Międzynarodowa Federacja Pogańska

Forum PFI PL
Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 09:51

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Incepcja
PostNapisane: piątek, 17 grudnia 2010, 01:38 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): niedziela, 14 listopada 2010, 20:35
Posty: 489
Moze nie 100% w swiecie poganskim ale mysle ze warto sie zapoznac z tym filmem, a konkretnie z koncepcja dzialania w umysle innej osoby tam przedstawiona. Moze to sie komus przyda do praktyki albo do obrony przed niepowolanym wejsciem w umysl...

http://www.filmweb.pl/Incepcja

_________________
Nie /piiiiiiiiiiiiii/ wiedzmy bo gryzie!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Incepcja
PostNapisane: piątek, 17 grudnia 2010, 02:57 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 28 grudnia 2009, 13:28
Posty: 401
Lokalizacja: z spod Gdańska
Moja recenzja z FB:

Cytuj:

Byłem dzisiaj na „Inception”. Po pierwsze dlatego, że lubię Nolana – ma dość zrytą banie by mi podobać. Po drugie od znajomych słyszałem sporo dobrego.



Więc … mówiąc bardzo delikatnie. Ten film to bardzo dobrze zrobiony, z świetnymi efektami specjalnymi i muzyka Zimmera (ten akurat nie wymaga komplementu) remake. Wielu recenzentów zwracało uwagę na podobieństwo do Matrixa – lecz ja osobiście miałem wrażenie deja vi ze starszym „Ghost in the shell” pierwsza i drugą częścią – motyw kradzieży informacji w prost z mózgu/podświadomości czy motyw wielopoziomowej świadomości i nierozróżniania rzeczywistości od wizji – no cóż to już było. Do tego raczej średnia gra aktorska czego istnym gwoździem do trumny był tekst samego Di Caprio do Mal : „Jesteś nie dość doskonała” (nomen omen pocisk po pani Catillard której Mal jest tak płaska, że technika 2D chyli czoło), nie daje nam pięknego obrazu końcowego. Niewykorzystano kompletnie potencjału Kena Watanabe (był ale tak jakby go nie było). Definitywnie najlepszym dla mnie aktorem filmu był Tom Hardy jako Eames, potem Joseph Gordon-Levitt i dopiero po nich Leonardo – który jednak wyrabia się powoli i na dobre zapomniał na szczęście role z Titanica (choć zdarzały mu się prze ckliwe motywy).



Fabuła – najgorsza część filmu. Po prostu nie trzyma się kupy. Wybitnie pokazali to twórcy How it should ended. Po pierwsze czemu tylko podświadomość Doma się wybijała? Reszta miała tak piękne i poukładane życie? Poza tym fabuła była całkowicie przewidywalna. Po prostu nic nie zaskakiwało – bo cóż to za straszliwy zwrot akcji, ze coś poszło źle …. Kompletnie spłycenie postaci Mal i Ariadne – zresztą pani Page sprawiała wrażenie totalnie zagubionej przez czas trwania filmu.



Ostateczny werdykt zatem 4

Czemu tak dużo po takiej krytyce ? BO to kawał porządnego kina. Świetne efekty specjalne i mimo wszystko nie najgorsza gra aktorska (w porównaniu do innych produkcji) oraz świetna muzyka to zdecydowane atuty tego filmu. Nie jest to dzieło wybitne – i niech nikt nie spodziewa się katharsis po nim jednak można iść by obejrzeć dobry film.



Ocena ostateczna:



Fabuła : 3 -

Dlaczego:

wtóre

nie zaskakuje



Gra aktorska: 4-

Dlaczego:

Nie złe role Hardego i Gordona ratują film



Efekty specjalne: 5

Dlaczego:

Coś czego brakuje ostatnio

subtelne a jednak zapierające dech



Końcowa: 4-

Dobre kino ale bez większego polotu

_________________
Picus (łac. dzięcioł)

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Incepcja
PostNapisane: niedziela, 19 grudnia 2010, 21:12 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 13 czerwca 2010, 01:34
Posty: 193
Lokalizacja: Kraków
Z wrodzonej złośliwości: temat już był :mrgreen:

Także kontrrecenzja ;)

_________________
Telkontar.504

[...] ludzka cywilizacja rozkwitnie dopiero wtedy, kiedy runie ostatni kamień ostatniej świątyni, roztrzaskując czaszkę ostatniego kapłana[...] - "Kłamliwi bogowie"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL