| Międzynarodowa Federacja Pogańska http://paganfederation.org/forum-pl/ |
|
| 15.09.2012 Kraków: Marsz Świeckości http://paganfederation.org/forum-pl/viewtopic.php?f=35&t=3052 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | Amvaradel [ wtorek, 11 września 2012, 09:34 ] |
| Tytuł: | 15.09.2012 Kraków: Marsz Świeckości |
Z blogu Jana Hartmana dowiedziałam się o tym wydarzeniu - ważnym w kontekście naszych dyskusji o zabieganiu o neutralność światopoglądową państwa Cytuj: W dniach 13-17 września odbędą się w Krakowie DNI ŚWIECKOŚCI, organizowane przez Koalicję Postęp i Świeckość (KPiŚ). Jeśli jesteś polskim patriotą, pragnącym Polski suwerennej i praworządnej, szanującej równe prawa swych wolnych obywateli, postaraj się wziąć w nich udział! Kulminacyjnym momentem Dni Świeckości jest organizowany w sobotę 15 września MARSZ ŚWIECKOŚCI. Rozpocznie się o 12.30 na pl. Wolnica na krakowskim Kazimierzu i potrwa trzy godziny. Marsz ma na celu zademonstrowanie naszej niezgody na powszechne lekceważenie konstytucji przez organy władzy, wyrażające się w faworyzowaniu światopoglądu katolickiego oraz Kościoła katolickiego w ustawach, praktyce administracyjnej i samorządowej, a także w oficjalnym ceremoniale państwowym. Niezaprzeczalne uprzywilejowanie Kościoła i jego poglądów w życiu społecznym i politycznym oraz jego szczególny status prawny oznacza pogwałcenie konstytucyjnej zasady bezstronności religijnej państwa oraz równości obywateli. http://hartman.blog.polityka.pl/2012/09/08/marsz-swieckosci-polska-dla-wszystkich-polakow/ |
|
| Strona 1 z 1 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|