Międzynarodowa Federacja Pogańska

Forum PFI PL
Teraz jest czwartek, 18 kwietnia 2024, 06:59

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Noc Kupały w Łodzi
PostNapisane: niedziela, 17 czerwca 2012, 18:34 
Offline
Rozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 25 listopada 2011, 15:42
Posty: 84
Lokalizacja: Łódź
Czy ktoś organizuje obchody Nocy Kupały w Łodzi lub w najbliższej okolicy? Byłbym wdzięczny za wszelką informację.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Noc Kupały w Łodzi
PostNapisane: poniedziałek, 18 czerwca 2012, 15:01 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 4 października 2007, 10:30
Posty: 636
Lokalizacja: Wilkowo
Ataeghane napisał(a):
Czy ktoś organizuje obchody Nocy Kupały w Łodzi lub w najbliższej okolicy? Byłbym wdzięczny za wszelką informację.

Zapraszam już od tego czwartku do niedzieli do W-wy: http://www.rkp.w.activ.pl/index.php?option=com_events&task=view_detail&agid=5 (ponoć poprawiona infrastruktura pozwala ostatnio znacznie szybciej przemieszczać się miedzy tymi dwoma miastami). Spodziewamy się na tych obchodach już kilku osób z Łodzi.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Noc Kupały w Łodzi
PostNapisane: poniedziałek, 22 kwietnia 2013, 10:55 
Offline
Nadmilczek wprawiony

Dołączył(a): wtorek, 21 sierpnia 2012, 13:24
Posty: 50
W tym roku możesz się zgłosić do "Gromada Swarga"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Noc Kupały w Łodzi
PostNapisane: wtorek, 23 kwietnia 2013, 11:30 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): poniedziałek, 4 stycznia 2010, 10:33
Posty: 188
http://gromadaswarga.jcom.pl/index.html

zdecydowanie polecam nawiązać współpracę i znajomość :D

_________________
www.watra.org.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Noc Kupały w Łodzi
PostNapisane: sobota, 27 kwietnia 2013, 15:40 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): wtorek, 7 czerwca 2011, 09:27
Posty: 212
Cytuj:
Zgodnie z postanowieniami starszyzny rodowej, zgromadzonej na II Rodowym Słowiańskim wiecu w Kobryniu na Białorusi (7 sierpnia 2004 r.), do rodzimej słowiańskiej wiary należą osoby które:
- genetycznie należą do ludów słowiańskich (są pochodzenia słowiańskiego)
- szanują tradycyjne słowiańskie obyczaje
- uznają rodzimowierczy światopogląd
- sławią odwiecznych Słowiańskich Bogów

Do rodzimej słowiańskiej wiary nie należą:
- genetycznie nie są Słowianami
- odrzucają wielobóstwo
- wyznają obce religie, zarówno monoteistyczne jak i politeistyczne
- czczą zmyślonych bogów
- wymyślają albo dokonują obrzędy nie mające żadnego związku z tradycją narodową
- przedstawiają siebie jako wyrazicieli jakichś proroków lub własnych nauk


Tylko przed nawiązaniem współpracy trzeba sobie zrobić testy genetyczne.

Cóż, wydaje mi się, że to jest dość rasistowskie środowisko. Zdecydowanie odradzam współpracę.

_________________
Wicca i wiccanie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Noc Kupały w Łodzi
PostNapisane: niedziela, 28 kwietnia 2013, 14:08 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 26 grudnia 2010, 22:32
Posty: 132
Lokalizacja: Mazowsze
Biorąc pod uwagę, że Słowianie nie są rasą, to nie bardzo jest to "rasizm"... Zwłaszcza, że nie ma tu słowa o jakiejś "niższości" nie-Słowian. Samo stwierdzenie o genach słowiańskich mnie osobiście jakoś nie uderza, ostatecznie to wiara etniczna. Na pewno nie ma przymusu dokonywania badań.

_________________
⚫☽⚪☾
____


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Noc Kupały w Łodzi
PostNapisane: niedziela, 28 kwietnia 2013, 17:36 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): wtorek, 7 czerwca 2011, 09:27
Posty: 212
Żmisław Trygławic napisał(a):
Biorąc pod uwagę, że Słowianie nie są rasą, to nie bardzo jest to "rasizm"... Zwłaszcza, że nie ma tu słowa o jakiejś "niższości" nie-Słowian. Samo stwierdzenie o genach słowiańskich mnie osobiście jakoś nie uderza, ostatecznie to wiara etniczna. Na pewno nie ma przymusu dokonywania badań.

To zwykła semnatyka. Kiedy mowa o "genetycznych słowianach", nie trzeba uznawać ich za rasę, żeby stwierdzić, że stanowisko takie śmierdzi rasizmem na kilometr. Sorry Winetou, ale jeśli to środowisko jest otwarte, to po co pisze takie bzdety.

Pomijam już takie szczegółowe pytania, czym owe geny słowiańskie są. Bo o ile mi wiadomo, to haplogrupa kojarzona ze słowiańskością występuje w najbardziej "słowiańskich" rejonach na poziomie ok 50%. A to znaczy, że połowa Słowian nie jest genetycznymi Słowianami.

_________________
Wicca i wiccanie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Noc Kupały w Łodzi
PostNapisane: poniedziałek, 29 kwietnia 2013, 10:17 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 4 października 2007, 10:30
Posty: 636
Lokalizacja: Wilkowo
Ekkchym... A Kupała co raz bliżej - pfffff :roll:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Noc Kupały w Łodzi
PostNapisane: poniedziałek, 29 kwietnia 2013, 12:47 
Offline
Nadmilczek wprawiony

Dołączył(a): wtorek, 21 sierpnia 2012, 13:24
Posty: 50
tematem wątku jest noc kupały a nie genetyczne czy jakie kolwiek inne podstawy Słowiaństwa... Ten temat był poruszany w innym wątku !


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Noc Kupały w Łodzi
PostNapisane: poniedziałek, 29 kwietnia 2013, 13:58 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): wtorek, 7 czerwca 2011, 09:27
Posty: 212
I owszem, ale w żadnym wątku nie należy promować organizacji o takim profilu. To nie jest zgodne z zasadami PFI, a to forum należy do PFI. Jeśli moderacja śpi, to trzeba o tym mówić głośno.

_________________
Wicca i wiccanie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Noc Kupały w Łodzi
PostNapisane: poniedziałek, 29 kwietnia 2013, 14:14 
Offline
Nadmilczek wprawiony

Dołączył(a): wtorek, 21 sierpnia 2012, 13:24
Posty: 50
rawimir, ja znam tę grupę i zapewniam Ciebie, że wszelkiego rodzaju faszystowskie poglądy są im obce. Jest to młoda prężna grupa. Cytat jaki wyżej podałeś i z góry osądziłeś przylepiając łatkę rasizmu jest wyjęty z kontekstu... Cytat ten nie jest jedynie postanowieniem pewnej grupy a interpretacją Wiecu Rodowego w którym udział brali przedstawiciele wielu Rodziomowierczych grup z Polski i z innych krajów Słowiańskich. Nie bierz wszystkiego dosłownie tylko zanim osądzisz spytaj się jak rozumieć tę deklarację !


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Noc Kupały w Łodzi
PostNapisane: poniedziałek, 29 kwietnia 2013, 16:07 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): wtorek, 7 czerwca 2011, 09:27
Posty: 212
Może lepiej byłoby, gdyby takie zapisy się nie pojawiały. Nie byłoby problemu. Trudno mówić o wyrwaniu z kontekstu, bo zacytowałem tekst znajdujący się na stronie głównej.

_________________
Wicca i wiccanie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Noc Kupały w Łodzi
PostNapisane: poniedziałek, 29 kwietnia 2013, 16:51 
Offline
Nadmilczek wprawiony

Dołączył(a): wtorek, 21 sierpnia 2012, 13:24
Posty: 50
ja tam żadnego problemu nie widzę...sformuowanie jest w miarę w porządku i określa kto wg przedstawicieli na Wiecu Rodowym jest a kto nie jest Słowianinem... Jeżeli mówimy o "genach" chodzi o tradycyjne rodowe pochodztenie z ziem które były i są Słowiańskie. Nikt nie zamierza nikomu robić badać genetycznych każdy a przynajmniej każdy wie gdzie są jego rodowe korzenie a pozatym czuje to sercem i sobą...
Tutaj chodziło o odróżnienie obywatela danego kraju od obywatela o Słowiańskim pochiodzeniu... ! Do tego wiecu i jego postanmowień nawiązuje szereg Polskich Stowarzyszeń i Związków wyznaniowych..chyba nie uważasz, że wszystkie są rasistowskie ?
Wystarczy już...chcesz dalej dyskutować o Słowianach, genetyce itd.proponuję w innym temacie !

Do kupały już tylko 2 miesiące :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Noc Kupały w Łodzi
PostNapisane: poniedziałek, 29 kwietnia 2013, 18:53 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 26 grudnia 2010, 22:32
Posty: 132
Lokalizacja: Mazowsze
rawimir napisał(a):
To zwykła semnatyka. Kiedy mowa o "genetycznych słowianach", nie trzeba uznawać ich za rasę, żeby stwierdzić, że stanowisko takie śmierdzi rasizmem na kilometr. Sorry Winetou, ale jeśli to środowisko jest otwarte, to po co pisze takie bzdety.


"Rasizm - zespół poglądów głoszących tezę o nierówności ludzi, a wynikająca z nich ideologia przyjmuje wyższość jednych ras nad innymi."
To co jest tam napisane, nie ma nic wspólnego z rasizmem. Ani słowa o niższości czy wyższości kogokolwiek. Opierajmy się na konkretach, a nie subiektywnych odczuciach.

Cytuj:
Pomijam już takie szczegółowe pytania, czym owe geny słowiańskie są. Bo o ile mi wiadomo, to haplogrupa kojarzona ze słowiańskością występuje w najbardziej "słowiańskich" rejonach na poziomie ok 50%. A to znaczy, że połowa Słowian nie jest genetycznymi Słowianami.


A tu się zgadzam. Ściśle naukowe próby definiowania kto jest Słowianinem, a kto nie, są skazane na porażkę. Dysputy o "genetyce słowiańskiej" najlepszym przykładem.

_________________
⚫☽⚪☾
____


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Noc Kupały w Łodzi
PostNapisane: poniedziałek, 29 kwietnia 2013, 20:26 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): wtorek, 7 czerwca 2011, 09:27
Posty: 212
Zadrug napisał(a):
ja tam żadnego problemu nie widzę...sformuowanie jest w miarę w porządku i określa kto wg przedstawicieli na Wiecu Rodowym jest a kto nie jest Słowianinem... Jeżeli mówimy o "genach" chodzi o tradycyjne rodowe pochodztenie z ziem które były i są Słowiańskie. Nikt nie zamierza nikomu robić badać genetycznych każdy a przynajmniej każdy wie gdzie są jego rodowe korzenie a pozatym czuje to sercem i sobą...

A ja widzę.

Rasizmem nie jest wyłacznie przekonanie o wyższości jednej rasy nad inną, ale również segregacja ze względu na rasę. I tu mamy z tym do czynienia. Segregujemy ludzi na Słowian i Niesłowian wg kryterium rasowego (genetycznego).


Zadrug napisał(a):
Tutaj chodziło o odróżnienie obywatela danego kraju od obywatela o Słowiańskim pochiodzeniu... !

Po co? W jakim celu? W którym pokoleniu ma się słowiańskie pochdzenie?

Zadrug napisał(a):
Do tego wiecu i jego postanmowień nawiązuje szereg Polskich Stowarzyszeń i Związków wyznaniowych..chyba nie uważasz, że wszystkie są rasistowskie ?

I dlatego często wiele związków rodzimowierczych posądzanych jest o szerzenie ksenofobii, rasizmu, nacjonalizmu itp.

Zadrug napisał(a):
Wystarczy już...chcesz dalej dyskutować o Słowianach, genetyce itd.proponuję w innym temacie !

Nie chcę dyskutować o genetyce i słowiańskości.
Nie chcę aby na forum PFI promowała się organizacja z takim programem, bo jest on sprzeczny z zasadami PFI.

_________________
Wicca i wiccanie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Noc Kupały w Łodzi
PostNapisane: wtorek, 30 kwietnia 2013, 09:54 
Offline
Nadmilczek wprawiony

Dołączył(a): wtorek, 21 sierpnia 2012, 13:24
Posty: 50
Z Tobą dyskusja jak z głuchym...mówi się tak a Ty swoje powtarzasz tak... PFI jest forum dla wszystkich nurtów Pogańskich a z uwagi, że jednym z tych nurtów jest i Słowiańska Wiara to musisz zcierpieć, że Filozofia Słowian jest nieco inna aniżeli np. WICCA
Powtarzam ostatni raz...żaden Związek Rodzimowierczy czy grupa nie są rasistowskie, są ruchem Narodowym a to różnica. Ty chyba za dużo katolickich periodyków czytasz... Pozatym, nikt nie wymaga od Ciebie byś w tym poście się udzielał... tym bardziej, że dotyczy on naszych Słowiańskich świąt !


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Noc Kupały w Łodzi
PostNapisane: wtorek, 30 kwietnia 2013, 12:58 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): poniedziałek, 4 stycznia 2010, 10:33
Posty: 188
a no tak wszędzie faszyści i rasiści, adolf hitler i gering

_________________
www.watra.org.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Noc Kupały w Łodzi
PostNapisane: wtorek, 30 kwietnia 2013, 13:40 
Offline
Nadmilczek

Dołączył(a): środa, 23 lutego 2011, 17:22
Posty: 10
jedni wszędzie widzą żydów, inni nazistów a jeszcze inni annunaków , ot taka specyfika ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Noc Kupały w Łodzi
PostNapisane: wtorek, 30 kwietnia 2013, 15:17 
Offline
Nadmilczek wprawiony

Dołączył(a): wtorek, 21 sierpnia 2012, 13:24
Posty: 50
Anun(n)a, Anun(n)aki (sum. da/e4-nun-na[1], tłum. "książęce potomstwo"[2]; akad. A/Enūnakū, A/Enukkū[3]) – w mitologii mezopotamskiej ogólne określenie "wielkich bogów" jako dzieci boga Anu, zrodzonych w początkowym okresie tworzenia wszechświata zamieszkujących niebo i ziemię. Bogowie Anunna m.in. mieli wchodzić w skład boskiego zgromadzenia ferującego wyroki oraz być sędziami w świecie podziemnym zmarłych[4]. W okresie późniejszym określenie Anunnaki – w odróżnieniu od paralelnego określenia Igigi – dotyczyło zwykle bóstw najstarszych i najznaczniejszych[5].

Co więc Ty z tymi Anunakami ciernisty ciągle wyskakujesz ? z nami ma to niewiele wspólnego !


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Noc Kupały w Łodzi
PostNapisane: wtorek, 30 kwietnia 2013, 19:04 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): wtorek, 7 czerwca 2011, 09:27
Posty: 212
PFI jest organizacją wszystkich nurtów pogaństwa, które respektują jego zasady. Kropka. Podział na Słowian i Niesłowian wg kryterium genetycznego jest tym czym jest - tzn segregacją ze względu na rasę i żadne piekne słówka o tym, że się toleruje innych byle nie we własnej grupie tego nie zmienią, bo na tym właśnie polega rasizm.

Po prostu sobie nie życzę takich skojarzeń z PFI.

I jeszcze jedno, nie wypowiadam się na temat ścieżki, ale konkretnej grupy, więc pofolgujcie sobie z odniesieniami do ścieżek.

_________________
Wicca i wiccanie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Noc Kupały w Łodzi
PostNapisane: wtorek, 30 kwietnia 2013, 20:15 
Offline
Nadmilczek wprawiony

Dołączył(a): wtorek, 21 sierpnia 2012, 13:24
Posty: 50
rawimir, a według jakiego kryterium powinniśmy Twoim zdaniem dzielić Słowian i niesłowian ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Noc Kupały w Łodzi
PostNapisane: czwartek, 2 maja 2013, 12:14 
Offline
Nadmilczek

Dołączył(a): środa, 23 lutego 2011, 17:22
Posty: 10
zadrug, chodziło mi o typ ludzi którzy wszędzie doszukują się jakichś wrogów. co do Annunaków, pełno ludzi którzy uważają ich za jakieś gadzie plemię kosmitów z odległych planet którzy wciąż sterują losami Ziemi czy że to reptilianie itp. tylko o to. mitologicznie sam bardzo się nimi interesuję.
co do podziału Słowian i nie Słowian, uznaję to co mówią antropolodzy. oczywistością jest , że nie każdy człowiek na Świecie jest Słowianinem. można tu wymyślać rasizmy itp ale jest to głupotą. nie każdy jest Bantu, nie każdy jest Celtem, nie każdy jest Słowianinem. TO NIE JEST RASIZM a oczywistość.
i może to szok dla co poniektórych , ale jest coś takeigo jak religie ETNICZNE związane z pewnym etnosem , nie są one uniwersalistyczne. TO TEŻ NIE JEST RASIZM.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Noc Kupały w Łodzi
PostNapisane: czwartek, 2 maja 2013, 13:00 
Offline
Nadmilczek wprawiony

Dołączył(a): wtorek, 21 sierpnia 2012, 13:24
Posty: 50
człowiek pierwotnie był zwierzyną łowną przez to wyrobił w sobie poczucie lęku przed wszystkim co mu jest nieznane a więc dopatruje się w każdym "cieniu" wroga. Wzajemnie też się prowokujemy a przez to czasami niepotrzebnie pobudzamy wrogie emocje które wymagają jakiegoś upustu...dobrze jak to się kończy kłótnią , powiedzmy po pracy za bramą, gorzej jest, jeżeli ludzie ten gniew przenoszą na własny dom i tam go wyładowywują czy to na dzieciach czy żonie.
To, że ludzie wierzą w kosmiczne pochodzenie tej czy innej kasty nie jest nowością i to nie tylko Deniken z tym wyskoczył, również Egipcjanie wierzyli w kosmiczne pochodzenie duszy... Współcześnie jest masa różnych bodźców ujawnianych przez internet tworząca nie tylko społeczności wierzące w pochodzenie kosmiczne ale też i "naukowców" na umór próbujących udowodnić, że jesteśmy potomkami przybyszów z kosmosu. Faktem jest tylko to, że Bogowie są wszechobecni i na ziemi i w kosmosie i w nas samych czy to poprzez pierwiastek bytu czy jak w Greckiej, Germańskiej mitologi jako osobowe byty z podobnymi człowiekowi odczuciami i emocjami.
Dla mnie oprócz tego co mówią antropolodzy czy genetycy Słowiaństwo to więcej...a mianowicie również Trydycja, Kultura i Wiara...bo to jest właśnie to, co nas odróżnia od innych ludów Indoeuropejskich. Każdy lud ma swoje specyficzne cechy odróżniające go od innych dzięki temu JESTEśMY TYM KIM JESTEśMY...!


Ostatnio edytowano czwartek, 2 maja 2013, 14:49 przez Zadrug, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Noc Kupały w Łodzi
PostNapisane: czwartek, 2 maja 2013, 14:19 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): poniedziałek, 4 stycznia 2010, 10:33
Posty: 188
rawimir napisał(a):
Po prostu sobie nie życzę takich skojarzeń z PFI.



w takim razie banuj tematy i uczestników tego forum, proste.
jeżeli ja wybieram sobie z kim chce działać, to jest to moja wolna wola i mam prawo dzielić ludzi na różne kategorie bo jestem wolnym człowiekiem, w mojej grupie nie ma już pewnych osób bo okazały się pod pewnym względem szkodliwymi i wcale nie chodzi o kryteria etniczne. Jeżeli ktoś uznaje Wiarę Słowiańską jako wiarę Słowian i w swojej grupie pragnie mieć tylko Słowian, to jest to jego wolna wola, ty doszukujesz się ideologii i poniżania innych. Używasz w luźny sposób słów; dyskryminacja, rasizm. tylko że Słowianie i Germanie to jedna rasa a jednak róznica etniczna, nie ma tu rasizmu.

pozdrawiam i życzę sukcesów w walce z brunatnym faszyzmem ,wszak najlepszym wrogiem jest ten wyimaginowany

_________________
www.watra.org.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Noc Kupały w Łodzi
PostNapisane: czwartek, 2 maja 2013, 17:04 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): wtorek, 7 czerwca 2011, 09:27
Posty: 212
RafałM napisał(a):
rawimir napisał(a):
Po prostu sobie nie życzę takich skojarzeń z PFI.



w takim razie banuj tematy i uczestników tego forum, proste.

Nie jestem moderatorem ani adminem. Jestem za to członkiem PFI i znam jego zasady.

RafałM napisał(a):
jeżeli ja wybieram sobie z kim chce działać, to jest to moja wolna wola i mam prawo dzielić ludzi na różne kategorie bo jestem wolnym człowiekiem, w mojej grupie nie ma już pewnych osób bo okazały się pod pewnym względem szkodliwymi i wcale nie chodzi o kryteria etniczne.

1) wolność oznacza także odpowiedzialność. 2) Usuwanie osób z konkretnej grupy może dotyczyć różnych kryteriów. Nie bardzo rozumiem ten argument.

RafałM napisał(a):
Jeżeli ktoś uznaje Wiarę Słowiańską jako wiarę Słowian i w swojej grupie pragnie mieć tylko Słowian, to jest to jego wolna wola, ty doszukujesz się ideologii i poniżania innych.
Bo to jest wyraz ideologii. W naturalnych społecznościach zazwyczaj wyglądąło to inaczej. Panteony się przenikały, istniały sposoby naturalizacji obcych, czyli przyjmowania do własnego plemienia i nie było mowy o wyłaczności.

RafałM napisał(a):
Używasz w luźny sposób słów; dyskryminacja, rasizm. tylko że Słowianie i Germanie to jedna rasa a jednak róznica etniczna, nie ma tu rasizmu.

Jest.

RafałM napisał(a):
pozdrawiam i życzę sukcesów w walce z brunatnym faszyzmem ,wszak najlepszym wrogiem jest ten wyimaginowany

To jest przykład jak właśnie starasz się włożyć w moje usta i poglądy coś, czego nie powiedziałem. Znam róznicę między faszyzmem, nazizmem, nacjonalizmem, rasizmem.

_________________
Wicca i wiccanie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Noc Kupały w Łodzi
PostNapisane: czwartek, 2 maja 2013, 18:22 
Offline
Nadmilczek wprawiony

Dołączył(a): wtorek, 21 sierpnia 2012, 13:24
Posty: 50
Rafał. gdzie w tym roku planujecie Sobótkę ? (Kupałę)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Noc Kupały w Łodzi
PostNapisane: czwartek, 2 maja 2013, 20:22 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): poniedziałek, 4 stycznia 2010, 10:33
Posty: 188
we Wrocławiu lub okolicach, ale uwaga będzie faszystowsko rasistowsko i slowiańsko

_________________
www.watra.org.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Noc Kupały w Łodzi
PostNapisane: piątek, 3 maja 2013, 01:11 
Offline
Nadmilczek

Dołączył(a): środa, 23 lutego 2011, 17:22
Posty: 10
rawimir, a uważasz, że taka grupa jak Słowianie istnieje , a Germanie, Bantu?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Noc Kupały w Łodzi
PostNapisane: piątek, 3 maja 2013, 09:41 
Offline
Nadmilczek wprawiony

Dołączył(a): wtorek, 21 sierpnia 2012, 13:24
Posty: 50
Rafał, spoko, przyjdziemy w glanach, panterkach, krótko podstrzyżeni i z "mein kamf" pod pachą... ;) A strój tradycyjny ? brunatne koszule czy jakieś inne kostiumy ? No i zaprosimy rawimira ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Noc Kupały w Łodzi
PostNapisane: piątek, 3 maja 2013, 09:44 
Offline
Kapłanka Hathor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 8 września 2007, 22:33
Posty: 3271
Lokalizacja: lubelskie
Dziękuję za zgłoszenie.
Zajrzałam na stronę Gromady Swarga, choć przyznaję, że pobieżnie. Jedynym kontrowersyjnym sformułowaniem jest tam to "genetycznie należą do ludów słowiańskich (są pochodzenia słowiańskiego)"
Nie znalazłam elementów "wyższościowych", jakichś poglądów o nierówności ludzi, wyższość jednych ras nad innymi. Samo stwierdzenie przynależności kogoś do ludów słowiańskich, germańskich czy mongolskich w moim odczuciu rasizmem nie jest. Choć rzeczywiście, na bazie tego mogą się tworzyć ideologie rasistowskie, więc czujność jest uzasadniona.

Zerknęłam na definicję dyskryminacji rasowej
Cytuj:
ONZ definiuje dyskryminację rasową. Zgodnie z "Konwencją o Eliminowaniu Wszystkich Form Dyskryminacji Rasowej":
termin "dyskryminacja rasowa" oznacza rozróżnianie, wykluczanie, restrykcje lub preferencje na podstawie rasy, koloru, urodzenia, albo narodowego lub etnicznego pochodzenia, które maja na celu lub powodują niweczenie, umniejszanie uznania, cieszenia się z lub wykonywania, na równych zasadach, praw ludzkich i podstawowych wolności w polityce, ekonomii, w sferze socjalnej, kulturalnej, lub jakiejkolwiek innej dziedzinie życia publicznego.

O ile widzę element pierwszy tj. rozróżnianie ze względu na pochodzenie etniczne i wykluczenie z tej konkretnej grupy osób nie będących Słowianami, to nie ma tu elementu drugiego, czyli niweczenia, umniejszanie uznania, cieszenia się z lub wykonywania, na równych zasadach, praw ludzkich i podstawowych wolności w polityce, ekonomii, w sferze socjalnej, kulturalnej, lub jakiejkolwiek innej dziedzinie życia publicznego

Z kolei polski Kodeks karny mówi:
Cytuj:
Art. 256.
§ 1. Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
Art. 257.
Kto publicznie znieważa grupę ludności albo poszczególną osobę z powodu jej przynależności narodowościowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu jej bezwyznaniowości lub z takich powodów narusza nietykalność cielesną innej osoby, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Ani propagowania nienawiści, ani jakiegokolwiek znieważania ludzi za ich przynależność etniczną czy rasową na stronie Gromady Swarga nie widzę.

Uważam więc, że o ile czujność i wrażliwość na przejawy rasizmu jest nam potrzebna, to na podstawie jedynie tego, że grupa przyjmuje w swe szeregi tylko "genetycznych Słowian" (cokolwiek miałoby to znaczyć, jak wiadomo geny mamy solidnie wymieszane) nie sprawia jeszcze, że jest to grupa rasistowska. Chyba, że ktoś wie o innych działaniach czy manifestach tej grupy, w których przejawiałby się rasizm.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL