Międzynarodowa Federacja Pogańska

Forum PFI PL
Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 08:55

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Pogańskie zespoły metalowe
PostNapisane: piątek, 28 grudnia 2007, 13:22 
Offline
Kapłanka Hathor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 8 września 2007, 22:33
Posty: 3271
Lokalizacja: lubelskie
Jest ich mnóstwo, ja szczególnie lubię Therion (jeśli ktoś przypadkiem nie wie, co to za muzyka to musi posłuchać)
Fajna stronka o zespole po polsku http://thor.megatherion.com/
Teledysk: http://www.youtube.com/watch?v=YY-EOYJQMMY
Niestety, mimo genialnej muzyki i ciekawej oprawy graficznej płyt ten zespół nie ma na razie dobrych teledysków.

Lake of Tears
Oficjalna stronka, a na niej kilka kawałków do posłuchania: http://www.lakeoftears.net/
Teksty http://www.darklyrics.com/l/lakeoftears.html
Teledysk do utworu Ravenland http://www.youtube.com/watch?v=0KwFFDg2o40 Magiczny kawałek :)

Tak po prawdzie to oba te zespoły łączą w swej twórczości motywy mitologiczne z okultystycznymi, a ilość grzybków pojawiających się na okładkach Lake of Tears sugeruje też pewne zainteresowanie technikami szamańskimi :twisted:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 28 grudnia 2007, 23:13 
Therion jest pogański? :shock: A ja myślałem, że to po prostu symfoniczny metal...

Anyways, jak grzybki, to koniecznie "A deeper kind of slumber" Jedynej Słusznej Kapeli ;)

(OT, z nie do końca metalowych, a wręcz zupełnie innych, polecam Sopor Aeternus, bardzo ciekawa muzyka, tworzona przez jedną osobę. Słucham tego od lat i nadal nie mogę się nadziwić jakie to wspaniałe ;))


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 29 grudnia 2007, 00:22 
Offline
Kapłanka Hathor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 8 września 2007, 22:33
Posty: 3271
Lokalizacja: lubelskie
Cytuj:
Therion jest pogański? A ja myślałem, że to po prostu symfoniczny metal...
No bo to jest symfoniczny metal, ze świetnymi partiami orkiestrowymi a jednocześnie mocno pogańsko-okultystycznymi tekstami. Autorem wielu tekstów jest Thomas Karlsson, założyciel Dragon Rouge, organizacji zajmującej się praktykowaniem magii. Sama pamiętam swój zachwyt nad płytą Theli, ale jakiż thelemita by się nie zachwycał To Mega Therion :wink: Inspiracje kabałą, mitologiami i systemami magicznymi to podstawa tekstów Theriona, przy czym na szczęście teksty te pisze osoba kompetentna.
A propo kompetentnych autorów liryków inspirowanych magick, polecam teksty Krzysztofa Azarewicza w wykonaniu Behemoth.

Cytuj:
Anyways, jak grzybki, to koniecznie "A deeper kind of slumber" Jedynej Słusznej Kapeli
Przejrzałam tekst tego utworu Jedynej Słusznej Kapeli (tak, też lubię Tiamat :wink: ), ale żadnych mushrooms tam nie widzę... możesz mnie oświecić w tej materii?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 29 grudnia 2007, 01:18 
Mówiłem ogólnie o całej płycie, nie o utworze :) Tajemnicą poliszynela jest że mimo gadania o wzorowaniu się na Pink Floyd, Enlund&co. nagrali tę płytkę pod wpływem - zresztą takie tytuły utworów jak "Teonanacatl" mówią same za siebie (to popularny psychodelik bodaj południowo-amerykańskich plemion, konotacje majańskie o ile dobrze pamiętam).

Co do Theriona, no jeśliby patrzeć na to w ten sposób... To tak, tyle że ja crowleyowskiej bandy magyków wszelakich do pogaństwa nijak nie zaliczam :)

Teksty Azarewicza oczywiście znam, bo Behemotha słucham od lat. A oni zawsze otwarcie się przyznawali do swoich fascynacji (tj. na początku był to black, slav power itp., dopóki Nergal nie dostał w baniak od jakichś niedobrych ludzi, bo potem zaczęli grać death metal :twisted: ).


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 30 grudnia 2007, 14:44 
Offline
Kapłanka Hathor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 8 września 2007, 22:33
Posty: 3271
Lokalizacja: lubelskie
Cytuj:
Mówiłem ogólnie o całej płycie, nie o utworze Tajemnicą poliszynela jest że mimo gadania o wzorowaniu się na Pink Floyd, Enlund&co. nagrali tę płytkę pod wpływem
Jak dla mnie bardzo psychodeliczna jest też ich płyta Wildhoney, choć nigdy nie wnikałam pod wpływem czego tworzyli.

Cytuj:
Co do Theriona, no jeśliby patrzeć na to w ten sposób... To tak, tyle że ja crowleyowskiej bandy magyków wszelakich do pogaństwa nijak nie zaliczam
Dobre :D Ja się zaliczam do "crowleyowskiej bandy magyków wszelakich" i z doświadczenia wiem, że z pogaństwem można to łączyć. :) Związki współczesnego pogaństwa z okultyzmem są liczne. A wracając do Theriona oni w warstwie tekstowej są mocno eklektyczni. Na jednej płycie Sirius B znajdziesz odwołania do mitów sumeryjskich, staroegipskich, greckich, hinduskich, utwór o Rasputinie, utwór o Gurdżijewie i jeszcze parę innych.
Cytuj:
Teksty Azarewicza oczywiście znam, bo Behemotha słucham od lat. A oni zawsze otwarcie się przyznawali do swoich fascynacji
Azarewicz też jest przedstawicielem "crowleyowskiej bandy magyków wszelakich" :twisted:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 31 grudnia 2007, 02:23 
Tak... Wildhoney też, zresztą w ramach pogańskiej poprawności - utwór "Gaia" i tekst. I clip. Słyszałem to już setki razy, a za każdym kolejnym działa coraz mocniej :)

Zresztą, ja jestem fanboyem Tiamat, nawet jakby zaczęli grać italo disco, i tak wiedziałbym że to Muzyka przez duże M. ;)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 31 grudnia 2007, 11:58 
Offline
Murderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 17 września 2007, 21:30
Posty: 124
Lokalizacja: Warszawa
Chimaira napisał(a):
(OT, z nie do końca metalowych, a wręcz zupełnie innych, polecam Sopor Aeternus, bardzo ciekawa muzyka, tworzona przez jedną osobę. Słucham tego od lat i nadal nie mogę się nadziwić jakie to wspaniałe ;))


Sopor Aeternus, Arcana, Love is colder than death, Black tape for a Blue Girl - wszystkie te zespoły brzmią podobnie do siebie... a jednocześnie doskonale słychać, skąd został zerżnięty pomysł na takie brzmienie. Nie można być lepszym oryginałem niż oryginał ;-) Toteż polecam stare, dobre Dead Can Dance - jeśli w ogóle jest tu ktoś, kto o tym zespole nie słyszał.
[To też OT, bo DCD nie odwołuje się jakoś mocno do pogaństwa].


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 1 stycznia 2008, 06:52 
Lol...

With all due respect, pokaż mi choć jeden utwór Sopor, który pozostaje w silnej korespondencji, bądź jest zrzynką z czegokolwiek DCD.

Ja rozumiem, że i Lisa Gerrard i Anna-Varney Cantodea w swoich kompozycjach dotykały Absolutu, ale był to zupełnie inny Absolut ;]


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 2 stycznia 2008, 13:10 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 12 września 2007, 20:18
Posty: 125
No dla mnie głównym podobieństwem między DCD i Sopor Aeternus jest to, że i tu i tam pojawia się piosenka o spoczywaniu na mogile ukochanej lecz nieżywej osoby ;)

Dla mnie wielce słusznym zespołem czarodziei jest Tool, Tiamat też zacny, jeszcze Arcana, Endura i Ordo Rosarius Equilibrio.

Cytuj:
Teksty Azarewicza oczywiście znam, bo Behemotha słucham od lat.


Ten jest szczególnie uroczy ;)
http://www.youtube.com/watch?v=eIpysEyLfrk


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 2 stycznia 2008, 23:57 
O tak :D To w ogóle jest hit sezonu :D

*nuci odchodząc* Łyżwiarz wie, że kotek odkopał prezent...

EDIT:

O, jest nawet drugi też ;)

http://www.youtube.com/watch?v=bNQQVyW7 ... re=related


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 14 stycznia 2008, 16:50 
Offline
Murderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 17 września 2007, 21:30
Posty: 124
Lokalizacja: Warszawa
Chimaira napisał(a):
Lol...

With all due respect, pokaż mi choć jeden utwór Sopor, który pozostaje w silnej korespondencji, bądź jest zrzynką z czegokolwiek DCD.

Ja rozumiem, że i Lisa Gerrard i Anna-Varney Cantodea w swoich kompozycjach dotykały Absolutu, ale był to zupełnie inny Absolut ;]


Cóż, o tym, jak kto widzi/przekazuje Absolut, dyskutować sie absolutnie nie podejmuję. Natomiast co do tego, kto z kogo zrzynał. Rzecz jasna, możesz tego nie słyszeć, faktem jest natomiast, że DcD był pierwszym - chronologicznie - zespołem grającym muzykę w takim klimacie, używającym takiego instrumentarium, takiego modelu kompozycji. Nie zrzyna? OK, niech będzie, że to tylko inspiracja...

Za respect dziękuję, przekażę dalej.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 26 czerwca 2008, 14:54 
Chimaira napisał(a):
... Behemotha słucham od lat. A oni zawsze otwarcie się przyznawali do swoich fascynacji (tj. na początku był to black, slav power itp., dopóki Nergal nie dostał w baniak od jakichś niedobrych ludzi, bo potem zaczęli grać death metal :twisted: ).


Na poczatku to byl nawet "nordic black power" ;) bo brzmial jak wiekszosc poczatkujacych kapel z Polnocy. Ale mial swoj klimat i jak na tamte czasy byl calkiem dobry. Bo, jak dla mnie, to w tej muzie glownie o klimat chodzi.
Nie wiem czy ktos z Was wsluchuje sie lub tez wczytuje dokladnie w teksty? Owszem w przypadku wolniejszych balladowych utworow mozna sledzic teksty i sa one czesto bardzo pieknymi lirykami ( np. Song To Hall Up High starego Bathorego, ktory uwazam za jeden z najpiekniejszych tekstow napisanych na czesc Odyna). Jednak wiekszosc (jesli chodzi o viking metal) szybkich kawalkow nie sposob rozszyfrowac zwlaszcza, ze bardzo czesto spiewane sa po norwesku czy islandzku.
Osobiscie (poza stara blackowa norweska ekipa ;) bardzo cenie tez islandzkiego Tyra a takze Amon Amarth, Finntroll i brytyjski Forefather.
Ze spokojniejszych dzwiekow polecam Mortiisa.
Kiedys wyszla tez plytka Wongraven (to byl bodajze solo projekt Satyra z Satyricon) , ktora nazywala sie "Fjelltranen"- swietna muzyka, duzo folkowych noreskich elementow. Czy ktos wie co sie stalo dalej z Wongraven? Nagral cos wiecej, czy na tej plycie sie skonczylo? Nie moge nic znalezc na ten temat.
Wassail!
Albruna


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 27 lipca 2008, 12:05 
Offline
Milczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 26 lipca 2008, 19:57
Posty: 4
Lokalizacja: \X/rocław
Wszystko co zostało wymienieone + ja dorzucam jeszcze Nokturnal Mortum
http://www.youtube.com/watch?v=NkgSaMzIX1E

Ulver'a, Arcturus'a, z takiej mniej blackowej Tower (niestety dzis juz nieistniejący, ale dwie ładne płytki mają)

no i Týr z kultowym kawałkiem Regin Smior
http://www.youtube.com/watch?v=97lxvrKC-nI

_________________
Nie mam ambicji. Mam tylko plecak wypchany emocjami.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 28 sierpnia 2008, 19:25 
Offline
Rozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 6 października 2007, 19:29
Posty: 92
Lokalizacja: ze snu
Dla zainteresowanych:


Darmowy koncert zespołu Therion odbędzie się 6 września w Płocku.

_________________
Słychać szepty Błękitnego Nieba. Ziemia śpiewa...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 30 sierpnia 2008, 00:08 
Offline
PFI
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 11 września 2007, 15:12
Posty: 732
Lokalizacja: Tczew / Gdańsk
Nefrestim napisał(a):
Darmowy koncert zespołu Therion odbędzie się 6 września w Płocku.


:shock: Dzięki za informację. Szkoda, że tak mało czasu ale może jeszcze się uda... :P

_________________
"Wyrocznia Bogów to Dziecięcy Głos Miłości w twej własnej Duszy. Usłysz go!" - Aleister Crowley


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 1 września 2008, 11:14 
Offline
Rozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 16 stycznia 2008, 14:33
Posty: 84
Lokalizacja: świętokrzyskie
Nefrestim napisał(a):
Dla zainteresowanych:


Darmowy koncert zespołu Therion odbędzie się 6 września w Płocku.


Ktoś się wybiera?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 2 września 2008, 21:02 
Offline
Nadmilczek wprawiony

Dołączył(a): wtorek, 2 września 2008, 16:05
Posty: 65
Lokalizacja: Warszawa
deirdre napisał(a):
Nefrestim napisał(a):
Dla zainteresowanych:


Darmowy koncert zespołu Therion odbędzie się 6 września w Płocku.


Ktoś się wybiera?


ja ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 2 września 2008, 21:19 
ja :lol:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 5 września 2008, 10:45 
Offline
Rozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 16 stycznia 2008, 14:33
Posty: 84
Lokalizacja: świętokrzyskie
To może jakieś spotkanko przed koncertem? Ja wybieram się na 90%, dopiero jutro będę w 100% pewna.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 5 września 2008, 16:32 
Offline
Nadmilczek wprawiony

Dołączył(a): wtorek, 2 września 2008, 16:05
Posty: 65
Lokalizacja: Warszawa
Można, tylko gdzie?;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 5 września 2008, 16:48 
Offline
Rozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 16 stycznia 2008, 14:33
Posty: 84
Lokalizacja: świętokrzyskie
Hmmm, no właśnie. Nie wiadomo jak to tam wszystko będzie wyglądać. Jedno jest pewne - jakaś buda z piwskiem powinna tam być :D. No nic, ja jutro rano będę wiedziała dokładnie czy jadę, czy nie, to najwyżej wymienimy się telefonami na privie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 5 września 2008, 16:58 
Offline
Nadmilczek wprawiony

Dołączył(a): wtorek, 2 września 2008, 16:05
Posty: 65
Lokalizacja: Warszawa
Bud z piwem będzie pewnie sporo, więc chyba lepiej umawiać się na telefon


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 5 września 2008, 17:03 
Offline
Rozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 16 stycznia 2008, 14:33
Posty: 84
Lokalizacja: świętokrzyskie
Ok, to jutro z samego rańca napiszę czy jadę czy nie i jakby co wyślę telefon. Pozdrawiam
(zaraz nas Rawimir ekskomunikuje za prowadzenie prywatnych rozmów :D )


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 5 września 2008, 17:10 
Rok temu była tylko jedna buda na plaży.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 5 września 2008, 23:03 
Offline
PFI
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 11 września 2007, 15:12
Posty: 732
Lokalizacja: Tczew / Gdańsk
Ha! Udało się też jadę. :D Tylko, że wyjeżdżam wczesnym rankiem, więc numer komórki w sprawie ewentualnego spotkania pozwolę sobie samowolnie wysłać do Eli. :wink:

_________________
"Wyrocznia Bogów to Dziecięcy Głos Miłości w twej własnej Duszy. Usłysz go!" - Aleister Crowley


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 2 września 2009, 21:39 
Dla Asirów polecam :Amon Amarth ,Ensiferum ,Korpiklaani ,Equilibrium ,Týr ,Turisas ,Finntroll ,Falkenbach ,Enslaved ,Einherjer ,Windir ,Wintersun ,Svartsot ,
XIV Dark Centuries ,Storm ,Lumsk, Glittertind ,TrollfesT ,,Kampfar,
Graveland ,Otyg ,Kivimetsän Druidi ,Isengard ,Leaves' Eyes ,Odroerir .
Dodatkowo polecam folk islandzki :Ó mín flaskan fríða - Iceland Folk Song .http://www.youtube.com/watch?v=kgl1px-R8Rs
Ólafur Liljurós - Iceland Folk Song
http://www.youtube.com/watch?v=zcb1bAM9uss
Oraz :Kampfar -Norse (A Portriat of Norway) ,Glittertind - Viking era
Glittertind- Norges Skaal , ,Hagalaz Runedance.
Miłego słuchania :)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Pogańskie zespoły metalowe
PostNapisane: czwartek, 24 września 2009, 22:39 
Offline
Kapłanka Hathor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 8 września 2007, 22:33
Posty: 3271
Lokalizacja: lubelskie
Ex Deo "Romulus"
Teledysk może przypaść do gustu zwłaszcza Rutiliusowi :) (Tylko wirtualny wilk woła o pomstę do nieba :lol: )

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pogańskie zespoły metalowe
PostNapisane: poniedziałek, 4 października 2010, 03:24 
Offline
Nadmilczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 19 września 2010, 22:57
Posty: 20
Lokalizacja: Kraków
dodałbym do listy Burzum

http://www.youtube.com/watch?v=gWynJCi_ ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=jhRvjAv- ... re=related

gośc odsiedział 15 latek za złozenie w ofierze Thorowi swojego gitarzysty :D
http://pl.wikipedia.org/wiki/Burzum


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pogańskie zespoły metalowe
PostNapisane: środa, 6 października 2010, 11:46 
adonnaya napisał(a):
gośc odsiedział 15 latek za złozenie w ofierze Thorowi swojego gitarzysty :D

:shock:
To taki dowcip, czy faktycznie ktoś gdzieś puścił taką bzdurę?


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Pogańskie zespoły metalowe
PostNapisane: środa, 6 października 2010, 13:15 
Chimaira napisał(a):
adonnaya napisał(a):
gośc odsiedział 15 latek za złozenie w ofierze Thorowi swojego gitarzysty :D

:shock:
To taki dowcip, czy faktycznie ktoś gdzieś puścił taką bzdurę?

Nie przerażaj. Ciekawe komu te kościoły w ofierze złożył? I komu te włamania dedykował z kradzieżą norweskiej flagi...


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL