje wersje wskrótach gdyż jest pózna godzina .


Gyntia's Hildar, powściagnij język. To jest ostrzeżenie.
Radmin


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 8 września 2009, 01:28 
Na początku była przepaśc Ginnugagap , na długo przed powstaniem Ziemi na północ od Ginnugagap powstał Niflheim ,Królestwo Mgieł. Na południu Muspelheim ,Królestwo Płomieni .W Nifheim znajdowało się prazrodło wszelkiego Bytu Hwergelmir ,zniej popłynęły w pustkę 12 rzek,które uzyskały miano Eliwagar(Burzliwe Lodowe Fale) .W południowej części Niflheimu dokąd docierał żar Muspelheim lód topił się a w kroplach jego wilgoci pojawiły sie zaczątki życia .,Które na wskutek zjednoczenia sie ognia i wody porodziły pierwsze żywe istory Był nim pra olbrzym Ymir i krowa Audumla .


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 8 września 2009, 01:29 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 13 marca 2008, 17:29
Posty: 1134
Lokalizacja: Z Łysych Gór
Gythia's Hildr napisał(a):
Gdybys była poganka aczkolwiek mam takie zdanie iż nia nie jesteś
Rozmowa o wyznaniach, poznawanie innych poprzez czytanie, wymianę informacji, otrzymywanie odpowiedzi na zadawane pytania to nie to samo co atak personalny. Uważaj.
Gythia's Hildr napisał(a):
To takie dziecięce pytania. Nie wystarczyły Tobie odpowiedzi ,iżktoś się wychował na tej wierze ,zostało mu to przekazane ?
Może wystarczyć, może nie wystarczyć. Czasami zależy od tego czy odpowiadającemu język wędzidłem czy granicami poznania. A dziecięce pytania nie są złe. Bywa, że dotykają sedna lub wskazują na ukryte a ciekawe. Nie lubisz dzieci?
Gythia's Hildr napisał(a):
dlaczego kazdy poganin który w naprawde wierzy w swoją wiare jest zgóry traktowany
Nie, nie każdy. To rzadkość - zależy od tego czy trafi się przemądrzały (czyt. traktujący z góry). Taki, który widzi czy inni są czy nie są poganami, czy inni są czy nie są kapłanami, żercami, ofiarnikami, taki który doskonale może sklasyfikować nieswoje wyznanie na poziomie kultu bądź właściwej i prawdziwej wiary.
Gythia's Hildr napisał(a):
Nie lubie jak ktoś podpina czyjąś wiare do kultu która nie ma swoich korzeni
Coś takiego? Jesteś właścicielką wiary :shock: . I wiesz kto ma korzenie a kto nie.
Ja z kolei nie lubię marchewki na słodko.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 8 września 2009, 01:32 
Offline
PFI
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 11 września 2007, 15:12
Posty: 732
Lokalizacja: Tczew / Gdańsk
Viking napisał(a):
według mnie to Odyn ich stworzył a chyba Obatala zdawał sobie z tego sprawe?I nie twierdził że sam ich stworzył?


Zatem Obatala kłamie twierdząc, że stworzył Jorubów? Zły Obatala, jak on tak może ludzi okłamywać, a oni mu wierzą, naiwni...

_________________
"Wyrocznia Bogów to Dziecięcy Głos Miłości w twej własnej Duszy. Usłysz go!" - Aleister Crowley


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 8 września 2009, 01:33 
Pozatym dlaczego nie załorzyć np że Obatala jest jednym z Thursów? Choć wtedy spotkanie z Odynem albo Thorem pewnie by się źle zakończyło dla niego :wink:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 8 września 2009, 01:34 
Marchewka ?
Mówie o osobie anie o właścicielach . A co wiara to rzecz ? i gdzie ona się znajduje hmm?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 8 września 2009, 01:40 
Poświt ja nie obrażam , poczytaj sobie odpowiedzi Ulfa a wasze :) poza tym Agni nie potrafi udowodnić jak powtał świat Wiccan .Wiele zostało już powiedziane . I nadal nie rozumiecie o co w tym wszytskim chodzi.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 8 września 2009, 01:40 
Driada napisał(a):
Viking napisał(a):
według mnie to Odyn ich stworzył a chyba Obatala zdawał sobie z tego sprawe?I nie twierdził że sam ich stworzył?


Zatem Obatala kłamie twierdząc, że stworzył Jorubów? Zły Obatala, jak on tak może ludzi okłamywać, a oni mu wierzą, naiwni...


Może okłamuje a może ludzie zapomnieli tam o Odynie? Jednooki ma wiele zajęć a nie tylko przypominać ludziom że ich stworzył :D
Pozatym jeśli Obatala mówiłby prawde to znaczyłoby że Odyn kłamał a ta wersja jakoś do mnie nie przemawia :wink:


Ostatnio edytowano wtorek, 8 września 2009, 01:42 przez Viking, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 8 września 2009, 01:42 
Offline
PFI
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 11 września 2007, 15:12
Posty: 732
Lokalizacja: Tczew / Gdańsk
Viking napisał(a):
Pozatym dlaczego nie załorzyć np że Obatala jest jednym z Thursów? Choć wtedy spotkanie z Odynem albo Thorem pewnie by się źle zakończyło dla niego :wink:


Myślisz, że Obatala by się zgodził, że jest jednym z Thursów?
To tak trochę podobnie, jak twierdzenie, że Ba'al-ze'bub jest demonem. Nie może być bogiem, bo ta funkcja jest już obsadzona.

Viking napisał(a):
Może okłamuje a może ludzie zapomnieli tam o Odynie? Jednooki ma wiele zajęć a nie tylko przypominać ludzią że ich stworzył
Pozatym jeśli Obatala mówiłby prawde to znaczyłoby że Odyn kłamał a ta wersja jakoś do mnie nie przemawia


No i nie mam nic do dodania. :D

_________________
"Wyrocznia Bogów to Dziecięcy Głos Miłości w twej własnej Duszy. Usłysz go!" - Aleister Crowley


Ostatnio edytowano wtorek, 8 września 2009, 01:46 przez Sek'ach, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 8 września 2009, 01:42 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 13 marca 2008, 17:29
Posty: 1134
Lokalizacja: Z Łysych Gór
Gythia's Hildr napisał(a):
Marchewka ?
Mówie o osobie anie o właścicielach . A co wiara to rzecz ? i gdzie ona się znajduje hmm?
W sercu (duszy,duszach, jaźni, ?). Ja właśnie nie twierdzę, że wiara to rzecz. Odniosłem wrażenie, że to Ty sugerujesz mówiąc o wierze, że jest czyjaś, można ją zabrać, podpiąć. A wcześniej padały zdania o podkradaniu Bogów i ich wykorzystywaniu. Cóż to byliby za Bogowie, gdyby dało się ich ukraść czy wykorzystać. Co to za wiara, obruszająca się na cześć składaną Bogom przez innych. Bogowie nie rozróżnią czy ktoś ich czci prawdziwie, z serca, czy z wyrachowania? Nie poradzą sobie biedactwa? Naprawdę potrzebna jest inkwizycja?
Gythia's Hildr napisał(a):
Poświt ja nie obrażam , poczytaj sobie odpowiedzi Ulfa a wasze Smile poza tym Agni nie potrafi udowodnić jak powtał świat Wiccan .Wiele zostało już powiedziane . I nadal nie rozumiecie o co w tym wszytskim chodzi
Zwróciłem się w poście do Ciebie, nie do Ulfa, a jego wypowiedzi czytam. Również na priv. Więcej, doskonale rozumiem, że swoje wyznanie uważa się za wyjątkowe. Świadczy o tym wybór tej a nie innej ścieżki. Problem zaczyna się gdy miast odpowiedzi na pytanie pojawiają się pouczenia - poczytaj sobie tego czy tamtego, lub uniki - nadal nie rozumiecie, nie da się wytłumaczyć, trzeba być w... bo z zewnątrz wygląda to inaczej itp. Wybacz, dano mi język, umysł, wolę i świadomość. Po to bym się nimi posługiwał. Zrozumiem jeśli powiesz, że nie chcesz czy nie umiesz wytłumaczyć. Nie rozumiem oceniania innych równolegle do własnych uników. Poza tym nie wiem czego niby nie rozumiem. Przecież ja cię o nic nie pytałem, nie oczekiwałem odpowiedzi. Czytam i tyle. A komentarz dotyczył formy twego postu. To uważam za załatwione, nie wracajmy do potknięcia.


Ostatnio edytowano wtorek, 8 września 2009, 01:52 przez Poświst, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 8 września 2009, 01:44 
Pomału dochodzę do przekonania, że zbliża się czas Leśniczego.
Radmin


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 8 września 2009, 01:45 
Na tym kończe swoje wypowiedzi . Mam nadzije że spotkamy sie na którymś Allthingu . Pozdrawiam .


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 8 września 2009, 01:55 
Zle mie zrozumiałeś . Ja pisałam O Was !! i o wierze . Bogowie są Bogami , iwiem o tym doskonale że nie są biedakami . Natomiast prawdziwy poganin nie przesiaduje przed komputere i nie udaje filozofa :). trzyma sie swojej wiary nie mieszając sie do innej . Lepsza natura i rzeczywistośc od Internetu Poświcie ;D. dzieki za rozmowe .


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 8 września 2009, 01:58 
Gythia's Hildr napisał(a):
Ja rozumiem ze poprostu bawisz się na forum. ?


Bawie sie i sie ucze. Czy cos w tym zlego.

Gythia's Hildr napisał(a):
Gdybys była poganka aczkolwiek mam takie zdanie iż nia nie jesteś nie podważała bys naszych wypowiedzi .?


Nie ja jedna sie z wami nie zgadzam i zadaje pytania. Czy uwazasz ze wszyscy ktorzy do tej pory brali udzial w tej dyskusji i nie zgadzali sie z wami nie zasluguja na miano pogan. Kim jest poganin wedlug ciebie. Tylko prosze nie mow mi ze odpowiesz jak ja najpierw na to odpowiem.

Gythia's Hildr napisał(a):
Ktos kto wierzy w Bogów poprostu wierzy i nie zadaje pytań typu ; Dlaczego wierzysz w Odina ,? . Na ten temat doskonale wypowiedział sie Ulf. To takie dziecięce pytania.


Dla mnie jedna z cech czlowieka doroslego jest dazenie do poznania i umiejetnosc zrozumienia dlaczego sie robi to co sie robi i czemu sie wierzy w to co sie wierzy. Oczywiscie nie wszystko sie da wyjasnic i pewne rzeczy trzeba wziasc na wiare ale to nie znaczy ze nie mozna o nich myslec i analizowac, szczegolnie jesli chce sie taka wiedze przekazac innym. Dzieciece - jest - nie probowac znalesc odpowiedzi.

Gythia's Hildr napisał(a):
Nie wystarczyły Tobie odpowiedzi ,iż ktoś się wychował na tej wierze ,zostało mu to przekazane ? dlaczego kazdy poganin który w naprawde wierzy w swoją wiare jest zgóry traktowany. A może to średniowiecze?


Gdybym ja nie kwestionowala wiary w ktorej sie urodzilam to bylaby chrzescijanka. Bardzo sie ciesze ze wychowalas sie w swojej poganskiej wierze ale na prawde nie rozumiem dlaczego mialo by to oznaczas ze przyjmiesz wszystki jej elementy slepo i bez zastanowienia. Takie postepowanie jest dla mnie sredniowieczem. I nie bardzo rozumiem dlaczego ty mnie o sredniowiecze posadzasz.

Gythia's Hildr napisał(a):
Moze mi odpowiesz jakiego używasz kalendarza ? z którego Boga lub Bogini zostały nazwane dni tygonia ??


Kalendarza uzywam tego samego co wieksosc Europejczykow. Jelsi chodzi o dni tygonia to tutaj w Anglii mamy tak samo jak wy w Norwegii, sa imiona bogow i bogin ale juz w Polsce, przykro mi ze musze ci to uswiadomic, te imiona i nazwy dni nie obowiazuja, w krajach srodziemnomorskich takze nie. Nawet Niemcy na srode nie mowia dzien Wodena tylko Mitwoch - srodek tygodnia a sa krajem germanskim.

Gythia's Hildr napisał(a):
Jakiej starej księgi używasz na dowód istnienia swojej wiary? choc z tego co wiem założyło ją kilka osób.


Zadnej ksiegi nie uzywam. Choc korzystam z nauk Heremtycznych a te sa starsze niz Asatru. Gdyby religia ksiegi mi odpowiadala bylabym pewnie chrzescijanka. Nie kieruje sie w mojej wierze tym co ktos kiedys powiedzial czy napisala ale moimi wlasnymi doswiadczeniami kontaktu z bogami w sobie samej i w otaczajacej nas przyrodzie.

Gythia's Hildr napisał(a):
To że bawisz sie czarami nie oznacz iż jesteś kapłanką ? .


Mogalbym ci odpowiedziec pieknym za nadobne ale ne chce znizac sie do tego poziomu. Uwazam ze zdania tego typu nie godne sa rozmowy kaplanki z kaplanka. Ja ciebie nie obrazam a jedynie dopytuje sie o rzeczy ktorych nie rozumie w tym co mowisz.

Gythia's Hildr napisał(a):
Co przekażesz swojej rodzinie , swoim dzieciom? jaka wiedzę ? jakie wartości.


Mojemu synkowi przekaze ze ma wolna wole i powinien sie nauczyc samodzielnie myslec a kiedy przyjdzie czas wybrac swoja religie wedlug tego co serce mu podyktuje.

Gythia's Hildr napisał(a):
Bez obrazy Agni . Oczekujecie od Asatru szczeg. chociaż sami ich nie macie.


Jesli nie obrazilam sie za to ze powiedzialas ze nie jestem poganka i nie jestem kaplanka to za to tym bardziej sie nie obraze. Trudno mnie obrazic. Jak do tej pory odpowiedzielismy dosyc szczegolowo na wszystkie wasze pytania i prosilismy o dalsze pytania jesli cos zostalo nie dopowiedziane. Jesli chcesz znac jeszcze jakies szczegoly to prosze pytaj ale nie mow ze ich nie ma.

Gythia's Hildr napisał(a):
Piszecie o Stworzeniu świata chciaż sami nie macie swoich teori . Bo chyba nie teoria Darwina:D .


Mylisz sie, mamy swoje teorie. Kazdy z nas ma swoja teorie. Wicca nie narzuca i nie ogranicza nas. W moja teoria Darwina sie ladnie wpasowuje. Ale o tym napisze jak juz ty opiszesz swoja.

Gythia's Hildr napisał(a):
Ja nadal twierdze że wasza Wicca to nie wiara a kult :D. I nie zmienie zdania. Stworzenie świata dla pogan zawsze było stworzone przez kilku bogów


W poscie do Isleen przytoczylam definicje religii i napisalam dlaczego wedlug tej definicji wicca jest religia. Jesli sie z ta definicja nie zgadzasz to prosze przytocz swoja, i powiedz dlaczego wedlug ciebie wicca to nie religia.

Gythia's Hildr napisał(a):
Nie lubie jak ktoś podpina czyjąś wiare do kultu która nie ma swoich korzeni .


Wicca ma swoje korzenie. Wiemy na ich temat wiecej niz Asatryjczycy na temat swoich korzeni. Wasze gina w historii, my nasze mozemy dokladnie przesledzic.

Gythia's Hildr napisał(a):
Piszesz iz jesteś kapłanką zatem czekam na wyjaśnienia .


Caly czas wyjasniam. Juz jasniej nie moge. Powiedz prosze wiec co jeszcze chcesz wiedziec. No i skoro ty jestes kaplanka to tez mam nadzieje ze zaczniesz nareszcie wyjasniac.

Gythia's Hildr napisał(a):
Dodam zawsze były spory pomiędzy Wicca a Asatru ! .


Ciekawe dlaczego. Moze ktos wie? Ale mylisz sie mowiac ze zawsze. Spory moga byc pomiedzy wicca i radykalnymi Asatryjczykami. Jest na szczescie spora grupa Asatryjczykow ktorzy mysla inaczej niz wy.

Gythia's Hildr napisał(a):
Moze mi ktoś wyjaśni jak powstało słowo Wicca ,? co ono oznacza?Czy twój bóg stworzył Twoją wiarę czy może sam człowiek wiele lat temu ?


Wicca to strao-angielskie slowo oznaczajacego osobe wiedzaca czyli wiedzme, czarownice. Nie uwazam zeby jakikolwiek bog stowrzyl jakakolwiek religie. Bog mogl stworzyc ludzi ale dal im wolna wole i jak sama pisalas nasza wola nie podlega bogom, zostawiaja nam wole pole do popisu. My wybieramy czy chcemy czy nie i w jaki sposob chcemy czcic tych bogow.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 8 września 2009, 02:09 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 13 marca 2008, 17:29
Posty: 1134
Lokalizacja: Z Łysych Gór
Gythia's Hildr napisał(a):
Zle mie zrozumiałeś . Ja pisałam O Was !! i o wierze
O nas? Komu podbieram wiarę czy panteon. Nijak się nie mogę dopasować do sugerowanego zachowania.
Gythia's Hildr napisał(a):
prawdziwy poganin nie przesiaduje przed komputere i nie udaje filozofa :).
Lubię technikę. Prawdę powiedziawszy trochę brakuje mi czasu na komputer. Żyjąc na wsi mam wokół mnóstwo fizycznej pracy. No i to udawanie filozofa - rozszyfrowałaś mnie. Filozofia jest mi bliska - poszukiwanie, umiłowanie lub posiadanie mądrości (gr. φιλέω phileo – kochać, σοφία sophia – mądrość) lecz to tylko "udawanie". Skupiam się na 'kochać' (czasami dodając wino i śpiew), nie przykładam się zanadto do 'mądrości'. Aż tak to widać?
Gythia's Hildr napisał(a):
trzyma sie swojej wiary nie mieszając sie do innej
Trzymam się swojej. Dlaczego mam nie poznawać innej? Skłania mnie do tego ciekawość, już mi znane związki, politeistyczna natura i tolerancja. Będę się mieszał do innej.
I ja dziękuję za rozmowę


Ostatnio edytowano wtorek, 8 września 2009, 02:13 przez Poświst, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 8 września 2009, 02:12 
Gythia's Hildr napisał(a):
Nadal twierdze że kłamiesz . Na początku pisałam o Ginnugagap .


To tylko poczatek mitu, a co bylo dalej.

Gythia's Hildr napisał(a):
Na dowód iz Agni boi sie albo też nie nic o swojej wierze oprócz oczytania :) ,jako pierwsza .Wpisuje wersje wskrótach gdyż jest pózna godzina .


Tak starsznie sie ciebie boje, tak samo jak balam sie Ulfa kiedy mnie na pojedynek wyzwal. Kolana mi drza nawet jak siedze.

Wpisujesz wersje w skrotach? Przeciez pisalas ze mialas ja juz napisana i gotowa i tylko czekalas na mojego posta. Skopiowanie fragmentu tego co napisalas zajmie tyle samo co skopiowanie calosci. A moze klamalas ze mialas napisane?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 8 września 2009, 02:18 
Myślę, że czas kończyć tę dyskusję. Nie będę tolerował dalej żadnych sporów w tej materii. Kolejne posty będę kasował. W tym i w innych topikach. Ogłaszam kwarantannę na dyskusje o asatru do pierwszego weekendu października. Wówczas być może uda sie wyjasnić i wypracować modus vivendi z niektórymi osobami na zlocie na Górze Niedżwiedzia.
Radmin


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Asatru Bogowie i Boginie
PostNapisane: poniedziałek, 5 października 2009, 12:58 
Rawimirze, czy jesli wszyscy postaramy sie zadawac pytania kulturalnie, odpowiadac na nie kulturalnie i nie nazywac nikogo klamca czy obarzac w jakikolwiek inny sposob to mozemy juz kontynuowac dyskusje w tym topiku?


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Asatru Bogowie i Boginie
PostNapisane: poniedziałek, 5 października 2009, 13:07 
Mozemy :twisted:

Ale jesli o mnie chodzi...to dopiero od jutra - najpierw musze sie dobrze wyspac ;)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Asatru Bogowie i Boginie
PostNapisane: poniedziałek, 5 października 2009, 13:38 
agni napisał(a):
Rawimirze, czy jesli wszyscy postaramy sie zadawac pytania kulturalnie, odpowiadac na nie kulturalnie i nie nazywac nikogo klamca czy obarzac w jakikolwiek inny sposob to mozemy juz kontynuowac dyskusje w tym topiku?

Tak.
Proszę jednak wszystkich o wykazania maximum dobrej woli w interpretacji tego, co mówią inni.
I rzeczywiście może od jutra, bo wielu się musi wyspać porządnie :D


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Asatru Bogowie i Boginie
PostNapisane: poniedziałek, 5 października 2009, 17:21 
Super -to jak juz wszyscy wypoczna to ja slicznie poprosze o odpowiedzi na moje pytania o Ond i moze Gythia moglaby opisac i omowic asatryjski mit storzenia. Wielkie dzieki.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Asatru Bogowie i Boginie
PostNapisane: poniedziałek, 5 października 2009, 20:54 
O ile mi wiadomo Gythia wycofała się z forum więc na pytania Agni moge odpowiedzieć ja, Ulf lub inni obecni tu Asatryjczycy :) Ponieważ od dluższego czasu nie jestem w dyskusji i pytania nie zawsze były kierowane do mnie poprosze abyś sformulowała je od początku (poza mitem stworzenia gdyż sprawa jest tutaj jasna) tak abyśmy nie mieli nieścisłosci :) Wybacz jeśli moja prosba wygląda złośliwie ale poprostu chce abyśmy się dobrze zrozumieli


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Asatru Bogowie i Boginie
PostNapisane: poniedziałek, 5 października 2009, 22:17 
Viking napisał(a):
O ile mi wiadomo Gythia wycofała się z forum


Wielka szkoda. Mialam nadzieje ze dowiem sie od niej jeszcze wielu ciekawych rzeczy na temat asatryjskiego rytualu i magii a nie tylko religii. Z oprzednich postow wynioslam wrazenie ze dobrze sie znacie i zgadzacie we wszystkim - czy to znaczy ze czytajac to co ty piszesz moge zalozyc ze jest to tez jej zdanie czy tez lepiej nie.

Pytania o ktorych mowilam sa w przedostatnim poscie w dziale poganstwo ogolne - wicca i asatru pytania i odpowiedzi. Rawimir przeniosl mojego posta tam wiec pewnie tam trzeba by na nie odpowiedziec.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Asatru Bogowie i Boginie
PostNapisane: poniedziałek, 5 października 2009, 22:23 
To prawda znamy się i wielu kwestiach zgadzamy ale wypowiadam się całkiem za siebie - to czy ktoś mnie w tym poprze czy też nie to już osobna sprawa :)
Jeśli chodzi o rytuał zapraszam do moich artykułów które Rawimir właśnie wkleił do działu teksty, jeśli tam czegoś brakuje/jest niejasne prosze pisz a postaram się uzupełnić.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Asatru Bogowie i Boginie
PostNapisane: poniedziałek, 5 października 2009, 23:26 
Hailsa! Ja powiem tylko ;będe tutaj "obserwatorką" .Reszte pozostawiam Ulfowi i Vikingowi .


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 188 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL