Międzynarodowa Federacja Pogańska

Forum PFI PL
Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 11:07

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: zaklęcia
PostNapisane: poniedziałek, 18 maja 2009, 21:08 
Offline
Nadmilczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 7 stycznia 2009, 18:35
Posty: 24
Lokalizacja: Lębork
Ponieważ nie za bardzo mam fizyczny kontakt ze światem pogańskim, wybaczcie za zadawanie tak podstawowych pytań.
Więc jak w ogóle wyglądają zaklęcia?
Chodzi mi np. o to czy pisze się je samemu(jeśli tak to jakie są w tym reguły?), czy są one już spisane( jak do nich dotrzeć?)? Jak rozróżnić magię typu Harry Potter od tej prawdziwej? Czy do jej uprawiania może podejść każdy, czy trzeba mieć jakiś dar? Do czego jej używać? Czy jest bezpieczna?
No to chyba tyle...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 18 maja 2009, 21:21 
Offline
Nadmilczek wprawiony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 27 marca 2009, 02:02
Posty: 57
Lokalizacja: Warszawa
Zaklęcia są takie i inne. Można położyć rękę na bolącym brzuchu i powiedzieć [w myślach] mięśniom, żeby się rozluźniły, a można odprawić rytuał w szacie, z kadzidłami i ziołami. Dociera się do zaklęć tak jak do życiowych rad - albo od osób bliskich, albo od wypowiadających się autorytetów, albo od ignorantów, którzy tylko szkodzą.

Do czego używać magii - do wszystkiego, do czego może się przydać. I mieć swój system etyczny, którego będzie się przestrzegać. Z czasem sama zrozumiesz, co jest używaniem magii na co dzień, a co wyręczaniem się nią i próbą pójścia na łatwiznę.

Czy jest bezpieczna - nie. Absolutnie nie. To jak z chodzeniem po lesie - możesz się nawdychać świeżego powietrza i zebrać bukiet kwiatów, a możesz wpaść w bagno, najeść się trujących jagód i złapać kleszcza. Lepiej uważać bardziej niż mniej i starać się najpierw wiedzieć, co się robi. Eksperymentować można tylko ze sobą, z drobnymi, neutralnymi rzeczami i z własną energią.

Z magią jest jak z rysowaniem - talent pomaga, ale pewnych rzeczy każdy z determinacją może się nauczyć.

To tak pokrótce. Jeśli Ci mało, pytaj dalej :)

_________________
Jack-of-all-trades, master of none.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 19 maja 2009, 10:06 
Offline
Manaderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 18 sierpnia 2008, 14:35
Posty: 901
Lokalizacja: Wrocław
z maggią jest jak z gotowaniem - na początek trzymasz się ścisle przepisów, a potem jak nabierzesz doświadczenia to lecisz na żywioł i dania wychodża ci milion razy lepsze :)

Zaklęcia mozna pisac samemu - w sumie nie jest ważne jakiej świeczki użyjesz i gdzie ją wsadzisz :wink: - ważne jest żeby wszystko co robisz wprowadizło cię w rytualny stan umysłu i pomogło wyzwolic energię.

Poza tym trzeba sobie wyćwiczyć "żelazową" wolę i siłę umysłu - na to też są sposoby i ćwiczneia, ale to moze nie wszytko na raz w jednym poście

_________________
Obrazek
-------------------
gg 4217782

Hakken napisał(a):
Mazowsze jest niestety gorzej zaopatrzone w miejsca kultowe, mam tylko jeden chram i to, Warszawkim zwyczajem, nowy :)


wegetarianin - słowo w języku indian ojibwa oznaczające "za głupi by polować"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 19 maja 2009, 19:23 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): czwartek, 13 września 2007, 14:05
Posty: 490
Lokalizacja: Poznań (powiedzmy ;))
To może o tym ja ;)

Samo korzystanie z przepisu nie wystarczy. Jeśli przywiążesz świerkowe igły do ametystu srebrnym drucikiem, to trudno to jeszcze nazwać zaklęciem. Do zaklęcia trzeba jeszcze użyć energii, żelazowej woli i siły umysłu, które warto wytrenować i wyćwiczyć zanim się zmarnuje czas na zaklęcia, które i tak nie zadziałają, albo zanim zrobimy sobie mocną krzywdę czymś, co zadziałało na odwrót...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 19 maja 2009, 19:36 
Offline
Szpieg jezuitów
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2007, 15:15
Posty: 1883
Lokalizacja: Piaseczno k. Warszawy
Cytuj:
albo zanim zrobimy sobie mocną krzywdę czymś, co zadziałało na odwrót...


Zilustruje wypowiedz Sheili przykladem moje dziewczyny. Chciala idealnego faceta, rzucila zaklecie i dostala mnie. Tak wiec naprawde trzeba uwazac, bo mozna sie w niezle bagno wpakowac.

_________________
- Wołanie kotów - odparł, jakby zdradzał jej wielką tajemnicę - to zwykle niezbyt produktywna czynność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 19 maja 2009, 19:40 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): czwartek, 13 września 2007, 14:05
Posty: 490
Lokalizacja: Poznań (powiedzmy ;))
Fakt, biedne dziewczę, naiwne i nie dość wprawne chciało mężczyzny a ściągnęło sobie kota... z magią dzieją się różne rzeczy czasami...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 20 maja 2009, 18:52 
Offline
Nadmilczek wprawiony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 27 marca 2009, 02:02
Posty: 57
Lokalizacja: Warszawa
Czepianie się na marginesie: może "żelaznej woli", bo w Żelazowej Woli to się Chopin urodził.

_________________
Jack-of-all-trades, master of none.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 20 maja 2009, 18:56 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): czwartek, 13 września 2007, 14:05
Posty: 490
Lokalizacja: Poznań (powiedzmy ;))
Zaprawdę - czepialstwo dla czepialstwa, bo Asus to w cudzysłowiu napisał a ja powtarzałam dżołka za nim...
Jestem może naiwna, ale nie aż tak... ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 22 maja 2009, 16:10 
Offline
Nadmilczek wprawiony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 27 marca 2009, 02:02
Posty: 57
Lokalizacja: Warszawa
Ups, faktycznie. :oops: W takim razie wybaczcie, przeładowanie materiałem do kolokwium obniżyło mi nieco lotność umysłu ^^'

_________________
Jack-of-all-trades, master of none.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: zaklęcia
PostNapisane: sobota, 18 lipca 2009, 19:52 
Offline
Nadmilczek

Dołączył(a): piątek, 17 lipca 2009, 11:22
Posty: 24
Lokalizacja: mazury
alex napisał(a):
Ponieważ nie za bardzo mam fizyczny kontakt ze światem pogańskim, wybaczcie za zadawanie tak podstawowych pytań.
Więc jak w ogóle wyglądają zaklęcia?
Chodzi mi np. o to czy pisze się je samemu(jeśli tak to jakie są w tym reguły?), czy są one już spisane( jak do nich dotrzeć?)? Jak rozróżnić magię typu Harry Potter od tej prawdziwej? Czy do jej uprawiania może podejść każdy, czy trzeba mieć jakiś dar? Do czego jej używać? Czy jest bezpieczna?
No to chyba tyle...



na pewno praca z żywiołami,odpowiedni wiatr,kwadra księżyca,zaangażowanie i koncentracja.Zaklęcia można napisać samemu,nie ma reguł,ale nie wolno w nich krzywdzić innych,to może ta jedyna reguła...pomogą ci wiedza ,odwaga,wola i milczenie,trzeba się oczyścić,a więc nie gromadzić w sobie negatywnych energii(problemy i `sprawy`należy wyafirmować z głowy;) ) i pamiętaj,jak mówią wicca-po trzykroć może wrócić do ciebie,co wysyłasz w eter,więc z głową


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 19 lipca 2009, 13:21 
Offline
Manaderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 18 sierpnia 2008, 14:35
Posty: 901
Lokalizacja: Wrocław
Cytuj:
odpowiedni wiatr

yyy że co? winds of magic to chyba raczej z WFRP...



Cytuj:
ale nie wolno w nich krzywdzić innych,to może ta jedyna reguła...

Zależy jaką ścieżką magii podążasz - nie w każdej tak jest, a właściwie w zdecydowanej mniejszości. Głównie w magii "wiccapochodnej". A i w niej nie jest to żelazna zasada, a jedynie wskazówka.

Cytuj:
pamiętaj,jak mówią wicca-po trzykroć może wrócić do ciebie,co wysyłasz w eter,więc z głową


No właśnie, tak mówią w wicca - nie wszystkie ścieżki uznają prawo trójpowrotu. Owszem, jest to bardzo popularne twierdzenie, szczególnie we współczesnej eklektycznej naturalnej magii zachodniej, jednak np. już w magii houdoun ( w popularnie acz błednie zwanej "voodoo") Jedynym wyznavcznikiem jest siła i powodzenie - Dobrze czyni magię ten, kto silny bogaty i zdrowy, a ten kto ma wręcz odwrotnie żle (nieudolnie, nieumiejętnie) czyni magię.

nalezy pamięta, że rodzajów magii jest tak wiele, jak wiele jest kultur magię uprawiających, a nawet i więcej, więc przede wszytkim należy się zastanowi jaką magiczną ścieżką chesz podążac a potem dobrze poznac jej zasady.

_________________
Obrazek
-------------------
gg 4217782

Hakken napisał(a):
Mazowsze jest niestety gorzej zaopatrzone w miejsca kultowe, mam tylko jeden chram i to, Warszawkim zwyczajem, nowy :)


wegetarianin - słowo w języku indian ojibwa oznaczające "za głupi by polować"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: zaklęcia
PostNapisane: niedziela, 19 lipca 2009, 14:59 
Offline
Nadmilczek

Dołączył(a): piątek, 17 lipca 2009, 11:22
Posty: 24
Lokalizacja: mazury
Asus, bo tak - mamy w magii praktycznej: dzień i noc,wschód i zachód słońca (południe i północ jako dwie magiczne pory dnia i nocy), mamy fazy księżyca i ...odpowiedni wiatr,który może być dla nas użyteczny w formie energii...północny, którego żywiołem jest Ziemia, południowy - żywioł Ognia, wschodni - żywioł Powietrza i zachodni, którego żywiołem jest Woda :)

acha-mam opisy wiatrów w zastosowaniu magicznym, ale nie wiem, czy to na forum


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 19 lipca 2009, 16:22 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 10 listopada 2008, 18:32
Posty: 146
Lokalizacja: Katowice
Ajka, nie zapominaj, ze sa rozne systemy magiczne, rozne korespondencje (chociazby kierunek-zywiol), rozne zrodla energii i oczywiscie rozne reguly "BHP" (:P). Model wiccanski jest jednym, ale nie jedynym modelem ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 19 lipca 2009, 17:20 
Offline
Manaderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 18 sierpnia 2008, 14:35
Posty: 901
Lokalizacja: Wrocław
A no to kapuje z tymi wiatrami, ja też czasem mam iście magiczne wiatry :D

magia "wiccopochodna" tak jak napisała Shirotka to jeden z systemów - w sumie jak ci pasuje to spoko, bo jest o nim bardzo dużo materiałów po polsku. Ale są też inne ciekawe systemy, choc o innych zasadach.

_________________
Obrazek
-------------------
gg 4217782

Hakken napisał(a):
Mazowsze jest niestety gorzej zaopatrzone w miejsca kultowe, mam tylko jeden chram i to, Warszawkim zwyczajem, nowy :)


wegetarianin - słowo w języku indian ojibwa oznaczające "za głupi by polować"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 20 lipca 2009, 03:12 
Offline
PFI Witch
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 13 września 2007, 16:04
Posty: 318
Lokalizacja: Warszawa :)
Dodałabym też, że działa przede wszystkim to, co ma sens dla ciebie. Samo zalozenie ze wiatr polnocny (czy cokolwiek innego) dodaje sily/mocy/doladowania bo tak bylo napisane gdzies tam niewiele zdziala jesli tobie sie odpowiednio nie kojarzy.

Tak jak na przyklad do zaklecia majacego przyniesc poprawe zdrowia nie uzyjesz czarnej swieczki tylko biala nie dlatego, ze tak jest gdzies napisane, tylko dlatego ze tobie biel kojarzy sie ze zdrowiem, oczyszczeniem. Bo, upraszczajac, twoja podswiadomosc musi widziec ten sam efekt co ty.

_________________
"Call it a clan, call it a network, call it a tribe, call it a family. Whatever you call it, whoever you are, you need one."


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 20 lipca 2009, 09:45 
Offline
Manaderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 18 sierpnia 2008, 14:35
Posty: 901
Lokalizacja: Wrocław
Cytuj:
Jak rozróżnić magię typu Harry Potter od tej prawdziwej?


Dodam jeszcze, że magia typu HP charakteryzuje się tym, że nie występuje w naturze :wink: - i jak ktoś ci powie ze potrafi fajerbole puszczać to raczej ściemnia :)
P.S.
W pierwotnej wersji HP były nie trzy tylko cztery zaklęcia niewybaczalne. Czwartym było "analus totalus" :wink: :D

_________________
Obrazek
-------------------
gg 4217782

Hakken napisał(a):
Mazowsze jest niestety gorzej zaopatrzone w miejsca kultowe, mam tylko jeden chram i to, Warszawkim zwyczajem, nowy :)


wegetarianin - słowo w języku indian ojibwa oznaczające "za głupi by polować"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 20 lipca 2009, 19:18 
Offline
Nadmilczek

Dołączył(a): piątek, 17 lipca 2009, 11:22
Posty: 24
Lokalizacja: mazury
Asus napisał(a):
(...)Ale są też inne ciekawe systemy, choc o innych zasadach.


a możesz przybliżyć?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: zaklęcia
PostNapisane: piątek, 4 czerwca 2010, 09:33 
Asus napisał(a):
Cytuj:
jak ktoś ci powie ze potrafi fajerbole puszczać to raczej ściemnia :)


Nie prawda,Liu Keng potrafi,Sang Tsung też :wink: Myślę że te"fire balle" to nic innego jak PSI balle,a to nie jest żadna ściema.

http://tabmok99.mortalkombatonline.com/ ... ilion.html


Góra
  
 
 Tytuł: Re: zaklęcia
PostNapisane: piątek, 4 czerwca 2010, 17:41 
Offline
Rozmowny

Dołączył(a): środa, 7 października 2009, 21:50
Posty: 85
Lokalizacja: Wrocław
Mel napisał(a):
Asus napisał(a):
Cytuj:
jak ktoś ci powie ze potrafi fajerbole puszczać to raczej ściemnia :)


Myślę że te"fire balle" to nic innego jak PSI balle,a to nie jest żadna ściema.


ja tam potrafie puszczać fireballa :twisted: a nie tworzyć kule energi a jakoś specjalnie magiczny nie jestem :(

dla zainteresowanych nawet filmik instruktażowy na youtubie mogę zamieścić

_________________
Podróż zaczyna się od jednego kroku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL