Międzynarodowa Federacja Pogańska

Forum PFI PL
Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 11:44

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Elementy druidycznego rytuału podczas zamknięcia paraolimpia
PostNapisane: niedziela, 30 września 2012, 19:05 
Offline
Kapłanka Hathor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 8 września 2007, 22:33
Posty: 3271
Lokalizacja: lubelskie
Zaskoczyło mnie to trochę, oczywiście pozytywnie. Otóż wyczytałam właśnie, że podczas ceremonii zamknięcia paraolimpiady wykorzystano fragmenty z druidycznego rytuału
BDO Druidry Goes Global in the Paralympics Closing Ceremony
Fajnie :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Elementy druidycznego rytuału podczas zamknięcia paraolimpia
PostNapisane: niedziela, 30 września 2012, 21:58 
Offline
Nadmilczek wprawiony

Dołączył(a): wtorek, 6 września 2011, 17:36
Posty: 59
Profanacja


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Elementy druidycznego rytuału podczas zamknięcia paraolimpia
PostNapisane: poniedziałek, 1 października 2012, 18:05 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 26 listopada 2009, 00:28
Posty: 172
Lokalizacja: Katowice
Cytuj:
Profanacja


Dlaczego?

BTW - http://www.druidry.co.uk/2012/09/09/bdo ... -ceremony/ wpis ze strony samych zainteresowanych, czyli Autorów tekstu rytuałów.

_________________
"Wystarczy być mężnym i wyruszyć w drogę."

"I am a wind across the sea, I am a flood across the plain
I am the roar of the tides, I am a stag of seven tines
I am a dewdrop let fall by the sun, I am the ferociousness of boars"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Elementy druidycznego rytuału podczas zamknięcia paraolimpia
PostNapisane: środa, 3 października 2012, 15:25 
Offline
Nadmilczek wprawiony

Dołączył(a): wtorek, 6 września 2011, 17:36
Posty: 59
Bo nigdy nie dotykałeś świętości więc pytasz dlaczego, co potwierdza, że współcześni neopoganie to lalki barbie w przebraniu pogańskim i mierni aktorzy.

:roll:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Elementy druidycznego rytuału podczas zamknięcia paraolimpia
PostNapisane: środa, 3 października 2012, 16:31 
Offline
Nadmilczek wprawiony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 16 kwietnia 2009, 11:15
Posty: 54
Lokalizacja: Będzin
Pnouthis napisał(a):
Bo nigdy nie dotykałeś świętości więc pytasz dlaczego, co potwierdza, że współcześni neopoganie to lalki barbie w przebraniu pogańskim i mierni aktorzy.

:roll:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Nie mogłam się powstrzymać, na prawdę.

To zaś mnie utwierdza w przekonaniu, że po1. w tych czasach kogoś z wiedzą i mądrością, to ze świecą szukać (dlatego olałam dawno wszystkie formy dyskusji na forach), a po 2. więcej w tym myślenia chrześcijańskiego niż pogańskiego. Ale cóż... bywa 8)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Elementy druidycznego rytuału podczas zamknięcia paraolimpia
PostNapisane: środa, 3 października 2012, 17:49 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 26 listopada 2009, 00:28
Posty: 172
Lokalizacja: Katowice
Cytuj:
Bo nigdy nie dotykałeś świętości więc pytasz dlaczego, co potwierdza, że współcześni neopoganie to lalki barbie w przebraniu pogańskim i mierni aktorzy.


W dalszym ciągu - dlaczego? Nie odpowiedziałeś na moje pytanie. Dlaczego uważasz to za profanację?

_________________
"Wystarczy być mężnym i wyruszyć w drogę."

"I am a wind across the sea, I am a flood across the plain
I am the roar of the tides, I am a stag of seven tines
I am a dewdrop let fall by the sun, I am the ferociousness of boars"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Elementy druidycznego rytuału podczas zamknięcia paraolimpia
PostNapisane: środa, 3 października 2012, 19:33 
Offline
Nadmilczek wprawiony

Dołączył(a): wtorek, 6 września 2011, 17:36
Posty: 59
Dlaczego Słowianie uważali plucie na ziemie obelgę i karali za to?


Nie mogę ślepemu tłumaczyć jak wyglądają rzeczy, których i tak nie zobaczy.


Dzisiejszy świat dzieli się głównie na profanum, a sacrum jest bardzo mało, dlatego jego rozumienie wśród ludzi jest tak samo znikome.

Dziś tak jak pisze pogaństwo ma zjawisko hobbistyczne, ludzie starają sobie uzupełnić tożsamość hipsterstwem pogańskim w ramach buntu przeciw chrześcijaństwu co w sumie tworzy hipstersko-chrześcijańską opozycje w formie i symbolice neopogaństwa, ale z samym pogaństwem to nawet nie jest w 5% to w mind-secie jakim żyli prawdziwi poganie ponieważ oni postrzegali lata świetlne Życie dogłębniej niż współcześni ludzie, którzy wrzucają kawałek szaty i kija i myślą, że są druidem.

:roll:

To co mają im nie wystarcza, więc starają się wyeksploatować jakąś osobowość i akceptacje wśród własnego sztucznie zbudowanego środowiska "bo nikt mnie nie rozumie" typowy instynkt stadny.

Po prostu żenada. :roll: naprawdę ludzie tak głęboko sobie wmówili, że są poganami, że boją się zdjąć to maskę aby zobaczyć jaki grzyb się pod nią robi. Radości nie znajdziecie w pogaństwie ani spełnienia, ponieważ pogaństwo czyni człowiek, który zrozumiał naturę dogłębnie na wielu poziomach oraz świat, który napędzają bogowie. Człowiek współczesny może jedynie stworzyć żenadę i nazwać to pogaństwem. Wstyd.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Elementy druidycznego rytuału podczas zamknięcia paraolimpia
PostNapisane: środa, 3 października 2012, 20:05 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 1 marca 2010, 15:14
Posty: 170
Lokalizacja: Warszawa
zaprawdę powiadam prędzej .... niż znajdziesz w tych zdaniach tyle treści co na sicie przelanym wodą destylowaną

A.: Hanif, proszę o unikanie wyrażeń wulgarnych

_________________
Nic nie jest prawdą wszystko jest dozwolone


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Elementy druidycznego rytuału podczas zamknięcia paraolimpia
PostNapisane: środa, 3 października 2012, 22:16 
Offline
Nadmilczek

Dołączył(a): poniedziałek, 1 listopada 2010, 16:26
Posty: 25
Lokalizacja: Orzesze
Pnouthis czytając Twoją wypowiedź, "ładnie" wymijającą udzielenie odpowiedzi na pytanie Kruczej, nasuwa mi się kilka wniosków.
1. Czy ty masz pojęcie o czym piszesz? Bo dla mnie jak i przedmówcy prawdopodobnie to lanie wody.
2. Czy słyszałeś może o takim ciekawym zjawisku jak dostosowanie się do aktualnych wymogów spoleczeństwa ? Chyba ze sądzisz ze bieganie za ludźmi w celu złożenia ich w ofierze ujdzie na sucho z słowami sędziego "to poganie oni mogą zabijać jak za dawnych lat"
3. I jak na razie ostatnie (nie mam ochoty znów czytać takich bredni). Skoro uważasz dzisiejszy neopoganizm za żenadę to co Ty tutaj wlaściwie robisz?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Elementy druidycznego rytuału podczas zamknięcia paraolimpia
PostNapisane: czwartek, 4 października 2012, 01:26 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 26 listopada 2009, 00:28
Posty: 172
Lokalizacja: Katowice
Pnouthis!
No i ciągle nie odpowiedziałeś na pytanie.
Nie interesuje mnie co sądzisz o neopogaństwie.
Nie interesuje mnie jak wyobrażasz sobie dawnych pogan.
Nie interesuje mnie tym bardziej co sądzisz o mnie.

Interesuje mnie czy potrafisz odpowiedzieć mi na to jakże podstawowe pytanie - dlaczego "profanacja"?

_________________
"Wystarczy być mężnym i wyruszyć w drogę."

"I am a wind across the sea, I am a flood across the plain
I am the roar of the tides, I am a stag of seven tines
I am a dewdrop let fall by the sun, I am the ferociousness of boars"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Elementy druidycznego rytuału podczas zamknięcia paraolimpia
PostNapisane: czwartek, 4 października 2012, 15:55 
Offline
Nadmilczek wprawiony

Dołączył(a): wtorek, 6 września 2011, 17:36
Posty: 59
Cytuj:
1. Czy ty masz pojęcie o czym piszesz? Bo dla mnie jak i przedmówcy prawdopodobnie to lanie wody.


A czy Ty masz pojęcie o czym ja pisze? Twoje nierozumienie odbija się w zarzucaniu mi nierozumienia.

Cytuj:
2. Czy słyszałeś może o takim ciekawym zjawisku jak dostosowanie się do aktualnych wymogów spoleczeństwa ?


No właśnie <brawa> czyli neopogaństwa nie ma nic wspólnego z pogaństwem autentycznym.

Cytuj:
Chyba ze sądzisz ze bieganie za ludźmi w celu złożenia ich w ofierze ujdzie na sucho z słowami sędziego "to poganie oni mogą zabijać jak za dawnych lat"


Poganie nie zabijali ludzi w ofierze tylko dzikie plemiona, które miały politeizm to różnica. Poganie wywodzą się z innej linii, przynajmniej Ci prawdziwi, niż dzikie plemiona, które są odpadkiem z brązowej ery.

Cytuj:
Skoro uważasz dzisiejszy neopoganizm za żenadę to co Ty tutaj wlaściwie robisz?


Pokazuje żenadę, którą ludzie biorą zbyt serio.

Cytuj:
Interesuje mnie czy potrafisz odpowiedzieć mi na to jakże podstawowe pytanie - dlaczego "profanacja"?


Jeżeli stawiasz sacrum między profanum automatycznie staje się to profanacją. :roll:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Elementy druidycznego rytuału podczas zamknięcia paraolimpia
PostNapisane: piątek, 5 października 2012, 20:24 
Offline
PFI
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 19 maja 2008, 20:16
Posty: 423
Lokalizacja: Na Pograniczu, między Malborkiem a Elblągiem
Zacytuję za wikipedią.
Pogaństwo (łac. pagus - „wioska”) − określenie (często o wydźwięku negatywnym), zazwyczaj używane przez wyznawców religii monoteistycznych: chrześcijaństwa, judaizmu i islamu w stosunku do wyznawców innych religii, głównie politeistycznych i animalistycznych.
Samo słowo "pogaństwo" pojawiło się w V wieku, gdy miała miejsce wzmożona chrystianizacja Cesarstwa Rzymskiego, której skutecznie opierali się mieszkańcy wiosek. Wioski te po łacinie nazywano pagus i właśnie od tego słowa powstało określenie „pogaństwo” (według części odmiennych opinii słowo paganus oznaczało pierwotnie "górala", mieszkańca górskiej gminy pasterskiej).
Początkowo określenie to nie miało więc pejoratywnego znaczenia wieśniak. Dopiero w czasach dużo późniejszych wyznawcy religii monoteistycznych zaczęli stosować je - dla określenia wyznawców innych religii - w znaczeniu pogardliwym."

Dlatego Całkowicie się z Tobą Pnouthis nie zgadzam, że prawdziwi poganie to jakaś tam linia, a reszta to "odpadki z brązowej ery". Twoje słowa są bardzo krzywdzące i pełne pogardy dla ludzi, np. mnie. Nie uważam się za żaden odpad, ani za jakąś marną aktorzynę, która nie wie co to sacrum. Termin "pogaństwo" wymyślili chrześcijanie - aby pogardliwie mówić o innych religiach. Ot, co. Starożytni ludzie wierzący w wielu bogów, nie określali siebie jako "poganie" - ten termin był im wtedy jeszcze nie znany. Ot, co.

Piszesz też, że autentyczni poganie nie dostosowują się do społeczeństwa.
To w takim razie wg Twojego rozumowania to byli by właśnie tacy dzicy ludzie, nie umiejący wytworzyć struktury społecznej, żadnych relacji interpersonalnych.
A powiem Ci, że starożytni: Egipcjanie, Majowie, Aztekowie, Inkowie, Toltekowie, Olmekowie, Sumerowie, ludy z terenów Chin i Japonii, Hindusi tworzyli bardzo rozwinięte społeczeństwa, z bogatymi wierzeniami i strukturami społecznymi. I to na wiele setek lat zanim w ogóle powstały Grecja, Rzym. A Ty uważasz, że były to tylko nieskładne, luźno żyjące dzikie hordy?
Niestety Twoje słowa przeczą dowodom archeologicznym.
A powiem Ci jeszcze jedno, nawet zmywanie naczyń, czynność stricte profanum, może być w strefie sacrum, jeśli w ten sposób odczujesz oczyszczający i kojący dotyk Wody, Ziemia (glina) wypalona w Ogniu da Ci oparcie, będziesz mógł swoimi dłońmi poczuć ciężar i kształt materii, a piękny zapach płynu do naczyń niczym Powietrze otoczy Cię swym delikatnym, inspirującym zapachem. W chwili uniesienia pomyślisz "O Bogowie - dziękuję Wam za ciało, umysł, zmysły i ręce, którymi mogę dotykać i czuć Wodę, Ogień, Powietrze i Ziemię - źródło wszelkiego życia." Oczywiście takie myśli prędzej przychodzą w czasie medytacji nad jeziorem, na spacerze w lesie czy po plaży. Ale Bogowie są jednocześnie w przyrodzie, otaczającym świecie - transcendentni, jak i wewnątrz nas samych - immamentni.

_________________

Born of Water
Cleansing, powerful
Healing, changing
I am.


Cokolwiek by się nie działo, My, Czarownice zawsze jesteśmy bezpieczne. To My przydarzamy się innym ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Elementy druidycznego rytuału podczas zamknięcia paraolimpia
PostNapisane: sobota, 6 października 2012, 01:24 
Offline
Nadmilczek wprawiony

Dołączył(a): wtorek, 6 września 2011, 17:36
Posty: 59
Cytuj:
Pogaństwo (łac. pagus - „wioska”) − określenie (często o wydźwięku negatywnym), zazwyczaj używane przez wyznawców religii monoteistycznych: chrześcijaństwa, judaizmu i islamu w stosunku do wyznawców innych religii, głównie politeistycznych i animalistycznych.
Samo słowo "pogaństwo" pojawiło się w V wieku, gdy miała miejsce wzmożona chrystianizacja Cesarstwa Rzymskiego, której skutecznie opierali się mieszkańcy wiosek. Wioski te po łacinie nazywano pagus i właśnie od tego słowa powstało określenie „pogaństwo” (według części odmiennych opinii słowo paganus oznaczało pierwotnie "górala", mieszkańca górskiej gminy pasterskiej).
Początkowo określenie to nie miało więc pejoratywnego znaczenia wieśniak. Dopiero w czasach dużo późniejszych wyznawcy religii monoteistycznych zaczęli stosować je - dla określenia wyznawców innych religii - w znaczeniu pogardliwym."

Dlatego Całkowicie się z Tobą Pnouthis nie zgadzam, że prawdziwi poganie to jakaś tam linia, a reszta to "odpadki z brązowej ery". Twoje słowa są bardzo krzywdzące i pełne pogardy dla ludzi, np. mnie.


Nazwa forum zatem też jest obraźliwa, no ale nie odchodząc od tematu ja się pod tym podpisuje jednak nie używam tego w celu obraźliwym, jeżeli czujesz się obrażony to wybacz, jednak celem moim nie jest obrażanie nikogo (nie licząc to, że ktoś się czuje obrażony z powodu własnego budowania tożsamości, która jest zagrożona i reaguje agresją z tego powodu)

Cytuj:
Nie uważam się za żaden odpad, ani za jakąś marną aktorzynę, która nie wie co to sacrum. Termin "pogaństwo" wymyślili chrześcijanie - aby pogardliwie mówić o innych religiach. Ot, co. Starożytni ludzie wierzący w wielu bogów, nie określali siebie jako "poganie" - ten termin był im wtedy jeszcze nie znany. Ot, co.


To również wiem, że oni siebie tak nie postrzegali jak Ci co zamknęli ich w koncepcji paganizmu. Odpad tyczył ludzi z brązowej ery czyli dzikie plemiona porozrzucane po świecie, jednak to też nie mówię w kontekście ataku że to są "śmiecie", zapewne są to bardzo duchowo rozwinięci z powodu prostoty życia i wchłaniania transcendencji natury dookoła itd. jednak sens, który chce przekazać nie może dotykać ludzi żyjących w prawdziwe ze swoją wiarą bo inaczej jest ona fałszywa. To proste.

Cytuj:
Piszesz też, że autentyczni poganie nie dostosowują się do społeczeństwa.
To w takim razie wg Twojego rozumowania to byli by właśnie tacy dzicy ludzie, nie umiejący wytworzyć struktury społecznej, żadnych relacji interpersonalnych.
A powiem Ci, że starożytni: Egipcjanie, Majowie, Aztekowie, Inkowie, Toltekowie, Olmekowie, Sumerowie, ludy z terenów Chin i Japonii, Hindusi tworzyli bardzo rozwinięte społeczeństwa, z bogatymi wierzeniami i strukturami społecznymi. I to na wiele setek lat zanim w ogóle powstały Grecja, Rzym. A Ty uważasz, że były to tylko nieskładne, luźno żyjące dzikie hordy?


Nie, nie uważam tak. Mówię o współczesnym społeczeństwie, które jest lata świetlne od postrzegania transcendencji i Życia takim jakim jest i jego pełnią, czystością umysłu itd. bo tym jest właśnie "pogaństwo" odbieranie Życia głębiej niż umysł, który ma tendencje do plastikowania i sztuczna luminacja. Szanuje te kultury bardzo, ale przeinaczyłeś trochę sens bo ja mówię o współczesnym przełożeniu, który nie oddaje prawdziwego pogaństwa z natury, pogaństwo jest dziś wypełniaczem, tożsamością, a nawet oddala, a nie przybliża do natury, do tego istota pogaństwa jest typowo schrystianizowana tylko na model pogańskich to problem postrzegania umysłem rzeczy duchowych, psychologizacja rzeczy i całą reszta bezsensownych rzeczy, które oddalają od rzeczywistego pogaństwa. Pomimo to i tak jesteś pierwszą tutaj osobą, która ma predyspozycje aby zauważyć więcej niż to co podsunie umysł i na to reagować jak kompulsywne zwierze.

:D

Cytuj:
A powiem Ci jeszcze jedno, nawet zmywanie naczyń, czynność stricte profanum, może być w strefie sacrum, jeśli w ten sposób odczujesz oczyszczający i kojący dotyk Wody, Ziemia (glina) wypalona w Ogniu da Ci oparcie, będziesz mógł swoimi dłońmi poczuć ciężar i kształt materii, a piękny zapach płynu do naczyń niczym Powietrze otoczy Cię swym delikatnym, inspirującym zapachem. W chwili uniesienia pomyślisz "O Bogowie - dziękuję Wam za ciało, umysł, zmysły i ręce, którymi mogę dotykać i czuć Wodę, Ogień, Powietrze i Ziemię - źródło wszelkiego życia." Oczywiście takie myśli prędzej przychodzą w czasie medytacji nad jeziorem, na spacerze w lesie czy po plaży. Ale Bogowie są jednocześnie w przyrodzie, otaczającym świecie - transcendentni, jak i wewnątrz nas samych - immamentni.


O tym właśnie cały czas mówie, ale dla Ciebie to jest oczywiste, co prawda nie w pełni, jeszcze Ci brakuje trochę do pełnego obrazu, który już kawałki łapiesz, ale dokładnie oto chodzi, że wszystko jest sacrum, ale dla człowieka, który sam jest sacrum węwnetrznie. Jeżeli ktoś nie ma tego w sobie, to będzie ścinał lasy, bo swoje szczęście i realizacje jako człowiek widzi w iluzjach tego świata współczesnego dlatego pogaństwa prawdziwe i rzeczywiste jest tylko znane niewielu, albo nawet i nikomu bo niektórzy mogą być tylko blisko i mniej więcej dotykać powierzchni tak jak Ty. Życie na powierzchni, z profanum w sercu powoduje to, że ludzie się cieszą, że na jakiś koncertach czy eventach pokazują rytuały druidyczne (które z resztą i tak nie są autentyczne) to nie jest powód do radości tylko do smutku metaforycznie, jeżeli osoba tego nie rozumie, tylko tak jak Ty w paru procentach zaczyna łapać o co chodzi, to nie będzie takich pytań "dlaczego profanacja?" ... jeżeli jesteś szczęśliwy to nie pytasz "jaki jest sens życia" bo własnie go realizujesz, takie pytania przychodzą tylko wtedy kiedy jesteś "nie w humorze" itd. "dlaczego ja?" "o bogowie pomóżcie" itd. Ludzie muszą zrozumieć że pogaństwo zaczyna się pierw od wewnątrz człowieka, a potem przejawia się właśnie dookoła kiedy już rozumie się Życie, doświadcza go ponad umysłem i ma świadomość bardziej klarowną niż tylko wieczny dialog wewnętrzny, agresje i emocje, jak dzikie zwierze ubrane we współczesny ubiór i psuedo-neopogańską maskę pod którą walą prącie od czasu do czasu uspokajając umysł aby dał im trochę wytchnienia.

:roll:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Elementy druidycznego rytuału podczas zamknięcia paraolimpia
PostNapisane: sobota, 6 października 2012, 02:07 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): niedziela, 4 października 2009, 17:27
Posty: 102
Lokalizacja: warszawa..
Pnouthis napisał(a):

Poganie nie zabijali ludzi w ofierze tylko dzikie plemiona, które miały politeizm to różnica. Poganie wywodzą się z innej linii, przynajmniej Ci prawdziwi, niż dzikie plemiona, które są odpadkiem z brązowej ery.



you made my day.

_________________
/人 ◕ ‿‿ ◕ 人\


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Elementy druidycznego rytuału podczas zamknięcia paraolimpia
PostNapisane: sobota, 6 października 2012, 08:40 
Offline
Kapłanka Hathor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 8 września 2007, 22:33
Posty: 3271
Lokalizacja: lubelskie
Pnouthis intencje masz pewnie dobre, ale piszesz wiele rzeczy nieprawdziwych i wiele sprzecznych ze sobą, a czasami i sprzecznych i nieprawdziwych jednocześnie, dopasowując fakty do ideologii. Przykłady:
Cytuj:
Odpad tyczył ludzi z brązowej ery czyli dzikie plemiona porozrzucane po świecie, jednak to też nie mówię w kontekście ataku że to są "śmiecie", zapewne są to bardzo duchowo rozwinięci z powodu prostoty życia i wchłaniania transcendencji natury dookoła itd

Najpierw odnosisz się do nich pogardliwie, potem piszesz, że są "bardzo duchowo rozwinięci", przy czym nie ma żadnych dowodów na to wybitne duchowe rozwinięcie.

Cytuj:
dokładnie oto chodzi, że wszystko jest sacrum, ale dla człowieka, który sam jest sacrum węwnetrznie.
Skoro wszystko jest sacrum, to paraolimpiada też jest sacrum, więc zupełnie bez sensu pisałeś o tej profanacji.
Jeśli ktoś odczuwa sacrum, to ceremonia zamknięcia paraolimpiady też może być go pełna. Tak jak parzenie herbaty czy zmywanie naczyń :wink:

Cytuj:
Jeżeli ktoś nie ma tego w sobie, to będzie ścinał lasy, bo swoje szczęście i realizacje jako człowiek widzi w iluzjach tego świata współczesnego dlatego pogaństwa prawdziwe i rzeczywiste jest tylko znane niewielu, albo nawet i nikomu bo niektórzy mogą być tylko blisko i mniej więcej dotykać powierzchni tak jak Ty.
Intencja jest mi bliska, ochrona przyrody to mój żywioł. Niestety, ani starożytni poganie ani dzikie plamiona nie są w tej sferze najlepszym przykładem do naśladowania, bo w większości przypadków ich życie w harmonii z naturą wynikało z małej liczebności i niskiego poziomu techniki, a nie z rozwiniętej świadomości ekologicznej.
Cytuj:
Ludzie muszą zrozumieć że pogaństwo zaczyna się pierw od wewnątrz człowieka, a potem przejawia się właśnie dookoła kiedy już rozumie się Życie, doświadcza go ponad umysłem i ma świadomość bardziej klarowną niż tylko wieczny dialog wewnętrzny, agresje i emocje, jak dzikie zwierze ubrane we współczesny ubiór i psuedo-neopogańską maskę pod którą walą prącie od czasu do czasu uspokajając umysł aby dał im trochę wytchnienia.

Wewnętrzne i zewnętrzne to dwie dopełniające się strony medalu. A mistycyzm i rozwój duchowy nie zwalniają, moim zdaniem, z potrzeby logicznego i klarownego formułowania swych wypowiedzi, tudzież trzymania się prawdy.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Elementy druidycznego rytuału podczas zamknięcia paraolimpia
PostNapisane: sobota, 6 października 2012, 11:39 
Offline
Nadmilczek wprawiony

Dołączył(a): wtorek, 6 września 2011, 17:36
Posty: 59
@UP

Liczymy strzały w stopy, w ogóle nie zrozumiałeś tego co napisałem i odpisujesz jak dzikie zwierze i odpadek z brązowej ery kompulsywnie pierwszą lepszą bezmyślną intepretacje, w której wydaje Ci się, że coś rozumiesz ale nie bangla.

"Nie wiem ale się wypowiem".

:roll:

Cytuj:
Najpierw odnosisz się do nich pogardliwie, potem piszesz, że są "bardzo duchowo rozwinięci", przy czym nie ma żadnych dowodów na to wybitne duchowe rozwinięcie.


Po pierwsze, nie odnoszę się do nich pogardliwie tylko Ty się do nich odnosisz. Traktujesz śmieci jako coś gorszego, więc Ty opatrujesz takich ludzi w negatywne przemyślenia nie rozumiejąc głębiej tematu. Jesteś jak dzikie zwierze, które pada ofiarą swoje umysłu i jego uwarunkowanego impulsywnego działania bez świadomości, tylko, że zamkniętym w człowieczym ciele. Dopóki nie ogarniesz swojego stanu umysłowego do poczytalności intelektualnej, nie odpowiadaj mi, pierw zajmij się może liczeniem do 10 albo alfabetem. Jak skończysz intelektualne przedszkole to wtedy będziesz miał jakiś potencjał do dyskusji aby wyciągnąć z niej większe wartości niż swoje pierdy mentalne, które jak rzeka bez przerwy toczą się w Twojej głowie.

Nie ma dowodów, bo to co uważasz za rozwój duchowy to pula smrodu w głowie, wąskie wyobrażenie tego rozwoju, więc sam nie będąc rozwiniętym konsekwencją tego, że będziesz szerzył plagę dookoła swojego zdegenerowania, na które jesteś zamknięty jak alkoholik na swój nałóg.

Cytuj:
Skoro wszystko jest sacrum, to paraolimpiada też jest sacrum, więc zupełnie bez sensu pisałeś o tej profanacji.
Jeśli ktoś odczuwa sacrum, to ceremonia zamknięcia paraolimpiady też może być go pełna. Tak jak parzenie herbaty czy zmywanie naczyń


To tylko koncepcja Twojego opóźnienia umysłowego, to, że sobie powiesz, że masz skrzydła nie znaczy, że Ci wyrosną - teraz po prostu siebie oszukujesz bo tak Ci wygodniej, wmawiasz sobie coś i idziesz jak baran za jakimś nurtem czy stadem tak jak Twoje pseudo-neopogaństwo - ale najważniejsze, że jesteś żywym przykładem o tym co mówię, pomimo, że nawet Twój umysł jest zbyt zajęty bezsensem aby sobie zdać z tego sprawę. Jeżeli żyjesz sacrum nie postawiłbyś takiej tezy, która jest WYMYSŁEM, przyjąłeś koncepcje sacrum jak foka rybę i dopasowujesz się pod jej but, zmieniasz tylko w głowie obrazek, ale nie doświadczasz tego. Sacrum nie leży w głowie i intelektualnie bo jest głebiej niż umysł, a tych obszarów nawet nie liznąłeś w sobie, więc nie masz prawa wypowiadać się o sacrum, sacrum nie da się sobie wmówić, inaczej jest to wciąż profanum. Mówiąc "wszystko jest sacrum" zaprzeczasz, że wszystko jest sacrum bo sacrum jest konsekwencją głębszą niż wmawianie sobie rzeczy. Jeżeli nieszczęśliwy człowiek będzie sobie wmawiał, że jest szczęśliwy to będzie się tylko zatracał i ustawiał bombę zegarową - robisz to samo.


Cytuj:
Intencja jest mi bliska, ochrona przyrody to mój żywioł.


Pierw ochroń sam siebie przed samym sobą, bo inaczej gorzej zaszkodzisz ochroną przyrody niż Ci co ją zabijają. Zagłaszczesz psa na śmierć.

:roll:

Cytuj:
Niestety, ani starożytni poganie ani dzikie plamiona nie są w tej sferze najlepszym przykładem do naśladowania, bo w większości przypadków ich życie w harmonii z naturą wynikało z małej liczebności i niskiego poziomu techniki, a nie z rozwiniętej świadomości ekologicznej.


Nie wiesz co mówisz, ich życie w harmonii z naturą jest konsekwencją sacrum i podziwiania życia głęboko pod umysłem i ciałem o czym Ty możesz jedynie pomarzyć albo pomawiać sobie, że jest inaczej tak jak to robiłeś wyżej. Ich harmonia była wynikiem i konsekwencją rozwoju, technologia i technika czy świadomość ekologiczna jest wynikiem idiotyzmu, który Ty prezentujesz i zdegenerowanie w środku, które się manifestuje właśnie przez idiotyczną technologie, która tylko pogarsza zdegenerowanie człowieka, sama w sobie nie jest zła, ale ona sama w sobie nic nie daje. Twoją świadomość ekologiczną może zdmuchnąć jedna bomba atomowa i papa, więc Twoje pule umysłowe mafii greenpeacu sobie wsadź głęboko pod ziemię. Ludzie nie musieli budować technologii chociaż mogli, i mieli, ale trochę inna niż potrafisz zrozumieć, ale ich brak bomb atomowych, brak komputerów wynikał z tego, że byli kompletni w życiu, byli spełnieni tym gdzie żyją, jak żyją i jaką radość sprawia im spadający liść z drzewa o poranku, w Twoim plastikowym świecie zdominowanym przez umysł możesz o tym jedynie pomarzyć albo poczytać w książeczkach i pod to ulżyć bo nigdy tego nie dotkniesz na Twoim zdegenerowaniu umysłowym. Technologia jest wynikiem zdegenerowania człowieka i technologią ludzie chcą sobie wypełnić na chwile braki w środku, więc robię sobie iPhona wow ale jestem fajny, zajebiście mija tydzień, i znowu coś nowego trzeba zrobić bo ciągły głód umysłu prowadzi do zniszczenia cywilizacji i ziemi, ludzie mają w sobie ogromne zło, które jest konsekwencją braku radości w życiu z drobnych rzeczy, ludzie potrzebują bodźców z zewnątrz więc robią to wszystko, te beznadziejne debilne rzeczy, które i tak nigdy nie zadziałają, ktoś czuje się zagrożony no kto? umysł, który ma nad Tobą władze, więc buduje sobie bomby atomowe i dalej prze ślepo na drodze do auto-destrukcji. To się przejawia wszędzie, poganie mogliby mieć bomby atomowe, iphony i całą resztę, w końcu to ludzie, tylko po kiego im to by było skoro już mieli wewnętrzna radość ze swojej społeczności, relacji ? Człowiek się wcale na przestrzeni lat nie rozwija tylko cofa, zabija w sobie człowieczość i boską naturę, która odbiera inny wymiar życia, który rezyduje w człowieku nieodkryty, rzekomy "rozwój technologiczny" jest WYNIKIEM zdegenerowanie i smutku, braku radości w życiu ludzi, którzy ten ból wewnętrzny zaczął ich popychać do odkryć bo myśleli że odnajdą coś co mają w środku. Ale człowiek z tamtej ery nie różni się możliwościami intelektualnymi, jedyna różnica to taka, że dziś ludzie niosą większy ból i zatracenia w umyśle, cierpienia które same na siebie sprowadzają i obwiniają za to Boga czy innych bogów.

To o czym Ty mówisz przychodzi samo naturalnie, SACRUM, świadomośc EKOLOGICZNA, jest naturalnym stanem człowieka kiedy ten kał co w nim kiśnie oczyści sobie, jeżeli zajmiesz się swoim korzeniem to konsekwencją tego będzie dobry, zdrowy owoc. Jeżeli nie zajmiesz się swoim korzeniem, to będziesz wiecznym baranem, którego determinują sytuacje z zewnątrz.

Cytuj:
Wewnętrzne i zewnętrzne to dwie dopełniające się strony medalu. A mistycyzm i rozwój duchowy nie zwalniają, moim zdaniem, z potrzeby logicznego i klarownego formułowania swych wypowiedzi, tudzież trzymania się prawdy.


Mówisz o czymś czego totalnie nie rozumiesz, mistycyzm i rozwój duchowy prowadzą do postrzegania logicznie tego co nielogiczne. Prawdy nie trzeba się trzymać bo to domena ego i idiotyzmu, które determinuje Twój los w życiu. Prawda sobie jest, a ten kto się jej trzyma robi się na nią ślepy.

:D

nalepka czy bycie na forum nie robi z was poganów. :roll:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Elementy druidycznego rytuału podczas zamknięcia paraolimpia
PostNapisane: sobota, 6 października 2012, 12:01 
Offline
Kapłanka Hathor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 8 września 2007, 22:33
Posty: 3271
Lokalizacja: lubelskie
Cytuj:
Liczymy strzały w stopy, w ogóle nie zrozumiałeś tego co napisałem i odpisujesz jak dzikie zwierze i odpadek z brązowej ery kompulsywnie pierwszą lepszą bezmyślną intepretacje, w której wydaje Ci się, że coś rozumiesz ale nie bangla. etc.

WOW :shock: :lol:
Nie odpowiem, bo to poniżej poziomu.
Tymczasem zastosuje zasadę "do not feed the troll"
PS. Jestem kobietą :wink: :lol:
PS.2
Cytuj:
Technologia jest wynikiem zdegenerowania człowieka i technologią ludzie chcą sobie wypełnić na chwile braki w środku, więc robię sobie iPhona wow ale jestem fajny, zajebiście mija tydzień

Plugawisz się wiec technologią jaką jest korzystanie z forum internetowego :lol: Czysta profanacja :mrgreen:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Elementy druidycznego rytuału podczas zamknięcia paraolimpia
PostNapisane: sobota, 6 października 2012, 18:29 
Offline
Nadmilczek wprawiony

Dołączył(a): wtorek, 6 września 2011, 17:36
Posty: 59
Cytuj:
PS. Jestem kobietą


Należyty czas oczywiście spędzasz w kuchni jak poganki mam nadzieje. Dla mnie nie ma znaczenia czy jesteś kobietą czy mężczyzną czy hipopotamem, to tylko halucynacją w jakiej się stawiasz nieświadomie.

:roll:

ale dobrze, że dało Ci to trochę do myślenia, chociaż chyba nic nie zrozumiałaś, ale widzę jakiś błysk zastanawiania.

Co do technologii to nie plugawie jej tylko ona jest wynikiem i konsekwencją plugastwa jakie dzieje się wewnątrz duszy człowieka - czytaj ze zrozumieniem.


Edit:
Pnouthisie bardzo proszę o przyhamowanie języka. Wolność wolnością, wyrażanie poglądów jednak ma swoje granice - a jest nią obrażanie innych.
Przesadzasz odrobinę. W swoich postach kreujesz siebie na superinteligentnego "prawdziwego" poganina, a tymczasem z twoich słów aż bije po oczach pogarda dla "niedorozwinięcia duchowo-umysłowego" innych forumowiczów.
Jedną z głównych zasad obowiązujących na forum PFI jest poszanowanie innych
Proszę o pisanie bez inwektyw wartościujących czyjąś wiedzę, mądrość, wartość czy rolę w społeczeństwie.
Michiru.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Elementy druidycznego rytuału podczas zamknięcia paraolimpia
PostNapisane: sobota, 6 października 2012, 18:59 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 1 marca 2010, 15:14
Posty: 170
Lokalizacja: Warszawa
osobiście proponuje zmienić lekarza

_________________
Nic nie jest prawdą wszystko jest dozwolone


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Elementy druidycznego rytuału podczas zamknięcia paraolimpia
PostNapisane: środa, 10 października 2012, 23:07 
Offline
Rozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 25 listopada 2011, 15:42
Posty: 84
Lokalizacja: Łódź
Pnouthis, jak żyjesz?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Elementy druidycznego rytuału podczas zamknięcia paraolimpia
PostNapisane: niedziela, 14 października 2012, 06:22 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): poniedziałek, 4 stycznia 2010, 10:33
Posty: 188
tak właśnie czekałem na jakąś "nieświadomą halucynacje istnienia" i woreczek się rozwiązał :D

_________________
www.watra.org.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Elementy druidycznego rytuału podczas zamknięcia paraolimpia
PostNapisane: wtorek, 4 grudnia 2012, 19:58 
Offline
Nadmilczek wprawiony

Dołączył(a): wtorek, 8 listopada 2011, 23:28
Posty: 67
Lokalizacja: Michale
Obrazek

_________________
"Fakt, że jestem paranoikiem, nie oznacza jeszcze, że cały świat nie sprzymierzył się przeciwko mnie."


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Elementy druidycznego rytuału podczas zamknięcia paraolimpia
PostNapisane: czwartek, 13 grudnia 2012, 10:57 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 8 kwietnia 2009, 22:14
Posty: 133
Lokalizacja: Ziemia
Na Belenosa, jak bym czytał listy od mojego teścia... aż kipi agresją. Co tu się właściwie stało, wszystko przycichło i zostały sprzeczki z trolami w fazie maniakalnej... Paraolimpiada... chyba jedyny bastion prawdziwego sportu nie zdeptanego jeszcze całkowicie komercją. Powinno się ją otwierać i zamykać najcieplejszymi pogańskimi rytuałami by Bogowie im sprzyjali. Tyle.


Jak ja tu dawno nie byłem.

_________________
"Nienawiść nie świadczy o polskości tak jak bejsbolowy kij!
Świadczy tylko o tym, że jesteś bandytą niezależnie od narodowości!"

Jestem druidem, kapłanem wiedzy.
Szanuję Ją tak bardzo, że trzymam się od niej z daleka :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Elementy druidycznego rytuału podczas zamknięcia paraolimpia
PostNapisane: środa, 30 stycznia 2013, 00:50 
Offline
PFI
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 30 czerwca 2008, 02:07
Posty: 1825
Lokalizacja: Świnoujście
Właśnie weszłam na forum po ponad rocznej przerwie. Temat Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie i otwarcie pogańska oprawa ceremonii zamknięcia to jedno z najciekawszych wydarzeń społecznych ostatnich lat (z punktu widzenia współczesnego pogaństwa, oczywiście). Szkoda, że został tak strollowany.

Ale ja dorzucę od siebie coś może pozytywnego. :-) Ceremonia zamknięcia, gdy ją projektowano, miała ukazać trzy sprawy:

- kulturowe korzenie Wysp Brytyjskich (uznano pogaństwo, a właściwie druidyzm, za najlepiej je ilustrujące - raz, że pogańskie/panteistyczne, a dwa, że romantyzm)
- poszanowanie różności, i wskazanie na prawdziwą jedność ludzi (Sieć Życia)
- wskazanie na zmienność fortuny i pokazanie, że niepełnosprawność jest "normalną sprawą" w tym sensie, że może dotknąć każdego i jest właściwie sprawą wszystkich (demonstrowanie pogańskiego Koła Roku)

Dla mnie, jako osoby związanej i z Wyspami, i z druidyzmem, i - od niedawna - z niepełnosprawnością, usłyszenie słów druidzkiego rytuału na Igrzyskach Paraolimpijskich było niesamowitym wydarzeniem. Nie sposób opisać mojego zaskoczenia, wzruszenia, i masy pozytywnej energii, która we mnie została do dziś. Wśród Brytyjczyków cały czas mówi się, że te igrzyska były naprawdę wyjątkowe i pomogły trochę w odbudowaniu nadszarpniętych ostatnio relacji społecznych.

Ja wiem, że w moim sercu tamten rytuał pozostanie jeszcze długo. Dzięki niemu już za dwa lata startuję w rodzinnym programie treningów olimpiad specjalnych. :-)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL