Międzynarodowa Federacja Pogańska

Forum PFI PL
Teraz jest czwartek, 18 kwietnia 2024, 18:43

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Szukam nauczycielki/nauczyciela
PostNapisane: poniedziałek, 21 maja 2012, 12:59 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 29 września 2009, 17:34
Posty: 295
Lokalizacja: Warszawa
jeśli wsłuchałaś się w siebie i czujesz, że Wicca jest najbliżej tego, co jest jednością w Tobie, to może popytaj na grupie Wicca, która tutaj też jest. kult Boga i Bogini we wszelkich formach faktycznie do Wicca ma bliziutko.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Szukam nauczycielki/nauczyciela
PostNapisane: poniedziałek, 28 maja 2012, 16:20 
Offline
Nadmilczek wprawiony

Dołączył(a): wtorek, 6 września 2011, 17:36
Posty: 59
Jeżeli interesuje Cie poważna praktyka magiczna to wicca na pewno odpada i inne rzeczy, tradycyjne rzeczy typu cornish craft i inne nurty mogą mieć interesujące rzeczy, ale najlepsze jest generalnie zjawisko "sorcery" czyli pracy z duchami i wymiana usług oraz praca z nimi. Tego jednak samemu się trzeba nauczyć, w sensie samemu sie porozglądać i dogłebnie poszukać w starych księgach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Szukam nauczycielki/nauczyciela
PostNapisane: poniedziałek, 28 maja 2012, 23:20 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 15 listopada 2009, 18:52
Posty: 667
Lokalizacja: prosto z drzewa
Pnouthis napisał(a):
Jeżeli interesuje Cie poważna praktyka magiczna to wicca na pewno odpada i inne rzeczy, tradycyjne rzeczy typu cornish craft i inne nurty mogą mieć interesujące rzeczy, ale najlepsze jest generalnie zjawisko "sorcery"

najlepsze dla kogo? bo każdy człowiek ma inne potrzeby i co innego jest na te potrzeby "najlepsze". nie ma panaceum.
Cytuj:
dogłebnie poszukać w starych księgach.

jakich starych księgach? mógłbyś rzucić jakiś tytuł lub autora? bo mnie to zainteresowało.

_________________
Istnieje tylko Zło i Większe Zło, a za nimi oboma, w cieniu, stoi Bardzo Wielkie Zło. I widzisz, niekiedy bywa tak, że Bardzo Wielkie Zło chwyci cię za gardło i powie: "Wybieraj, bratku, albo ja, albo tamto, trochę mniejsze".


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Szukam nauczycielki/nauczyciela
PostNapisane: wtorek, 29 maja 2012, 00:56 
Offline
Nadmilczek wprawiony

Dołączył(a): wtorek, 6 września 2011, 17:36
Posty: 59
Najlepsze dla kogoś kto chce osiągać wymierne wyniki w czarostwie. Nie udostępniam ksiąg, poproś duchy aby Cie nakierowały i znajdziesz.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Szukam nauczycielki/nauczyciela
PostNapisane: wtorek, 29 maja 2012, 07:58 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 15 listopada 2009, 18:52
Posty: 667
Lokalizacja: prosto z drzewa
Pnouthis napisał(a):
Najlepsze dla kogoś kto chce osiągać wymierne wyniki w czarostwie.

wymierne? to znaczy: jakie?

_________________
Istnieje tylko Zło i Większe Zło, a za nimi oboma, w cieniu, stoi Bardzo Wielkie Zło. I widzisz, niekiedy bywa tak, że Bardzo Wielkie Zło chwyci cię za gardło i powie: "Wybieraj, bratku, albo ja, albo tamto, trochę mniejsze".


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Szukam nauczycielki/nauczyciela
PostNapisane: wtorek, 29 maja 2012, 10:31 
Offline
Nadmilczek wprawiony

Dołączył(a): wtorek, 6 września 2011, 17:36
Posty: 59
A co dla Ciebie znaczy wymierne? Jakie dla Ciebie byłyby wymierne efekty?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Szukam nauczycielki/nauczyciela
PostNapisane: wtorek, 29 maja 2012, 14:19 
Offline
Nadmilczek

Dołączył(a): sobota, 12 maja 2012, 10:54
Posty: 26
Więc - mimo moich błędów leksykalnych - dalej szukam kooś kto przeegzaminuje mnie albo pokaże niezbadane obszary lub zagadnienia od pracy. A przy okazji szukam kogokolwiek z Lublina z kim mogłabym porozmawiać.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Szukam nauczycielki/nauczyciela
PostNapisane: wtorek, 29 maja 2012, 15:15 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 15 listopada 2009, 18:52
Posty: 667
Lokalizacja: prosto z drzewa
Pnouthis napisał(a):
A co dla Ciebie znaczy wymierne? Jakie dla Ciebie byłyby wymierne efekty?

ja wiem, jakie są dla mnie wymierne efekty moich działań. Natomiast Ty sugerujesz, że masz jakiś sposób dla każdego i na wszystko, więc pytam: jak to działa? Jakie efekty osiąga się Twoim sposobem, a jakich jednocześnie nie osiąga się innymi?
Jeszcze a propos duchów: jestem zdania, że trzeba wiedzieć (tzn. nauczyć się), jak rozmawiać z duchami zanim w ogóle się taki proceder zacznie. A w Twoich postach wygląda na to, że kolejność jest lekko odwrotna...

Ashi'taya napisał(a):
Więc - mimo moich błędów leksykalnych - dalej szukam kooś kto przeegzaminuje mnie albo pokaże niezbadane obszary lub zagadnienia od pracy. A przy okazji szukam kogokolwiek z Lublina z kim mogłabym porozmawiać.

Jeśli chodzi o ludzi z Lublina, to są organizowane spotkania - terminy ogłaszane tu, na forum. Albo możesz zagadać do Amvaradel :)
Co do egzaminowania Ciebie, to ja nie ;)

_________________
Istnieje tylko Zło i Większe Zło, a za nimi oboma, w cieniu, stoi Bardzo Wielkie Zło. I widzisz, niekiedy bywa tak, że Bardzo Wielkie Zło chwyci cię za gardło i powie: "Wybieraj, bratku, albo ja, albo tamto, trochę mniejsze".


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Szukam nauczycielki/nauczyciela
PostNapisane: wtorek, 29 maja 2012, 15:49 
Offline
Kapłanka Hathor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 8 września 2007, 22:33
Posty: 3271
Lokalizacja: lubelskie
Ashi'taya napisał(a):
Więc - mimo moich błędów leksykalnych - dalej szukam kooś kto przeegzaminuje mnie albo pokaże niezbadane obszary lub zagadnienia od pracy. A przy okazji szukam kogokolwiek z Lublina z kim mogłabym porozmawiać.

Spotkanie w Lublinie odbyło się w ubiegłą niedzielę, informacja o nim była w dziale Rozmowy o spotkaniach :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szukam nauczycielki/nauczyciela
PostNapisane: środa, 30 maja 2012, 15:44 
Offline
Nadmilczek

Dołączył(a): sobota, 12 maja 2012, 10:54
Posty: 26
JESTEM prowadzona przez istoty. Szczerze to już od początku. Mam tego serdecznie dość na tę chwilę. Potrzebuję człowieka. Wszystko osiągam dzięki istotom. Chcę do ludzi wreszcie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Szukam nauczycielki/nauczyciela
PostNapisane: czwartek, 31 maja 2012, 12:29 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 30 stycznia 2009, 20:11
Posty: 148
Lokalizacja: R'lyeh
Ashi'taya napisał(a):
JESTEM prowadzona przez istoty. Szczerze to już od początku. Mam tego serdecznie dość na tę chwilę. Potrzebuję człowieka. Wszystko osiągam dzięki istotom. Chcę do ludzi wreszcie.


Do ludzi mówisz?
Młode to to, naiwne... Ani Istoty, ani Ludzie Ci nie pomogą, sama musisz do wszystkiego dojść, sama wszystko osiągnąć, sama wszystko zrozumieć. Nie ma drogi na skróty.

_________________
Jezus potrzebował 3 dni na respawn. Ja tylko 3 lat...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szukam nauczycielki/nauczyciela
PostNapisane: czwartek, 31 maja 2012, 12:49 
Offline
Rozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 25 listopada 2011, 15:42
Posty: 84
Lokalizacja: Łódź
I ani jedni ani drudzy nie posłużą nikomu pomocą?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Szukam nauczycielki/nauczyciela
PostNapisane: czwartek, 31 maja 2012, 13:00 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 30 stycznia 2009, 20:11
Posty: 148
Lokalizacja: R'lyeh
Wtedy to będzie Ich mądrość, nie Twoja.

_________________
Jezus potrzebował 3 dni na respawn. Ja tylko 3 lat...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szukam nauczycielki/nauczyciela
PostNapisane: czwartek, 31 maja 2012, 13:40 
Offline
Rozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 25 listopada 2011, 15:42
Posty: 84
Lokalizacja: Łódź
I jej nie można przekazać?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Szukam nauczycielki/nauczyciela
PostNapisane: czwartek, 31 maja 2012, 14:01 
Offline
Nadmilczek

Dołączył(a): sobota, 12 maja 2012, 10:54
Posty: 26
Młode? cóż. Nie znieważaj proszę.

Do tej pory sama szłam.
Uweażam że mądrość jest moja, bo czyjejś nie daję sobie wcisnąc. Nie mam łatwego charakteru, nie lubię czyichś nachalnych rad.

Ale ludzie sa przystankami na drodze. A przecież idąc - zobaczysz teren, lasy, stepy, góry. I pojmiesz przyrodę , a może i naturę. Kiedy miniesz przystanek, miniesz oczy, duszę, czyiś umysł, nowe poziomy zrozumienia. Miniesz jedną z dwóch głównych części świata - Człowieka.
Nie można zrozumieć Człowieka, nie przystając na Drodze i nie rozmawiając z nim.
A ja chcę zrozumieć Uniwersum a nie tylko moje życie.

Po za tym - ja patrzę przez swoje oczy. To moja soczewka. Jednak moje oczy zniekształcają. Nie lepiej popatrzeć na jakąś rzecz z wielu okien i i z wielu umysłów? Wtedy byc może będę bliżej Prawdy. Bliżej , ale niewiele osób znajdzie ją całkowicie. Bo przecież ażdy ma swoją soczewkę(osobowość).
Dlatego chcę do ludzi. To kolejny przystanek na samotnej drodze. poprzedni to istoty. Może na następnym też czekają niewcieleni?
Wybaczcie. Takie refleksje.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Szukam nauczycielki/nauczyciela
PostNapisane: czwartek, 31 maja 2012, 14:36 
Offline
Nadmilczek wprawiony

Dołączył(a): wtorek, 1 maja 2012, 23:49
Posty: 49
Zgadzam się z Aracnanem, wędrowiec nabiera "swojej" mądrości idąc swoją drogą, jednak warto posłuchać innych czasem.
Porad nie udzielam, chyba że ktoś o to prosi, ale wtedy zaznaczam, że przyjmie moją radę z "pokorą".
A jeśli chodzi o wiek, to przecież zdaża się, że młody człowiek powie coś mądrego a czasem "słuszny" palnie taką głupotę że...
To tyle, krótko i zwięźle.
BB, Ainir.

P.s. Naszym wrogiem jest pośpieszne działanie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Szukam nauczycielki/nauczyciela
PostNapisane: piątek, 19 października 2012, 22:37 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 29 września 2009, 10:30
Posty: 153
Lokalizacja: Holandia/Rotterdam
Cytuj:
Do tej pory sama szłam.
Uweażam że mądrość jest moja, bo czyjejś nie daję sobie wcisnąc. Nie mam łatwego charakteru, nie lubię czyichś nachalnych rad.


Tak sie sklada ze nie jestes odosobnionym przypadkiem.Wielu z nas idzie swoja indywidualna sciezka,wiele osob korzystajac z ksiazek,kontaktujac sie z duchami,wykonujac rytualy wedlug swojego przepisu stara sie zglebiac Magie bez zadnych mistrzow nad soba.

Cytuj:
Bliżej , ale niewiele osób znajdzie ją całkowicie. Bo przecież ażdy ma swoją soczewkę(osobowość).
Dlatego chcę do ludzi. To kolejny przystanek na samotnej drodze. poprzedni to istoty. Może na następnym też czekają niewcieleni?
Wybaczcie. Takie refleksje.


Kazdy z nas jest inny co nas laczy,Magia.Tez ide indywidualna sciezka nie przyjmuje z gory narzuconych norm i zasad przez kogos.Ucze sie szukam tekstow analizuje je porownuje z innymi wyciagam swoje wnioski tworze sam rytualy.Nie wyobrazam sobie zeby ktokolwiek,jakis mistrz czy przewodnik duchowy mialby mi narzucac co mam robic a co niea tym bardziej co jest dobre a co zle.
Magia jest do studiowania dla ludzi przede wszystkim potrafiacych samodzielnie myslec,samodzielnie poszukiwac i samodzielnie wyciagac wnioski.
Piszesz ze chcesz do ludzi,jest to naturalne ze chcesz sie podzielic swoja wiedza,poznac kogos o podobnych zainteresowaniach.Dlatego tak wiele jest for dyskusyjnych na tematy ezoteryki i okultyzmu,wedlug mnie jestesmy tutaj zeby wymienic sie pogladami ale zarazem akceptowac odmienne podejscie do swiata,i wyciagac dla siebie wnioski.
pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Szukam nauczycielki/nauczyciela
PostNapisane: niedziela, 18 listopada 2012, 19:12 
Offline
Nadmilczek

Dołączył(a): piątek, 16 listopada 2012, 22:35
Posty: 28
Starzy Mistrzowie Zen i Sztuk Walki z Chin i Japonii zawsze mawiali:
Cytuj:
Gdy uczeń jest gotowy pojawia się Mistrz


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL