Międzynarodowa Federacja Pogańska

Forum PFI PL
Teraz jest poniedziałek, 18 listopada 2019, 11:35

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]

Autor Wiadomość
 Tytuł: PFI a inne organizacje
PostNapisane: piątek, 3 września 2010, 09:40 
Arcyrozmowny

A.: Post skopiowany z tematu Zin pogański

Przy okazji - choć to może temat na inny wątek lub nawet na dyskusje w realu - uważam też, że powinniście głębiej przemyśleć współprace z innymi organizacjami pogańskimi. Jeśli dany związek lub grupa pogańska wpisuje się w podstawowe wartości przyjęte przez PFI, a do tego ten związek lub grupa wyraża szczerą wole stałej współpracy ze względu na zbieżność celów i głoszonych wartości, to powinniście członków tych grup (być może na podstawie wcześniejszych, oficjalnie przyjętych ustaleń i umów miedzy organizacyjnych) traktować preferencyjnie. Nie zaś w sposób, że jak dana grupa grupa całościowo współpracuje w danym projekcie to OK, ale jak członkowie tej grupy np. w ramach tychże projektów chcą zając pewne stanowisko na scenie PFI, to wówczas wymaga się od nich bezwzględnie przynależności do PFI (nawet jeśli osobiste cechy tej osoby ją predysponują do danej funkcji, a samo PFI na tym nie traci, a może wręcz zyskać)... Można w tym momencie odnieść wrażenie jakbyście byli zwolennikami odbierania na tej zasadzie członków innym grupom a to raczej nie będzie nastawiało ich do was pozytywnie. Ja doskonale rozumiem, że jako organizacja w pierwszej kolejności musicie dbać w własną strukturę, ale w przypadkach zasadniczo z tym niezwiązanych, a jednocześnie tam gdzie PFI może odnieść pewną (choćby okresową, chwilową) korzyść, może zastosować powinniście inne rozwiązania (np. wspomnianych wyżej miedzy organizacyjne ustaleń i umowy regulujące inaczej pewne kwestie)? Przemyślcie to proszę...

PS. Wielka też prośba byście powyższych uwag w żadnym razie nie odbierali jako ataku na PFI, a jedynie kwestie wymagające pewnego rozważenia. Nie jestem członkiem PFI i jak wyżej wspomniałem, pewne kwestie mogą nie być dla mnie dostatecznie jasne. Zwracam jednak uwagę na to co dla mnie nie jest dostatecznie jasne, a tym samym być może jeszcze dla kogoś innego.

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]