Międzynarodowa Federacja Pogańska

Forum PFI PL
Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 14:14

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Nawrócony 21- letni katolik, opisuje pogańskie lata ...
PostNapisane: środa, 9 stycznia 2013, 17:25 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 4 października 2007, 10:30
Posty: 636
Lokalizacja: Wilkowo
Żmisław Trygławic napisał(a):
W RKP jednak też są znane takie praktyki. Swego czasu Ratomir W., znany tu jako Rork zachęcał jakiegoś licealistę do organizacji obrzędu, zamiast go skierować do uczestnictwa w obrzędzie najbliżej grupy rodzimowierczej. Szczegóły tutaj:

http://www.rbi.webd.pl/phpBB/viewtopic. ... 26#p115193


B. proszę, w kolejnym miejscu, nie opowiadać bzdur i nie szerzyć kłamstw (tym bardziej, które były już wczęsniej dementowane choćby we wskazanym przez ciebie wątku na RBI), tradycyjnie prowadząc przeciw nam swoją krucjatę. Po pierwsze jak najbardziej w pierwszej kolejności kierował go "do uczestnictwa w obrzędzie najbliżej grupy" (choć akurat nie była to Watra) lub chociaż skontaktowanie się z takową (co zresztą sam zainteresowany potwierdza w swoich wypowiedziach). Skoro jednak owa osoba (notabene nie będąca nigdzie zrzeszona) zdecydował inaczej, to już tylko jego własna wolna wola, której najwyraźniej jedynysłuszny rodzimowierca Trygławic ogarnąć nie potrafi. Zacytuje jeszcze fragment będący odpowiedzią na wasze wcześniejsze sianie farmazonów "Na FB odezwała się osoba chcąca przeprowadzić dziady. Zasugerowałem jej by skontaktowała się z ZZW Słowiańska Wiara, która w tym regionie sama niebawem miała organizować obchody. W tym celu uprzedziłem nawet Fourfaces Poland z ZZW SW, że taka osoba może się z nimi skontaktować, a dodatkowo zaproponowałem mu (jeśli to nie nastąpi) by sam skonstatował się z tą osoba (gdyby ktoś miał wątpliwości, może się osobiście zwrócić się do Fourfaces Poland o potwierdzenie tych faktów). Mimo tego wszystkiego, osoba ta zdecydowała się sama zorganizować obchody i poprosiła o pomoc w założeniu wydarzenia na grupie FB - co uczyniłem, bo nie wiele więcej mogłem, sam będąc w Warszawie.".

==================

Cytuj:
to dlaczego temu młodzianowi było załatwiane zapraszanie 500 osób przez FB, jeśli nie można za takiego odpowiadać?


Jak nie wiesz dla czego i nie masz dostatecznej wiedzy na dany temat to może nie będziesz bardziej przyczyniał sie do szerzenia zwykłych plotek? W tamtym miejscu osoba prosiła o pomoc w organizacji obrzędu osoby z regionu. Pomocy się nie doczekał ale na krytykę wiecznych malkontentów i mistrzów we wszystkim nie musiał specjalnie długo czekać.

Cytuj:
To inna para kaloszy, zresztą ja w tamtym temacie wyraźnie napisałem, że to wina głównie licealisty-egocentryka, co i tak panu R. nie przeszkodziło mnie następnie zaatakować.


Ciebie? Wolne żarty... Kto notorycznie kogo atakuje, oczernia i rozsiewa plotki, najlepiej widać bynajmniej nie tylko na przykładzie niniejszego wątku na tym forum (w którym po odświeżeniu, to ty pierwszy zabrałeś głos i tradycyjnie to ty nie mogłeś sobie darować personalnej wycieczki pod naszym adresem - to nie ja pierwszy zacząłem pić do ciebie, lecz tradycyjnie ty do nas). Całkowicie pomijam że więcej szkody samemu rodzimowierstwu robią różnego rodzaju oszołomy, wywołujące kłótnie i prowadzące swoje personalne krucjaty wobec źle rozumianej konkurencji, niż nawet (jak to zostało wyżej napisane) "jakiś licealista" poszukujący własnej drogi. On przynajmniej nie próbuje się dowartościować, cały czas próbując ująć coś innym. No ale zawsze prościej krytykować i czepiać się innych, jak się samemu nie ma specjalnie nic do powiedzenia na temat założeń własnej wspólnoty...


Ostatnio edytowano czwartek, 10 stycznia 2013, 14:36 przez Rork, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nawrócony 21- letni katolik, opisuje pogańskie lata ...
PostNapisane: czwartek, 10 stycznia 2013, 00:22 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 26 grudnia 2010, 22:32
Posty: 132
Lokalizacja: Mazowsze
Rork napisał(a):
"Na FB odezwała się osoba chcąca przeprowadzić dziady. Zasugerowałem jej by skontaktowała się z ZZW Słowiańska Wiara, która w tym regionie sama niebawem miała organizować obchody. W tym celu uprzedziłem nawet Fourfaces Poland z ZZW SW, że taka osoba może się z nimi skontaktować, a dodatkowo zaproponowałem mu (jeśli to nie nastąpi) by sam skonstatował się z tą osoba (gdyby ktoś miał wątpliwości, może się osobiście zwrócić się do Fourfaces Poland o potwierdzenie tych faktów). Mimo tego wszystkiego, osoba ta zdecydowała się sama zorganizować obchody i poprosiła o pomoc w założeniu wydarzenia na grupie FB - co uczyniłem, bo nie wiele więcej mogłem, sam będąc w Warszawie.".


Cytowanie samego siebie niewątpliwie jest dowodem w tej sprawie :roll:

Cytuj:
W tamtym miejscu osoba prosiła o pomoc w organizacji obrzędu osoby z regionu. Pomocy się nie doczekał ale na krytykę wiecznych malkontentów i mistrzów we wszystkim nie musiał specjalnie długo czekać.


No tak, bo jak ktoś powie, że chce robić konkurencyjny obrzęd koło twojego miejsca kultu, to na pewno mu pomożesz w organizacji. Pewnie w ogóle nie zaprosisz sam ludzi, tylko wszystkich wyślesz do licealisty :lol: Innymi słowy proszę się "z Warszawy" (zwłaszcza nie będąc nawet jej mieszkańcem, a jedynie "dorobkiewiczem") nie wtrącać w sprawy lokalne, jak się nie ma rozeznania w sytuacji. Złośliwe podkopywanie grup lokalnych z twej strony jest oczywiste. To jest właśnie tworzenie sztucznej konkurencji.

Cytuj:
Całkowicie pomijam że więcej szkody samemu rodzimowierstwu robią różnego rodzaju oszołomy, wywołujące kłótnie i prowadzące swoje personalne krucjaty wobec źle rozumianej konkurencji, niż nawet (jak to zostało wyżej napisane) "jakiś licealista" poszukujący własnej drogi. On przynajmniej nie próbuje się dowartościować, cały czas próbując ująć coś innym


No wcale się nie próbuje dowartościować, tylko nie mając żadnego doświadczenia, chce robić obrzęd, a teoretycznie poważny przedstawiciel związku wyznaniowego nie znając go, zaprasza do niego ludzi :lol: To na pewno nie jest dowartościowywanie się :lol:

Cytuj:
No ale zawsze prościej krytykować i czepiać się innych, jak się samemu nie ma specjalnie nic do powiedzenia na temat założeń własnej wspólnoty...


Bo pewnie moja wspólnota nie jest związkiem wyznaniowym :roll: Chciałeś sprowadzić kwestię doktryny grupy WiD li tylko do kwestii Syreny, to się ciesz tym co masz :lol:

_________________
⚫☽⚪☾
____


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nawrócony 21- letni katolik, opisuje pogańskie lata ...
PostNapisane: czwartek, 10 stycznia 2013, 14:28 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 4 października 2007, 10:30
Posty: 636
Lokalizacja: Wilkowo
Odpowiadając na ten wielce merytoryczny i mieszczący się w temacie omawianego wątku post przedmówcy...
Cytuj:
Cytowanie samego siebie niewątpliwie jest dowodem w tej sprawie :roll:

Wyraźnie wyżej napisałem, że "zacytuje jeszcze fragment będący odpowiedzią na wasze wcześniejsze sianie farmazonów" - nie chodzi tu wiec o to, co po raz kolejny bezpodstawnie sobie ubzdurałeś, ale wynika z faktu że zamiast kolejny raz mielić o tym samym w kolejnym miejscu (co notabene zawdzięczamy tobie), znacznie prościej jest skopiować już raz zamieszczoną odpowiedź.
Cytuj:
No tak, bo jak ktoś powie, że chce robić konkurencyjny obrzęd koło twojego miejsca kultu, to na pewno mu pomożesz w organizacji.

I znów wypisujesz bzdury uciekając się wyłacznie do własnych przypuszczeń i personalnych wycieczek, na polemikę z którymi zwyczajnie szkoda mi czasu. Wiesz o czymś, co nie pozostaje jedynie w sferze twoich kłamliwych przypuszczeń to napisz albo przestać plotkować jak stara baba. Mamy akurat wielu znajomych, zarówno w śród osób reprezentujących PFI jak i obecnych na niniejszym forum, które własną obecnością na naszych światach najlepiej zaświadczyć mogą o ich przebiegu i formie. Staramy się również jak najszybciej i jak najobszerniej w miarę swoich możliwości odpowiadać na każde skierowane do nas zapytanie - o czym zapewne również zaświadczy każdy, kto choć raz (od samego początku nie kierując się złą wolą) takie zapytanie do nas wysłał. Również na tym forum jestem znacznie dłużej od ciebie (bo prawie od samego jego początku, co również potwierdzić mogą poszczególni zmieniający się tutaj w międzyczasie administratorzy) i jakoś dotąd, przed pojawieniem się twojej osoby, nie dochodziło do podobnych scysji...
Cytuj:
Chciałeś sprowadzić kwestię

Dokładnie JW. Co ponoć "chciałem", a jak było w rzeczywistości, każdy rzeczywiście zainteresowany może przekonać się sam we wskazanym wyżej wątku. Zasadnicza natomiast różnica tkwi w tym, że to nikt z reprezentantów naszego związku próbuje każdy możliwy nadarzający się wątek (nie tylko na tym forum) sprowadzić do kłamliwej krytyki obcej sobie wspólnoty, lecz ty! Swoją drogą ciekawe, że takich zakłamanych i fałszywych osób zasadniczo nie spotka się w szeregach naszego związku. Najwyraźniej już same jego założenia stanowią wystarczający filtr radykalnie ograniczający ich liczbę. I całe szczęście...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nawrócony 21- letni katolik, opisuje pogańskie lata ...
PostNapisane: czwartek, 10 stycznia 2013, 16:15 
Offline
Kapłanka Hathor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 8 września 2007, 22:33
Posty: 3271
Lokalizacja: lubelskie
W związku z tym, że ta dyskusja znów przybiera charakter personalny, a do tego odnosi się do jakichś wcześniejszych konfliktów z innego forum (których śledzić i rozstrzygać nie będę) - blokuję wątek.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL