Międzynarodowa Federacja Pogańska

Forum PFI PL
Teraz jest niedziela, 19 maja 2024, 05:27

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Ciekawe czy jest możliwa wirtualna inicjacja...
PostNapisane: niedziela, 19 grudnia 2010, 22:36 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): czwartek, 27 września 2007, 18:55
Posty: 1018
Skoro jest możliwe wirtualne życie...
http://www.imvu.com/groups/group/The%2B ... 2BWitches/

Pozwalam to sobie zamieścić, bo:
a) jest z naszego podwórka
b) w samym opisie grupy widnieje iż nie jest ona ograniczona jedynie do Wiccan/Wiccan like.

Robię to nieco z drżeniem ręki, bo wiem jak łatwo urazić religijne uczucia.

_________________
Sztokfish - skazany za zimnolubność.
Dobra rada dla L: Nim znów użyjesz słowa poganin i relatywizm razem, zapoznaj się z terminem tabu.
http://www.runy.net.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ciekawe czy jest możliwa wirtualna inicjacja...
PostNapisane: niedziela, 19 grudnia 2010, 22:46 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 29 lutego 2008, 02:33
Posty: 219
To nie my.

:twisted:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ciekawe czy jest możliwa wirtualna inicjacja...
PostNapisane: niedziela, 19 grudnia 2010, 23:03 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 13 czerwca 2010, 01:34
Posty: 193
Lokalizacja: Kraków
pewien dość szeroko publikowany praktyk pewnej tradycji w obrębie buddyzmu tybetańskiego udziela nauk - i inicjacji do praktyk chyba też, za pośrednictwem podcastów

To jest wyzwanie dla całego bełkotania o duchowości. Dla niematerialnych czarów-marów przestrzeń (już o czasie nie odważę się wspomnieć, bo niektórzy mogliby zawału dostać :lol: ) nie powinna robić problemów. Kwestią problemową jest najwyżej czy mentalność praktykanta pozwoli mu przejść do porządku dziennego nad użyciem takich "nieświętych" akcesoriów jak komputer i jakiś soft, czy nie.

_________________
Telkontar.504

[...] ludzka cywilizacja rozkwitnie dopiero wtedy, kiedy runie ostatni kamień ostatniej świątyni, roztrzaskując czaszkę ostatniego kapłana[...] - "Kłamliwi bogowie"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ciekawe czy jest możliwa wirtualna inicjacja...
PostNapisane: poniedziałek, 20 grudnia 2010, 02:17 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): niedziela, 14 listopada 2010, 20:35
Posty: 489
Dla mnie komputer, operacje na plikach, prawach uzytkownika, danych, programy zarowno wlasne jak i gotowe to podstawa dla jednej z metod wizualizacji magicznego rytualu w mojej scierzce.

Skoro jeden czlowiek jest w stanie cos zrobic drugi jest w stanie to powtorzyc...

_________________
Nie /piiiiiiiiiiiiii/ wiedzmy bo gryzie!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ciekawe czy jest możliwa wirtualna inicjacja...
PostNapisane: poniedziałek, 20 grudnia 2010, 02:35 
Offline
Nadmilczek wprawiony

Dołączył(a): niedziela, 13 stycznia 2008, 04:28
Posty: 58
Lokalizacja: Sosnowiec
Neri napisał(a):
Dla mnie komputer, operacje na plikach, prawach uzytkownika, danych, programy zarowno wlasne jak i gotowe to podstawa dla jednej z metod wizualizacji magicznego rytualu w mojej scieżce.

Skoro jeden czlowiek jest w stanie cos zrobic drugi jest w stanie to powtorzyc...

Chyba że ma za mało pamięci, eee... doświadczenia... (racjonalistycznie tak, empirycznie nie)

I czemu uważasz że w świecie komputerowym jest taka przenośność?
Zaczynając od różnic w znakach końca linii, po różne formaty plików (.doc, .odt; ELF, Mach, PE), kończąc na różnych opkodach dla procesorów.
Wiem, wiem można lepiej/gorzej emulować, ale zwykle wychodzi gorzej niż natywnie.

_________________
Troll out louder


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ciekawe czy jest możliwa wirtualna inicjacja...
PostNapisane: poniedziałek, 20 grudnia 2010, 09:41 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): niedziela, 14 listopada 2010, 20:35
Posty: 489
Wyobraz sobie ze chcesz sprawdzic czy nie masz uszkodzenia "sprzetu" czyli chorego organizmu albo cos podobnego. Wizualizujesz uzycie programu diagnostycznego dla platformy sprzetowej/programowej ktora najbardziej znasz i patrzysz na rezultaty tej wizualizacji.
Wyobraz sobie ze szukasz "kto ci miesza w glowie" za pomoca magii. Postepujesz podobnie - analizujac log systemowy z polaczen z twoim "komputerem".
Ciebie tak naprawde nie interesuje kompilacja i wykonanie tego kodu bo o to dbaja glebokie warstwy samouczacej sieci neuronowej zwanej ludzkim mozgiem, ty jako informatyk ktory naprawil niejeden komputer, zabezpieczyl niejednen serwer poprostu uczysz ta czesc siebie co ma zrobic w odpowiedzi na okreslone czynnosci, rytual z twojej strony. A jak to dziala, jakie informacje dotyczace "stanu sprzetu" wyciagasz z tego i jakie dzialania podejmujesz wie bo widzi ciebie podczas pracy przy komputerze.

_________________
Nie /piiiiiiiiiiiiii/ wiedzmy bo gryzie!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ciekawe czy jest możliwa wirtualna inicjacja...
PostNapisane: poniedziałek, 20 grudnia 2010, 11:40 
Offline
Milczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 19 grudnia 2010, 15:20
Posty: 9
Nie wiem jak to jest w IMVU, ale znam starszy i większy wirtualny świat - Second Life.
Parę lat temu chodziłam tam na warsztaty wiccańskie. Ciekawie zrealizowane przedsięwzięcie i merytorycznie całkiem było nieźle, chociaż raczej były to warsztaty pogańskie, nie stricte wiccańskie.
Przesiadywałam wtedy na Witches Island (które już chyba nie istnieje), gdzie pojawiało się wiele czarownic, głównie z USA.
Nikt mi nie proponował inicjacji, często w rozmowach pojawiały się pytania czy jestem w jakimś kowenie.
Jak znajdę chwilę to polatam po SL i specjalnie dla Was sprawdzę, czy są jakieś organizacje wiccańskie;p

_________________
"Tyle było dni do utraty sił
Do utraty tchu tyle było chwil
Gdy żałujesz tych, z których nie masz nic
Jedno warto znać, jedno tylko wiedz, że
Ważne są tylko te dni których jeszcze nie znamy..."


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ciekawe czy jest możliwa wirtualna inicjacja...
PostNapisane: poniedziałek, 20 grudnia 2010, 12:34 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 15 listopada 2009, 18:52
Posty: 667
Lokalizacja: prosto z drzewa
ładne obrazki :lol:

_________________
Istnieje tylko Zło i Większe Zło, a za nimi oboma, w cieniu, stoi Bardzo Wielkie Zło. I widzisz, niekiedy bywa tak, że Bardzo Wielkie Zło chwyci cię za gardło i powie: "Wybieraj, bratku, albo ja, albo tamto, trochę mniejsze".


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ciekawe czy jest możliwa wirtualna inicjacja...
PostNapisane: środa, 22 grudnia 2010, 11:44 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 1 marca 2010, 15:14
Posty: 170
Lokalizacja: Warszawa
No i Telkontar mnie uprzedził....
ale doprecyzuję
chodzi o Namkhai Norbu Rinpoche, wielkiego, niesekciarskiego Nauczyciela Dzogczen
nie wiem jak jest w wypadku innych ścieżek i nauczycieli bo warto pamiętać, ze długo dzogczen było w buddyzmie tybetańskim uważane za herezję ale z punktu widzenia dzogczen "jeśli chodzi o Nauczyciela odległośc nie istnieje" (Sogyal Rinpoche, cytat z pamięci)
Namkhai Norbu używał tez już dziesieć co najmniej lat temu przekazu wideo
nagrana przez niego kaseta z praktyką i lungiem (przekazem mocy danej praktyki) była odtwarzana w tej samej chwili (w Polsce to wypadało ok 4 nad ranem) a Nauczyciel równocześnie też wykonywał ta praktykę
w zeszłym roku w wrześniu, kiedy w Polsce był Jego syn, Norbu udzielał nauk w Merigar, dostęponych przez internet
z tym że to raczej nie były przekazy do praktyk, fakt że częścią byłą Pieśń Wadżry (jedna z najważniejszych praktyk dzogczen) co byc może było przekazem do jej praktykowania

_________________
Nic nie jest prawdą wszystko jest dozwolone


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL